Ormožani v prleškem kotlu premagali Koper in osvojili bron!

Na tekmi za tretje mesto sta se v Ljutomeru pomerili ekipi RK Jeruzalem Ormož in RD Koper 2013

Prlekija-on.net, nedelja, 22. april 2018 ob 14:33
RK Jeruzalem Ormož

V Ljutomeru se je končal finalni turnir Pokala Slovenije v rokometu za moške. Na tekmi za tretje mesto sta se pomerila RK Jeruzalem Ormož in RD Koper 2013, ki sta bila poraženca sobotnih polfinalnih obračunov. RK Jeruzalem Ormož je izgubil proti MRK Krka, RD Koper 2013 pa proti RK Celje Pivovarna Laško.

Rezultat iz minute v minuto lahko vidite tukaj

Ormož je v peklenskem vzdušju odlično odigral celotno srečanje ter zasluženo premagal Koper z 32:28 in osvojil bron. Kolajne sta igralcem podelila županja Občine Ljutomer mag. Olga Karba in župan Občine Ormož Alojz Sok.

V velikem finale sta se pomerila MRK Krka in RK Celje Pivovarna Laško s prenosom na TV SLO 2. Slavili so Celjani s 40:33.

Ormožani vodili od začetka do konca

V tekmi za tretje mesto so bili izbranci domačega trenerja Saša Prapotnika v vodstvu celotno tekmo, najvišjo prednost so v prvem polčasu imeli v 27. minuti, ko so vodili za sedem golov (17:10). Koprčanom je do odmora uspelo izid znižati na 13:17.

V 38. minuti so Koprčani zaostajali le za gol (18:19) in sledila je napeta in izenačena igra, a so Ormožani odlično odigrali zadnje minute ter v 58. minuti znova vodili s sedmimi goli razlike (31:24). Tekma je bila odločena, veliko slavje pa se je lahko pričelo.

Saša Prapotnik, trener Jeruzalema Ormoža, je po koncu tekme med drugim povedal: "Verjetno sta bili obe ekipi po včerajšnjih porazih precej potrti, morda mi še nekoliko bolj, saj smo se potihem že videli v finalu, a smo se pobrali, pokazali karakter in povsem zasluženo zmagali. Kapa dol fantom in publiki, ki nas je podpirala oba dneva."