Ormožani ostajajo neporaženi v Ligi za obstanek

Ormožani so se veselili četrte zaporedne zmage v nadaljevanju sezone 2018/19, Krka pa je v tem delu tekmovanja doživela prvi poraz

Prlekija-on.net, petek, 19. april 2019 ob 23:18
RK Jeruzalem Ormož - MRK Krka

V petek, 19. aprila, je v dvorani ŠIC v Ljutomeru bil odigran 4. krog končnice v ligi NLB za obstanek, kjer so rokometaši RK Jeruzalem Ormož gostili ekipo MRK Krka. Ormožani so se z rezultatom 32:29 veselili četrte zaporedne zmage v nadaljevanju sezone 2018/19, Krka pa je v tem delu tekmovanja doživela prvi poraz.

Ormožani so vodili skozi celotno srečanje, v prvem polčasu največ za pet golov (15:10) v 24. minuti, na odmor pa so odšli s tremi goli prednosti (17:14). V nadaljevanju se je farmacevtom uspelo nekajkrat približati na gol razlike, v 37. minuti so tudi izenačili na 19:19, na en gol razlike pa so na zadnje bili v 49. minuti (24:23). Ormožani so se nato ponovno uspeli oddaljiti na varno razliko dveh, treh golov in tekmo mirno pripeljali do konca ter vknjižili nove pomembne točke za obstanek.

Gregor Ocvirk, igralec Jeruzalema Ormoža je po tekmi povedal: "Za nas je bila zmaga zelo pomembna, saj smo si praktično že zagotovili mesto za obstanek. Tekma je bila težka, na koncu pa poštena in zaslužena zmaga v našo korist. Pred nami je še šest tekem, sicer se je danes poškodoval Rok Žuran, a imamo motivacije za zaključek prvenstva še dovolj in gremo naprej tekmo po tekmo."

RK Jeruzalem Ormož - MRK Krka 32:29 ( 17:14)

RK Jeruzalem Ormož: Šoštarič 2, Ocvirk 7, Čudič 3, Žuran 2, Hebar G.1, Hebar M. 4, Šulek, Kocbek, Balent, Niedorfer 1, Kosi 5, Munda, Mesarič 2, Bogadi 4, Cigler 1, Zidarič.

MRK Krka: Pavlin, Brajer, Rašo L.8, Bevec 1, Avsec 3, Okleščen 6, Pršina, Irman 1, Jakše 2, Klemenčič 1, Plut, Rašo D.1, Batagelj 1, Kukman 3, Matko 1, Florjančič 1.

Sedemmetrovke: Ormož 2 (2), Krka 4 (3).

Izključitve: Ormož 10. min; Krka 4. min.

Celotna statistika tekme.

Tekmo je bilo možno spremljati tudi v živo na FB profilu Krke, celotno tekmo pa si lahko ogledate v spodnjem videu.