ponedeljek, 20. april 2026
Sledite nam:

Prlekija-on.net je največji in najbolje obiskan spletni medij v širši Prlekiji, ustanovljen leta 2005. Mesečno nas obišče okoli 500 tisoč obiskovalcev.

Sledite nam

Nastavitev teme

23. državno prvenstvo v elektronskem pikadu: Številčna udeležba in vse več mladih talentov

Nastopilo je kar 843 tekmovalcev in 72 ekip iz vse Slovenije. Tekmovanje je potekalo na 32 pikado aparatih, igralci pa so pokazali zelo visoko raven igre.

23. DP v elektronskem pikadu
23. DP v elektronskem pikadu

V športni dvorani na Ptuju je med 16. in 19. aprilom 2026 potekalo 23. državno prvenstvo v elektronskem pikadu. Na štiridnevnem tekmovanju je nastopilo kar 843 tekmovalcev in 72 ekip iz vse Slovenije. Tekmovanje je potekalo na 32 pikado aparatih, igralci pa so pokazali zelo visoko raven igre.

Posebej spodbudno je dejstvo, da se na prvenstvo uvršča vedno več mladih igralcev, ki postajajo vse bolj konkurenčni starejšim in izkušenim tekmovalcem. To kaže na zdrav razvoj slovenskega pikada in dobro delo z mladimi generacijami.

Priznanja in podelitev nazivov

Na otvoritveni slovesnosti so podelili priznanja zaslužnim igralcem in delavcem v Pikado zvezi Slovenije (PiZS). Posebno priznanje so prejeli tudi štirje trenerji, ki so uspešno zaključili izobraževanje na Fakulteti za šport in pridobili naziv TRENER – VADITELJ 2. stopnje.

Delo trenerjev se že kaže v mlajših selekcijah, kjer je opaziti vse več strokovnega pristopa pri delu z mladino. PiZS aktivno sodeluje tudi s šolami, kar prispeva k širjenju pikada med otroki in mladostniki.

Slavnostni govornik na otvoritvi, član izvršnega odbora Olimpijskega komiteja Slovenije (OKS) Zoran Kačičnik, je poudaril, da je Pikado zveza Slovenije ena najhitreje razvijajočih se nacionalnih panožnih zvez v državi. Posebej je izpostavil množično in strokovno delo z mladino ter zagotavljanje varnega okolja za vse športnike.

Prihodnja tekmovanja

Po uspešno izvedenem državnem prvenstvu v elektronskem pikadu PiZS že napoveduje naslednja pomembna tekmovanja:

  • Sobota, 23. maja 2026: Državni rang turnir v klasičnem pikadu v Biotermah Mala Nedelja.
  • Nedelja, 24. maja 2026: Mladinsko državno prvenstvo v elektronskem pikadu v večnamenski dvorani v Ivanjkovcih.

Uspešna izvedba 23. državnega prvenstva na Ptuju je še en dokaz, da pikado v Sloveniji doživlja pravi razcvet – tako po številu udeležencev kot po kakovosti dela z mladimi.