Policisti obravnavali sedem tatvin, vlom, grožnjo ter zalezovanje
Meritve hitrosti z radarjem bodo danes pogostejše na območju Ljutomera.

Policisti na območju PU Murska Sobota so v preteklem dnevu obravnavali petnajst kaznivih dejanj, štiri prometne nesreče z materialno škodo, dve kršitvi javnega reda v zasebnih prostorih, šest primerov povoženja divjadi in poškodbo vozila na parkirišču.
S področja kriminalitete so obravnavali sedem tatvin, vlom, kaznivo dejanje ponarejanja listin, kaznivo dejanje zoper javni promet, zalezovanje, grožnjo, spletno prevaro, poškodovanje tuje stvari in zlorabo osebnih podatkov.
Zaradi vožnje pod vplivom alkohola je bil pridržan voznik osebnega avtomobila.
Policisti opozarjajo, da je v času velikonočnih praznikov uporaba karbida ali plinske zmesi za pokanje prepovedana v strnjenih naseljih, v bližini bolnišnic ter na površinah, na katerih potekajo javni shodi in javne prireditve. Pokanje s karbidom je sicer dovoljeno od velikega petka do velikonočnega ponedeljka, med 6. in 22. uro, vendar na lokacijah, kjer ne ogrožate okoliških ljudi.
Pogostejše meritve hitrosti z radarjem bodo danes policisti opravljali na območju Ljutomera.


