Celjani v Ljutomeru osvojili sedmi zaporedni pokalni naslov

Na finalni tekmi v Ljutomeru sta se pomerili ekipi MRK Krka in RK Celje Pivovarna Laško, ki so z zmago 40:33 sedmič zapored postali slovenski pokalni zmagovalci

Prlekija-on.net, nedelja, 22. april 2018 ob 18:03
RK Celje Pivovarna Laško

V Ljutomeru se je zaključil finalni turnir Pokala Slovenije v rokometu za moške. Na finalni tekmi, ki ste je v neposrednem prenosu lahko spremljali na TV SLO 2, sta se pomerili ekipi MRK Krka in RK Celje Pivovarna Laško, ki sta bila zmagovalca sobotnih polfinalnih obračunov. MRK Krka je slavila proti RK Jeruzalem OrmožRK Celje Pivovarna Laško pa proti RD Koper 2013.

Rezultat iz minute v minuto lahko vidite tukaj

Celjani so zmagali s 40:33 in sedmič zapored postali slovenski pokalni zmagovalci, skupaj pa imajo že 21 pokalnih naslovov.

Tekmo so bolje začeli Krkaši, ki so povedli s 3:1, a so jih Celjani hitro ujeli in sredi prvega polčasa tudi povedli za štiri gole (13:9). Krka se je vmes še približala na gol razlike, Celjani pa so na odmor odšli s tremi zadetki prednosti, potem ko je že po izteku igralnega časa gol iz okoli trinajstih metrov dosegel Borut Mačkovšek.

V drugem polčasu so Celjani v 40. minuti povedli za šest golov (22:28) in kazalo je že, da je vse odločeno, a je Krka nato z bojevito in srčno predstavo uprizorila mali preobrat in se v 45. minuti približala na samo gol zaostanka (28:29). Dokončnega preobrata pa ni bilo, saj so Celjani nato ponovno ušli na varnejšo razliko, v 57. minuti so vodili za sedem golov (39:32) in vse je bilo odločeno.

Za najboljšega vratarja turnirja je bil izbran Urban Lesjak (Celje Pivovarna Laško), najboljši igralec je Jernej Papež (Krka), najboljši strelec pa Rok Žuran (Jeruzalem Ormož).

Že prej je bila odigrana tekma za tretje mesto med med RK Jeruzalem Ormož in RD Koper 2013slavili pa so Ormožani.