Magi državni prvak tudi v plavanju

Slobodan Genov iz Ljutomera pa je osvojil 3. mesto na 50 m prsno v kategoriji 55+

Prlekija-on.net, ponedeljek, 13. marec 2017 ob 09:425
Zdravko Mauko-Magi

V mariborskem bazenu Pristan je potekalo odprto zimsko državno prvenstvo v plavanju za veterane in veteranke, na katerem je nastopilo več kot 220 plavalcev iz šestih držav. Tekmovala sta tudi dva plavalca iz dežele ob reki Muri, in sicer Zdravko Mauko-Magi iz Melov, član ŠD Radenci, ki je osvojil 1. mesto in naslov državnega prvaka na 50 m kravl v kategoriji 60+. Slobodan Genov iz Ljutomera pa je osvojil 3. mesto na 50 m prsno v kategoriji 55+.

Pred tem je Zdravko Mauko-Magi, ki je potrdil, da je odličen vsestranski (v vodi, v dvorani, na stadionu, na snegu...) športnik, osvojil naslov državnega prvaka med veterani na atletskem državnem prvenstvu, v teku na 60 metrov z ovirami. Tekmovanje je sicer bilo v celjski dvorani Kladivar na katerem je nastopilo več kot 170 atletov iz treh držav.