Ljutomer redni del končal z zmago in porazom

Deveti krog Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, torek, 2. februar 2016 ob 21:06
KD Nona Sobota - PŠK Ljutomer

9. krog je v Radenska PKL postregel s štirimi dvoboji, ki so potekali od petka pa do nedelje. Prvi sta na parket stopili trenutno vodilni ekipi PKL, KD Nona Sobota in PŠK Ljutomer, ki so jo favorizirani domačini tudi dobili s 54:33. Sobotna tekma je potekala v Črenšovcih, kjer sta si nasproti stali ekipi KK Bistrica Tropicano in KK Lindau. Po še eni tekmi z malo točkami so z rezultatom 55:45 zmagali gostje. Nedelja pa nam je znova postregla z derbijem med Beltinci in Mursko Soboto. Tudi tokrat so bolj zadovoljni igrišče zapustili Sobočani, ki so šele po podaljšku strli domačine in slavili s 67:63. Predzadnji krog rednega dela pa sta sklenili ekipi Bistrice in Ljutomera. Za obe ekipi je bila to že druga tekma ta vikend. Na koncu so Ljutomerčani prepričljivo, z 78:49, slavili. Več podrobnosti o posameznih tekmah pa si preberite v nadaljevanju.

KD Nona Sobota - PŠK Ljutomer 54:33
(16:6, 10:12, 16:8, 12:7)

Kuzmič 12, Vogrinčič 12, Novak T. 11, Lukač 5, Ficko 4, Miklavec 4, Melin 4, Kuhar 2
Glavnik 12, Copot J. 10, Kosi 5, Karba 3, Copot A. 2, Zemljič 1, Bogša 0, Filipič 0, Črnjavič 0, Kupčič 0, Leben 0.

Zadnja tekma KD Nona Sobota na domačem parketu v letošnji sezoni PKL. V goste nam je prišla trenutno drugo uvrščena ekipa iz Ljutomera. Prleški študentje so se zbrali v lepem številu saj jih je na tekmo prišlo kar enajst, čeprav brez “fotra” med študenti… Na domači strani se nas je zbralo sedem.

Tekma se je začela po naših željah. Hitro smo povedli, obenem igrali čvrsto v obrambi, kar je gostom povzročalo nemalo preglavic v napadu. Tudi gostje so igrali v obrambi angažirano in po sedmih minutah tekme je bil rezultat dokaj nizek. Semafor je kazal 10-0. V sedmi minuti so gostje prek Glavnika zadeli prvi koš na tekmi, na drugi strani sta vseh 10 točk zadela Kuzmič in Vogrinčič. Do konca njima je pomagal zadeti še enkrat Melin ostalo je zaključeval dvojec Vogrinčič-Kuzmič (14 od 16 točk v prvi četrtini). Gostje so v zadnjih minutah vzpostavili ravnotežje na terenu in držali razliko okrog desetih točk. Prva četrtina 16-6.

Druga četrtina je bila izenačena. Razlika se je gibala med šestimi in dvanajstimi točkami razlike. Še vedno je bila glavna tema kako se sprostiti v napadu, saj v koš ni šlo ne nam, niti gostom. Vsekakor je bilo nekaj zgrešenih metov posledica trdih in dobrih obramb na obeh straneh, po drugi strani pa smo obojni falili tudi kakšen odprt met. Rezultat ob polčasu nizkih 26-18 za KD Nona Sobota.

V tretjo četrtino smo vstopili z željo po ponovitvi prvega polčasa. Taktika “umirjanja” nasprotnika je delovala. Nikakor se nismo želeli spustiti v “divjanje” po igrišču z mlajšimi in številčnejšimi nasprotniki. Sobota je nadaljevala s svojim ritmom, gostje so poizkušali vsiliti hitrejšo igro, vendar ni šlo. Sobočani smo rutinirano v tretji četrtini še dodali nekaj točk razlike in v zadnjo četrtino vstopili s +16 (42-26).

