Matevž Jakelj, Tomaž Dundek, ponedeljek, 21. december 2009 ob 13:59

PŠK Ljutomer 1: Domajnko 28, Jakelj J. 8, Vozlič 8, Črnjavič 8, Mihorič 7, Jakelj M. 7, Flisar 6, Mesarič 5
PŠK Ljutomer 2: Munda 15, Šiškin 13, Karba 9, Kolbl 6, Kosi 4, Marko 4, Preglej 3

63 : 43 (20:8, 17:5, 11:14, 15:16)
OŠ 3 Murska Sobota, sobota, 19.12., 11.00 - Feher, Juteršnik
KD Sobota: Bilič 21, Vogrinčič 16, Žigo 14, Melin 7, Hari 5, Dundek 0, Titan 0
KK Beltinci: Cör 16, Novak 10, Horvat T. 8, Fujs 3, Horvat D. 2, Farkaš 2, Bojnec 2, Slavič 0, Gerenčer 0, Santro 0, Žižek 0

Na tekmo smo domači prišli v okrnjeni zasedbi brez kar 7-ih igralcev, torej nas je bilo na tekmi samo 7, gostje iz Beltinec so prišli na tekmo v polni postavi. Tekmo so začeli bolje gostje iz Beltinec in povedli z 5 - 2. Nato pa je obramba Sobote "proradila" in smo do konca četrtine odigrali odlično v obrambi ter 1. četrtino dobili z 20-8. Nadjevanje je bilo enako in rezultat 2. četrtine je bil 17 - 5. Res je, da Beltincem ni stekel met iz razdalje, tako da smo polčas dobili z 37 - 13. V drugem polčasu smo domačini več ali manj branili prednost iz 1. polčasa.

Gostje so se na koncu približali na 53 - 43, vendar smo se kljub utrujenosti (igralo je 6 igralcev večino tekme) zbrali in tekmo vseeno pripeljali mirno do konca. Čestitke Beltincem za borbenost saj se skoraj do konca niso predali in poizkušali rezultat preobrniti.
Sestavil: Tomaž Dundek (KD Sobota)

KK Lindau Lendava : KK Gornji Petrovci
66 : 83 (17:13, 18:22, 15:14, 12:34)
SŠ Lendava, nedelja, 20.12., 17.00 - Chowdhury, Dundek D.
KK Lindau Lendava: Horvatič Gorazd 16, Balažic Dejan 15, Zrna Dejan 14, Hozjan Mitja 12, Magdalenič Tomi 4, Sijarič Aleš 3, Svetko Klemen 2, Seršen Simon 0
KK Gornji Petrovci: Bratkovič Tadej 33, Barbarič Bine 27, Gomboc Miran 17, Kerčmar Darko 5, Šinkec Peter 1, Kerčmar Rok 0

V 6. kolu letošnjega tekmovnja je vodilno moštvo lige KK Gornji Petrovci gostovalo v Lendavi. Domači igralci so se zbrali v kar velikem številu, manjkal je le poškodovani Tomas Hozjan. Na drugi strani pa je košarkarjev z Goričkega bilo le 6.

Začelo se je zelo izenačeno z nekaj izgubljenimi žogami na obeh straneh. Gostje so, v želji da bi se čim manj utrudili, začeli s consko obrambo. Ta je delovala tja do polovice prve četrtine, ko je stekel šut domačih, ki pa se kljub temu niso uspeli odlepiti. Lendavčanom je velike preglavice povzročal Bratkovič, ki je bil skorajda nezgrešljiv. Tudi v drugi četrtini se je nadaljevala podobna igra in tako se je polčas končal ob rezultatu 35:35.

V tretji četrtini sta nato moštvi obrnili obrambi. Lendavčani so začeli s cono, gostje pa z obrambo mož na moža. Sprva je kazalo, da se bo domača odločitev obrestovala, saj so Lendavčani z nekaj ukradenimi in prestreženimi žogami uspeli četrtino zaključiti z majhno prednostjo (+5). V uvodu zadnje četrtine je domačim kazalo še bolj, saj so prednost povečali na 10 točk. Sledil pa je velik preobrat gostov. Ti so se z uspešnimi meti za tri točke najprej približali, nato pa tudi povedli. Ob slabih napadih domačega moštva v zadnjih dveh minutah je prednost gostov samo še naraščala. Čestitke Petrovcem za 5 zaporedno zmago.

Po tekmi v oči bode tudi malo število prekrškov na strani Petrovcev ter ogromno osebnih napak pri Lendavčanih. Sicer je v zadnji četrtini na parketu bilo tudi nekaj (vselej potrebne) vroče krvi, a tekma gledano v celoti je minila brez večjih posebnosti. Kot ponavadi je bilo tudi nekaj sumljivih sodniških odločitev, ki pa so se dogajale na obeh straneh parketa.

Prosti: KK Paloma Sladki Vrh