Dejan petek, 30. april 2010 ob 19:18

Tak, na forumi tüdi lehko temo odpremo o naših cejtngah, ka malo podebateramo, podnejo kakši predlogi, ideje, ...

Ka smo pred 18. leti meli že lokalni cejtng Klopotec, venda vsi vete. Sen pa ob izidi naše prve številke domu doba eno pismo, ge se nan je en gospod zahvola za cejtng in napisa tüdi, ka so leta 2000 izhajale cejtnge "Prleške novice", ki so po šestih števikah hejale izhajati. Pa me zanima, či keri kej več o ten ve? Mislec

No gnes je že vüni drüga številka naših cejtng, kere pa so nan skoro že sfalile Nasmeh Tak ka tisti, keri še jih nimate, si jih hitro nabavte. Za 18 let bode to tüdi veki del naše zgodovine Hihihi

V arhivi pa bodo objovlene vse pretekle številke -> Arhiv Prleške cejtnge.

Pa veselo in zanimivo branje Cejtng

morrak torek, 4. maj 2010 ob 20:57

Hvala, hvala in še enkrat hvala za drugi izvod. Je bilo res lepo prsenečenje


Cejtnge pa so itak fül, kül

MILAN sreda, 5. maj 2010 ob 07:08

To ja cejtinge so špica. Na svoji koži sen preštima ka jih štejejo celo na občini

Progress sreda, 5. maj 2010 ob 19:20

Ja odnesa sen jih tűde na občino, žal so dobili le 10 komadov, če prav bi jih fsi meli, te pa sen jin reka, da morejo neke tude delati, ne samo cejtnge šteti...te pa mi je "veka" gospa rekla, da se delo dolj stovi kda pridejo naše cejtnge.

Progress sreda, 5. maj 2010 ob 19:23

Neke predlogov sen prejeja, da bi naj objavili zemljevid prlekije, pa me zanima do kod te vse segne Prlekija? To bi naj bija zemljevid na prvi stroni, kot podlaga te notri tega pa redna naslovnica kot do zej. Najbojši zemljevid pa bomo nagradili.

Jernej sreda, 5. maj 2010 ob 19:44

Ges mislim ka je to pravilen zemljevid Prlekije! Mislec

Naprej zemljevid Prlekije

Dejan sreda, 5. maj 2010 ob 19:54

To nemre biti provi zemlevid Prlekije, to smo že predelali po dugen pa po prek tüdi v toti temi -> http://www.prlekija-on.net/forum/2/o-prlekiji/673/predstavitev-prlekije.html

Ugotovili smo tüdi, ka ma fsakši drügi človik drgačno predstavo, do kod je Prlekija. Na toten zemlevidi maš vklučeni Ptuj, Lenart, Radgono, Apače, ... pa pitej nekoga tan, či je Prlek pa de se ti smeja.

Momo tüdi na naši stroni zemljevid Prlekije, O Prlekiji.

MHA sreda, 5. maj 2010 ob 20:26

To bi fejn blo zemlevid Prlekije To ja San vprašanje pa po, od kod pa do kod takak je Dejan napisa.

MILAN četrtek, 6. maj 2010 ob 06:53

Mislec DEJAN TOTO TVOJ JE BLIZIK
Razmislek k temi še grejo Apače
na podlagi LAS Prlekija v kerega so se vključile občine
Apače,Gornja Rdgona,Radenci, Sveti Jurij, Tomaž, Ormož
Središče ob Dravi, Razkrižje, Križevci, Veržej in Ljutomer

prvič so se župani tak zedinili pa mojo tüdi skupne sestanke
in sodelüvlejo pri projektih

TAKŠE SO MEJE TÜDI REPUBLIKE PRLEKIJE
resen pa je ka fsakši vidi Prlekijo drgačik

Progress četrtek, 6. maj 2010 ob 08:07

Res je vprašanje od kod do kod. Prleija, pa Republika Prlekija bo tan ke bomo mi določili. Dejan maš prav, kaj bi reka nehče v Lenarte, na Ptuje? Naredmo po svoje, bolj bo zanimivo dobivati nove predloge, pa bomo popravljali.

Dejan četrtek, 6. maj 2010 ob 08:34

Toti LAS Prlekija je pa ne nikšo merilo za meje Prlekije. Tan so se pač župani za to izrekli, ker majo od tega nekšo korist. Isto je v Ormoži, gda so enkrat pod Prlekijo, enkrat sküp s Ptujon pod spodnjo Štajersko, drügič je Ptuj center Prlekije, kak je jihof župan izjava, ... To je vse samo od tega odvisno, ge majo kakšo korist.

Za moje pojme so Prlekija občine Lotmerk, Veržej, Križevci pa Razkrižje. Ostali pa so priložnostni Prleki. V totih občinah bode redko kdo reka, ka je ne Prlek. V ostalih občinah pa so lidje že tak-tak, eni se mojo za Prleke, drügi niti slučejno ne. Že v Razkrižji je problem, so pač Međimurci. V totih ostalih občinah pa so še bole razdeljeni, glede tega, či so Prleki al ne. Jih som dosti osebno poznan iz totih krajof in jih je dosti tak, ka se niti slučejno nimajo za Prleke. V UE Radgona de recimo redko kdo reka, ka je Prlek.