V zadnji četrtini smo pričakovali juriš gostov, katerega pa ni bilo. še vedno malo zadetih metov na obeh straneh. Rezultat tekme 54-33

Mogoče je bilo v podzavesti obeh ekip tudi “šparanje” moči, saj obojni igramo tekmo še v nedeljo. Študentje odhajajo v Črenšovce k Bistrici, Sobočani pa še na ponovitev derbija iz prejšnjega kroga, a tokrat v Beltincih. Tekma se prične ob 13h v telovadnici OŠ Beltinci.

Tomaž Dundek

KK Bistrica Tropicano - KK Lindau 45:55
(15:7, 4:17, 14:12, 12:19)

Balažic 26, Sečkar 5, Balažek 5, Prša 4, Vučko 3, Laci P. 2, Gonza 0, Kreslin 0, Laci B. 0, Kavaš 0, Hack 0.
Frančič 14, Svetko 10, Magdalenič 10, Horvatič G. 9, Guld 6, Horvatič S. 4, Kuk 2, Cilar 0, Zrna 0, Pamič 0, Sijarič 0, Gonc 0

V soboto smo odigrali predzadnjo tekmo rednega dela PKL Radenska Naturelle. Na domačen terenu smo gostili ekipo KK Lindau. Za popestritev premorov med tekmo, so poskrbele Veržejske tikvice, ki prihajajo iz Veržeja. Na obeh straneh se je zbralo lepo število igralcev. Domačini smo se predstavili z 11 igralci, klop gostov pa je štela 12 mož.

Začetek tekme, smo bolje odprli domači. Po »trici« Balažeka in košu Balažica smo povedli z (5:0). Z dobro obrambo in nekaj zadetimi koši smo 1. četrtino končali na +8 (15:7).

Dobro obrambo in napad iz uvoda tekme, nismo prenesli v nadaljevanje in dopustili  Lendavčanom da so obrnili rezultat v svojo korist (19:24). Polčas je s trojko iz sredine igrišča zaključil Horvatič G.

Drugi polčas so boljše začeli Lendavčani. Trojka in koš Svetka sta jih oddaljila na +8. A smo se predvsem po odlični igri Balažica, do konca četrtine približali na -3.

Zadnjo četrtino tekme, smo spet po zaslugi, našega najizkušenejšega igralca bolje začeli domačini in 4 minute do konca tekme izid poravnali na 38. Nato je sledil mrk v naši obrambi. V treh minutah so gostje naredili delni izid 0:13. Tekmo so na koncu dobili z 10 točkami razlike (45:55).

Še ena tekma, na kateri smo bili blizu težko pričakovane zmage, a na koncu položili orožje tekmecem.

Primož Laci

KK Sistemorg Beltinci - KD Nona Sobota 63:67
(21:21, 16:15, 11:15, 13:10, 2:6)

Zver 19, Ulaga 17, Ferčak 8, Štihec 7, Bojnec 5, Ratnik 4, Lebar 3
Novak A. 20, Ficko 15, Vogrinčič 11, Novak T. 10, Hari 7, Čep 4

V nedeljo sta se ponovno pomerili ekipi KD Nona Sobota in KK Sistemorg Beltinci. Beltinčani so se hoteli maščevati za poraz na domačem terenu Sobočanov iz prejšnjega tedna ter nadaljevati niz neporaženosti v beltinški “areni”.

Že v prvi četrtini je bilo videti, da bo tekma zelo izenačena. Po približno štirih minutah igre je ekipa iz Murske Sobote po trojki Ficka, prostem metu Harija in košu Aleša Novaka prišla do manjše prednosti 6 točk (7-13). Beltinčani so uspeli obdržati priključek in po trojki Štiheca in 5 zaporednih točkah Ulage končali prvo četrtino z 21-21.

Drugo četrtino je otvoril Ficko s trojko, ki je bil strelsko dokaj razpoložen. Tudi ta četrtina je bila zelo izenačena. Proti koncu so domači izvajali veliko prostih metov, a so jih slabo realizirali. Z zadetima dvema prostima metoma Vogrinčiča sta se ekipi na daljši odmor odpravili z izidom 37-36 v prid domačim.

Tretjo četrtino so Sobočani dobili s 15-11 in tako odšli v zadnjo četrtino z majhno prednostjo 3 točk (51-48).

