Na 14. Blaguškem teku je teklo rekordno število tekmovalk in tekmovalcev

Letošnje tekmovanje je potekalo pod okriljem Štajersko – Koroškega tekaškega pokala

Branko Košti, nedelja, 17. april 2016 ob 20:06
14. Blaguški tek

14. Blaguški tek

Občina Sv. Jurij ob Ščavnici v mesecu aprilu praznuje občinski praznik. Med številnimi prireditvami, katere se vrstijo skozi ves mesec, so med najbolj znanimi gotovo Blaguški teki, športno – rekreativna prireditev, katere organizira Športno društvo Videm s pomočjo številnih sponzorjev in Občine.

Tekmovanje se je pričelo s teki najmlajših, dečkov in deklic, rojenih med leti 2001 in 2010.

Letošnja, že 14.  tekaška prireditev, je na obalo Blaguškega jezera v soboto, 16. aprila, privabila številne prijatelje teka in druženja, med njimi tudi rekordno število (103) tekačev in tekačic, ki so se ob 14. uri pomerili v glavnem teku, moški na 9 km, ženske pa na 6 km. Vreme tekmovalcem ni bilo najbolj naklonjeno, saj je bilo dokaj soparno, oviral pa jih je tudi močan veter, pa vendar so se borili za čim višjo uvrstitev v teku in za točke v Štajersko – Koroškem pokalu, pod okriljem katerega je tekmovanje potekalo.

Že pred glavnim tekom, so se na različno dolgih progah, glede na letnico rojstva različno dolgih progah, pomerili najmlajši tekači in tekačice, dečki in deklice, rojeni med leti 2001 in 2010.

Po končanem glavnem teku, so se tekmovalci in tekmovalke na občinskem teku, na 3000 m dolgi progi borili za pokal Občine Sv. Jurij ob Ščavnici.

Najštevilnejši so bili najmlajši tekači, kateri so pričeli s tekmovanjem že ob 12. uri, tekli pa so v starostnih kategorijah:

Letnik 2009 - 2010 – DEČKI:

1. Jure Šoštarič 		00:01:06.80
2. Niko Bratuša			00:01:08.93
3. Tilen Ciglarič		00:01:10.86

 Letnik 2009 - 2010 – DEKLICE:

1. Nina Gibičar				00:01:18.80
2. Neža Čuš 				00:01:21.84
3. Vita Fras				00:01:25.05 

Letnik 2007 - 2008 – DEČKI:

1. Nikita Herzog 			00:02:58.62
2. Nik Kozar				00:03:02.41
3. Urh Matjašič 			00:03:02.84

Letnik 2007 - 2008 – DEKLICE:

1. Klara Janža 				00:03:06.56
2. Špela Rožman				00:03:17.24
3. Žanet Lovrec 			00:03:20.74

Letnik 2005 - 2006 – DEČKI:

1. Maj Gibičar 				00:04:16.
2. Niko Zamuda         			00:04:23.62 
3. Miha Cehner				00:04:26.61

Letnik 2005 - 2006 – DEKLICE:

1. Eva Tompa				00:04:28.19 
2. Sanja Lovrec 			00:04:30.92 
3. Nika Lovrec 				00:04:46.09

Letnik 2003 - 2004 – DEČKI:

1. Maj Janža 				00:07:47.15 
2. Jure Senekovič 			00:09:01.50 
3. Marko Lančič				00:09:53.48

Letnik 2003 - 2004 – DEKLICE:

1. Jazmin Horvath 			00:09:19.49 
2. Zala Balaško				00:10:16.50 
3. Špela Kegelj 			00:12:23.61

Letnik 2001 - 2002 – DEČKI:

1. Szabolos Vasarhelyi 			00:08:05.83

Letnik 2001 - 2002 – DEKLICE:

1. Zala Janža				00:08:51.00

Glavni tek – MOŠKI  9000 m absolutno:

1. 2082 Branko Lehner 1957 M TS Radenska   0:36:31,2  
2. 2110 Balazs Kovacz 1981 M 	0:36:54,1 +0:22,9 
3. 2090 Matej Gider 1972 M 		0:37:24,5 +0:53,3 

Glavni tek – ŽENSKE 6000 m absolutno:

1. 2111 Edina Woki 1989 Ž TRIRUN Jussi Jennersdorf 0:28:07,0 
2. 44 Marija Rojič 1968 Ž ŠD-DEM            0:28:40,1 +0:33,1 
3. 29 Vlasta Lunežnik 1970 Ž TS RADENSKA	0:29:14,8 +1:07,8

Občinski tek  MOŠKI 3000 m – absolutno:

1. 98 Slavko Kumek 1957 M ŠD Snaga Maribor 	0:11:05,8
2. 2065 Aleš Prša 1996 M / 			0:11:11,7 +0:05,9 
3. 2091 Boštjan Šijanec 1999 M		0:11:11,8	 +0:06,0

Občinski tek ŽENSKE 3000 m – absolutno:

1. 2097 Sonja Neger 1994 			0:14:45,0 
2. Silvija Kovačič 1987  Šd Berkovci		0:15:03,3 +0:18,3 
3. Alenka Karlo 1976 				0:15:33,2 +0:48,2

Vsi rezultati so tukaj.