Veržej »povozil« Polano, vrh lestvice povsem prleški

Prlekija-on.net, ponedeljek, 17. september 2018 ob 08:33
Veržej - Polana

Nogometaši NK Veržej, ki letos igrajo v 3. SNL - vzhod, so zabeležili še tretjo zmago ob dveh remijih. V 5. krogu je bila njihov nasprotnik Polana, ki ni bil dorasel tekmec, saj je v Veržeju izgubila s kar 6:0.

Dobrih dvesto gledalcev na prvi zadetek ni rabilo čakati dolgo, že v 12. minuti srečanja so povedli, ko je zadel Karel Šalamun. Le štiri minute zatem so svoje vodstvo povišali, potem ko je mrežo Polane zatresel Niko Vajda. V nadaljevanju je sledilo silovitih enajst minut Veržeja, ko so od 57. do 68. minute, kar trikrat zatresli mrežo Polane. Strelci so bili Mićo LugonjićDavid Šajnović in Mitja Gašparič. Končni rezultat je tik pred iztekom rednega dela postavil Marko Ilić, ki je uspešno realiziral najstrožjo kazen.

Veržej se je z novo zmago zavihtel na drugo mesto lestvice, prvo pa zaseda Avto Rajh Ljutomer, ki še letos prav tako ne pozna poraza. V soboto so v gosteh s 4:1 premagali Turnišče.

Veržej - Polana 6:0 (2:0)
200; Šalamun 12., Vajda 16., Lugonjić 57., Šajnović 63., Gašparič M. 68, Ilić (11m) 89.

Veržej: Alen Buzeti, Renaldo Vidovič, Niko Vajda (66./Mitja Gašparič), Matic Golob (84./Tadej Gjergjek), Mićo Lugonjić, David Šajnović, Karel Šalamun (66./Djordje Vujičič), Patrik Žekš (46./Miha Kušnik), Aljaž Hanžel, Aljoša Jerič (78./Blaž Pučko), Marko Ilić; trener: Mitja Erniša

Polana: Gašper Šaruga, Michael Jakšič, Luka Car, Sašo Recek, Patrik Klujber, Andrej Lotrič, Teo Horvat Kapun, Marcel Horvat, Samo Novak, Aleksander Horvat, Rok Vori; trener: Anton Jukić