Ljutomerski karateisti v Hočah dosegli pet uvrstitev na zmagovalni oder

Tekmovanja se je udeležilo tudi šest ljutomerskih karateistov, ki so si z nastopi na pokalnih tekmovanjih zagotovili nastope na tokratnem državnem prvenstvu

Prlekija-on.net, nedelja, 25. november 2018 ob 10:13
Mladinsko državno prvenstvo do 21 let v karateju

V soboto, 24. novembra, je v Hočah pri Mariboru potekalo mladinsko državno prvenstvo do 21 let v karateju. Tekmovanja se je udeležilo tudi šest ljutomerskih karateistov, ki so si z nastopi na pokalnih tekmovanjih zagotovili nastope na tokratnem državnem prvenstvu.

Ljutomerskim tekmovalcem je zmanjkalo nekoliko športne sreče, a kljub temu so osvojili pet mest na zmagovalni oder. Izkupiček je bil štiri bronaste in ena srebrna medalja.

Rezultati

Taja Plohl, kata najmlajše, 3. mesto
Nuša Janžekovič, kata malčice, 3. mesto, športne borbe - kumite malčice +30 kg, 3. mesto
Hannah Vela Rauter, športne borbe +30 kg, 3. mesto
Tija Janžekovič, športne borbe mlajše kadetinje -45 kg, 2. mesto

Gaja Žibrat in Nick Škoflanc pa sta tokrat morala priznati premoč nasprotnikov in sta svoje nastope končala v četrtfinalu.