Ljutomerčanka neznancu posredovala podatke banke in ostala brez 54.000 evrov
V telefonskem stiku z neznano osebo je privolila v poslovanje, ter ji posredovala podatke za dostop do spletne banke.

Ljutomerski policisti obravnavajo prijavo občanke, ki je v telefonskem stiku z neznano osebo privolila v poslovanje, ter ji posredovala podatke za dostop do spletne banke. Neznanec jo je s tem oškodoval za 54.000 evrov. Policisti nadaljuje z zbiranjem obvestil. Sledi kazenska ovadba na ODT.
Policisti občanom svetujejo, naj prekinejo naključne klice, povezane z naložbenimi priložnostmi; naj ne verjamejo super ugodnim oglasom; naj ne klikajo na sumljive linke v SMS-ih ali e-mailih; naj si ne nalagajo aplikacij za oddaljen dostop, ki bi ga zaupali neznancem; naj ne vpisujejo gesel, osebnih podatkov, podatkov o bančnih računih in plačilnih karticah na sumljiva spletna mesta. Pri dopisovanju in v pogovoru z neznanci pa naj bodo posebej pazljivi in naj ne verjamejo njihovim obljubam.
Ob morebitnem oškodovanju zberite vso razpoložljivo dokumentacijo (elektronsko pošto, podatke o transakcijah, morebitne mobilne številke, naslove elektronske pošte, IP številke) in se za prijavo čimprej obrnite na najbližjo policijsko enoto.
Več preventivnih nasvetov najdete tukaj.