V zadnji četrtini je bila motivacija za zmago v obeh ekipah velika. Beltinčani so se približali na eno točko zaostanka, a so Sobočani odgovorili z dvema košema Aleša Novaka in prostim metom Tomaža Novaka ter nabrali prednost 6 točk (58-52). Beltinčani so se hitro vrnili v igro s 6 točkami (Zver, Bojnec, Ulaga) in izid izenačili na 58. Sledili sta izjemno pomembni trojki Ficka in Ulage, ekipa KD None Sobote pa ni znala izkoristiti zadnjega napada. Tako se je redni del igre končal z izidom 61-61 in “El Clasico” se je nadaljeval v napet podaljšek.

V podaljšku je bilo na obeh straneh veliko izgubljenih žog in zapravljenih napadov zaradi utrujenosti igralcev obeh ekip. Razpoloženi Zver (KK Beltinci) je na začetku zadel za 2 točki (63-61) ter kasneje še imel na voljo 2 prosta meta, ki pa ju ni realiziral, a zdelo se je, da imajo Beltinčani več energije in želje za zmago. Izkazalo se je, da so te točke Zvera bile zadnje pri ekipi Beltincev. Po zapravljenih napadih domačinov in taktičnih osebnih napak zaradi zaostanka je KD Nona Sobota po delnem izidu 6-0 prišla do zmage s 67-63.

Tekma se je končala brez zapletov, incidentov in tehničnih ali namernih napak. Bilo je nekaj nestrinjanj s sodniki na obeh straneh, kar pa je na tako pomembnih tekmah pričakovano. Ekipi se bosta spet srečali na zaključnem turnirju, kjer lahko, če ne bo večjih presenečenj, pričakujemo zelo napet finale.

Blaž Lebar

KK Bistrica Tropicano - PŠK Ljutomer 49:78
(13:19, 12:15, 16:24, 8:20)

Balažic 22, Orgolič 7, Kreslin 5, Balažek 4, Laci B. 3, Prša D. 3, Prša A. 2, Hack 2, Gonza 1, Sečkar 0, Vučko 0, Laci P. 0
Copot J. 23, Črnjavič 15, Jakelj 13, Glavnik 9, Copot A. 5, Zemljič 4, Bogša 4, Filipič 3, Leben 2

V nedeljo nas je čakala še druga tekma v dveh dneh. Tokrat nam je nasproti stala ekipa iz Ljutomera.

V tekmo smo vstopili izjemno sproščeni, saj smo vedeli, da ne moremo ničesar izgubiti. Kljub temu so tekmo bolje začeli gostje ter celotno prvo četrtino vodili s 8, 9 točkami razlike. Končni rezultat prve četrtine je z dvema zadetima prostima metoma postavil Balažic. Prva četrtina se je končala z rezultatom 13:19 v korist gostov. Velja omeniti, da je 12 izmed 13 točk dosegel naš najboljši igralec Balažic.

Tudi druga četrtina je potekala po željah gostov, saj so vseh 10 minut držali varno razliko 10 točk. Polčas se je končal z rezultatom 25:34.

Tretjo četrtino smo bolje začeli domačini, ter dosegli prvih 8 točk, kar je pomenilo da smo se približali na samo 1 točko zaostanka. Nato se je pokazala izkušenost gostov, ki so razliko kar hitro povišali na »varnih« 7 točk. Po treh zadetih trojkah (2 je zadel Črnjavič, 1 J. Copot) je semafor kazal 37:51. Gostje so 3. četrtino dobili z rezultatom 16:24, kar je pomenilo, da se je zadnja četrtina začela z razliko 17 točk (41:58) v korist gostov.

V zadnji četrtini so gostje po naših lastnih napakah prišli do nekaj lahkih košev in razlika se je le še večala. Končni rezultat tekme 49:78.

Še vedno bode v oči naše slabo izvajanje prostih metov, saj smo jih na tekmi zgrešili 15 od 31.

Najboljši strelec pri domačih je bil po pričakovanju D. Balažic z 22 točkami. Pri ekipi PŠK Ljutomer je največ točk dosegel J. Copot in sicer 23.

Čestitke gostom za zasluženo zmago. Se spet vidimo za 2 tedna.