Pa Prlekija je tan, gi se majo lidje za Prleke, ne tan gi župan reče, ka spadajo pod nekši LAS Prlekija.

Progress četrtek, 6. maj 2010 ob 09:36

Ja moš prav Dejan, sen iz Radencev pa nikdar v 25. letih ka sen bija tan neje nihče reka ka je to Prlekija. Ka še te Radgona pa Apače. O Ptuju? Po mojen ne. (lűkare)Se pa spoten, ka so mariborčani rekli, ko so prišli v Sveti jurij (Videm), da so prišli v Prlekijo, pa Stara Gora še spada to, za mejo so nekak rekli do Hrastja Mote, Razkrižje ? Tudi ne.
Ka pa določijo župani pa je zgodba za sebe, tega že nemo upoštevali.

optix četrtek, 6. maj 2010 ob 10:09

Dejan je napisal/a:
Toti LAS Prlekija je pa ne nikšo merilo za meje Prlekije. Tan so se pač župani za to izrekli, ker majo od tega nekšo korist. Isto je v Ormoži, gda so enkrat pod Prlekijo, enkrat sküp s Ptujon pod spodnjo Štajersko, drügič je Ptuj center Prlekije, kak je jihof župan izjava, ... To je vse samo od tega odvisno, ge majo kakšo korist.

Za moje pojme so Prlekija občine Lotmerk, Veržej, Križevci pa Razkrižje. Ostali pa so priložnostni Prleki. V totih občinah bode redko kdo reka, ka je ne Prlek. V ostalih občinah pa so lidje že tak-tak, eni se mojo za Prleke, drügi niti slučejno ne. Že v Razkrižji je problem, so pač Međimurci. V totih ostalih občinah pa so še bole razdeljeni, glede tega, či so Prleki al ne. Jih som dosti osebno poznan iz totih krajof in jih je dosti tak, ka se niti slučejno nimajo za Prleke. V UE Radgona de recimo redko kdo reka, ka je Prlek.

Pa Prlekija je tan, gi se majo lidje za Prleke, ne tan gi župan reče, ka spadajo pod nekši LAS Prlekija.



Prlekija so sedanje občine ki spadajo pod upravno enoto ljutomer, čeprav v razkrižji ne gučijo prleški, ampak bolj međimurski, tak ka tisto je bolj "umetno " nareta prlekija.
prlekija je do stročje vasi tam do tiste karaule, dalje pa je to zgornje medjimurje.

ptuj, ormož ni prlekija, pa tudi za prleke se nimajo, radgona pa radenci še manj.

Almanah četrtek, 6. maj 2010 ob 11:08

Ma daj daj, kak te Ormož neje Prlekija...

Kdo pa mo Radio Prlek, pa kdo puni vino Prlek?..Ormož.

Ne zej tu po neke na pamet.

Pa kdajkoli sen bija v Ormoži, vsakši mi je reka: O ti pa si naš. Prleški čeh.

Ta ka ne ven od kod te zej naenkrat Ormož neje Prlekija.

Ve se..Prlekija je pokrajina med Dravo in Muro. Nega tu veke filozofije.

optix četrtek, 6. maj 2010 ob 11:16

popravek:

sem nepotrebno po napaki napisal Ormož, keri je del Prlekije seveda.

Ptuj ni, Ormož je.

Ti že dal post na forum, pa nisem hotel popravljati svojega besedila.

Dejan četrtek, 6. maj 2010 ob 11:18

Ormož je Prlekija, samo si župan vedno zmišlovle, či bi bili Prleki al rejši malo kon drügan... Zato sen jih tüdi označa, kak" priložnostne Prleke" Hihihi Takše, kak veter fuda.
Lidje pa se seveda mojo za Prleke.

Dejan četrtek, 6. maj 2010 ob 11:24

Sicer je pa Miha v toten članki (Ne)jasna Prlekija to lepo povzeja, kej smo mi že predebatiralo po dugen pa po prek v tisti temi, ki sen jo nalepja. Tü se lepo vidi, kak je s totimi mejami.

Almanah četrtek, 6. maj 2010 ob 11:28

OK, tak pa že.


Sicer pa tak kak je Dejan že malo da na znanje, kak veka je Prlekija je druga tema...

Dajmo tu debatirati o cejtngah..kak jih nareti še boljše....pa bolj berljive.

TUNČEK nedelja, 16. maj 2010 ob 12:26

Ge pa se lehko küpijo tote cejtinge ?
Pa še nekaj - zakaj je ne bor malo člonkof napisanih v našen prlešken jeziki, da bi fse bole razmili?

Pepek z brega nedelja, 16. maj 2010 ob 12:36

Ge se cejtnge dojo küpiti - či se sploh dojo, ti nebi zna povedati. To de ti Dejan poveda.
Kej pa se tiče Prleščine, pa te lehko potolažin... v drügi številki je že malo drgačik. Fcoj smo djali "Pepekof listjak", v keren bode se pisalo samo f Prleščini (takši, kakšo jas gučin).
Fsakše cejtnge se pomalen razvijajo in rosejo. Verjen, ka bode tüdi z našimi tak.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.