Mladi košarkarji zmagali že desetič zapored

Na prvih dveh tekmah drugega dela so premagali KK Borut Besedič-Čiro in Dravograd

Jaka Godec, ponedeljek, 8. oktober 2012 ob 18:021
Ekipa U-14

Ekipa U-14

Mladim ljutomerskim košarkarjem v letošnji sezoni gre odlično. Na desetih tekmah 2. košarkarske lige so desetkrat zmagali, kar je verjetno najboljši dosežek v zgodovini ljutomerske košarke.

Oslabljeni Ljutomerčani nadigrali KK Borut Besedič-Čiro v gosteh
KK Ljutomer je na prvi tekmi drugega dela 2. SKL U-14 v gosteh premagal KK Borut Besedič-Čiro iz Maribora z 88:45. Bili so brez nekaterih ključnih igralcev (manjkali so Rok Gošnjak, Sandi Rudolf, Patrik Topolnik in Alja Šmauc), od tega dveh članov standardne prve peterke.

Že v prvi četrtini so odlično zaigrali, čeprav so na začetku prejeli trojko in nato nekaj časa izgubljali. Nato so izenačili in z delnim izidom 7:0 povedli. Do konca te četrtine so igrali odlično in jo dobili s 30:16. Najbolj se je izkazal Jaka Godec s 13 točkami.

Drugo četrtino so zaigrali odlično tudi v obrambi in izvajali protinapade. To se je poznalo tudi na rezultatu, katerega razlika bi lahko bila še višja. Prleki so namreč zgrešili kar nekaj odprtih metov. Po tej četrtini so ljutomerski košarkarji vodili z 49:23. Nasprotniki so v tej četrtini dali le skromnih 7 točk. Pri tem je imela velik vpliv odlična obramba v zadnjih minutah. Še vedno je bil najboljši strelec Jaka Godec s 17 točkami, Kobe Samake Kranjc jih je imel 10, Gašper Luka Pevec pa jih je dodal 9.

Tudi v tretji četrtini se niso dali. Po pogovoru v garderobi so zaigrali dobro in četrtino znova visoko dobili (23:10). Ni bilo izstopajočega posameznika, bilo pa je nekaj zgrešenih »zicerjev«. Zadnjo so dobili z najmanjšo razliko (16:12- le 4 točke). Motivacija in zbranost je padla, na koncu so se že s samimi podajami poigravali z nasprotniki. Tekmo so tako zanesljivo dobili s 88:45, kar 43 točkami razlike. Je pa bilo vrnjeno za lansko sezono, ko so se igralci BBČ poigravali z Ljutomerčani.

KK Borut Besedič-Čiro : KK Ljutomer
45 : 85 (16:31, 7:13, 10:23, 12:16)

Strelci za Ljutomer: Pevec 23 (8:2), Godec 21 (4:3), Samake Kranjc 14 (4:2), Lebar 12 (2:0), Rudolf 8 (2:2) Lah 6 (2:0), Novak 2, Žnidarič 2

Proti Dravogradu B dosegli deseto zaporedno zmago v ligi
Tokrat so proti Dravogradu B zmagali le za dve točki. Po napeti tekmi z veliko sodniških napak na obeh straneh in malo koših se je na koncu dobro izteklo.

V drugem krogu 2. SKL U – 14 je v Ljutomer prišla gostovat druga ekipa Dravograda, ki je pred to tekmo imela 4 zmage in 5 porazov. Ljutomerska ekipa je bila ponovno oslabljena, saj sta manjkala kar dva centra. To se je že na začetku poznalo, saj je bil Dravograd boljši v skoku. V napadu so pobrali tudi po štiri skoke. Ne eni in ne drugi ekipi pa žoga ni hotela skozi obroč. Ko je pri ljutomerski ekipi v igro prišel najboljši strelec Gašper Luka Pevec, se je stanje nekoliko spremenilo. Pevec je od 12 točk Ljutomera dosegel 8 in Prleki so dobili prvo četrtino za točko (12:11). V drugi so Ljutomerčani dali le 10 točk in polčas se je končal izenačeno na 22. Še vedno so gostje dobivali preveč skokov v napadu, žoga pa ni hotela iti skozi obroč.

V tretji četrtini so Prleki hitro dosegli 4 točke in povedli, vendar so Korošci to s 4 zadetimi prostimi meti hitro izničili. V zadnji sekundi naslednjega napada pa je Niko Lebar zadel trojko, nato pa je dva protinapada uspešno zaključil Beno Lah in Ljutomer se je odcepil za 7 točk. Četrtino so dobili s 15:10, skupaj je bilo 37:32. V zadnji četrtini je bolje zaigral Dravograd, poznala pa se je nervoza na obeh straneh. Ljutomerčani so imeli dobro minuto pred koncem prednost štirih točk, vendar so jo skoraj zapravili. 13 sekund pred koncem so imeli gostje možnost za podaljške, ampak so dvakrat zgrešili in ostalo je pri 49:47.

KK Ljutomer : Dravograd Koroška B
49:47 (12:11, 10:11, 15:10, 12:15)

Strelci za Ljutomer: Pevec 19 (5:3), Lebar 9, Šmauc 6, Samake Kranjc 5 (2:1), Topolnik 4 (1:0), Lah 4, Godec 2, Novak (2:0), Žnidarič, Rudolf.

Strelci za Dravograd Koroška B: Jernejc 16, Ditinger 6, Rek 5, Torej 4, Petrič 4, Plimon 4, Langus Kadiš 3, Rogina 2, Buhvald 2, Keček 1, Naglič 0, Vučko 0.