Magi 5. in 7. na Evropskem prvenstvu

V deseteroboju je osvojil 7. mesto s 5.888 točkami. To je novi državni rekord, hkrati pa je Magi prvi atlet v Sloveniji nad 60 let, ki je sploh tekmoval in končal deseteroboj.

Prlekija-on.net, sreda, 2. avgust 2017 ob 10:05
Magi na Evropskem prvenstvu

V Aarhusu na Danskem poteka Evropsko prvenstvo v atletiki za veterane. Na velikem modernem stadionu, ki sprejme 28.000 gledalcev, nastopa več kot 3.800 atletov iz 42 držav. Slovenijo zastopa 16 moških in 5 ženskih atletinj. Zdravko Mauko-Magi, član Športnega društva Radenci je že končal s tekmovanjem in se odlično uvrstil. V deseteroboju je osvojil 7. mesto s 5.888 točkami. To je novi državni rekord, hkrati pa je Magi prvi atlet v Sloveniji nad 60 let, ki je sploh tekmoval in končal deseteroboj. Gre za dvodnevno tekmovanje. 1. dan: tek na 100 m, skok v daljino, suvanje krogle, skok v višino in tek na 400 m. 2. dan: 100 m z ovirami, met diska, skok s palico, met kopja in tek na 1.500 metrov. Znotraj tekmovanja je omenjeni atlet dosegel najboljše uvrstitve, 3. mesta v teku na 400 m, 1.500 m in skoku v višino, 4. mesti v skoku v daljino in na 100 m z ovirami. Med 28 tekmovalci v kategoriji 60 - 64 let je to težko preizkušnjo končalo 21 atletov. Zmagal je Nemec Roland Heperle, 2. je bil Britanec Braian Slaughter...

Naslednji dan po končanem deseteroboju je Magi nastopil v predteku na 300 m z ovirami. Nastopilo je 21 atletov, ki so tekli v treh skupinah po 7. V finale sta se uvrstila zmagovalca skupin in dva najhitrejša po času. Z osmim časom (bil je tretji v tretji skupini) se je uvrstil v finale. V finalu naslednji dan, pa je naš atlet s časom 49,33 sekunde osvojil odlićno 5. mesto.
Zmagal je Britanec Ian Broudhurst, 2. je bil Nemec Bernhard Grissmer...

Omeniti velja, da na veteranskih tekmovanjih nastopajo atleti starejši od 35 let po 5 let v kategoriji. Nastopa kar nekaj moških starejših od 90 let in žensk starejših od 85 let. Slovenski atlet Marko Sluga iz Maribora jih šteje že 82 in tekmuje v večih disciplinah.