Jernej Skuhala državni prvak v pospešenem šahu do 18 let

Prvenstva so se udeležili štirje Ljutomerčani in sicer Jernej in Luka Skuhala v kategoriji fantje do 18 let, Alen Stolnik v kategoriji do 8 let in Luka Perko do 12 let

Prlekija-on.net, torek, 1. marec 2016 ob 19:34
Jernej je postal prvak, Luka pa je bil tretji v pospešenem šahu, foto: Šahovska zveza Slovenije

Pretekli teden je v Portorožu potekalo državno prvenstvo v standardnem in pospešenem šahu za mlade starostnih kategorij od 8 do 18 let.

Prvenstva so se udeležili tudi štirje Ljutomerčani in sicer Jernej in Luka Skuhala v kategoriji fantje do 18 let, Alen Stolnik v kategoriji do 8 let in Luka Perko do 12 let. Najuspešnejši je bil Jernej Skuhala, ki se je vrnil domov z naslovom državnega prvaka v skupini do 18 let v pospešenem šahu in kot tretjeuvrščeni v standardnem šahu. Luka Skuhala je v pospešenem šahu zasedel tretje mesto.

Tudi Luka Perko in Alen Stolnik sta dosegla solidne uvrstitve in dokazujeta, da v Ljutomeru raste nov rod mladih perspektivnih šahistov.