Radgončani še drugič ugnali Hotižane

ŠNK Radgona – Hotiza 1:0 (0:0)

Prlekija-on.net, nedelja, 21. april 2019 ob 09:36
ŠNK Radgona - Hotiza

Ko je ŠNK Radgona pred tremi tedni (30.3.2019), v 18. krogu tekmovanja v 3. SNL - vzhod dosegla prvo zmago v tem prvenstvu, je na TŠC Trate v Gornji Radgoni s 3:2 padla ekipa Hotize. In sedaj, v 21. krogu, ko so varovanci trenerja Jožeta Sečkarja dosegli svojo drugo zmago, ki jim ohranja vsaj minimalne možnosti za obstanek med tretjeligaši, so Radgončani spet minimalno premagali moštvo Hotize. Spopad moštev z začelja prvenstvene lestvice ni razočaral lepo število gledalcev, ki so videli dvoboj izenačenih ekip. Zlasti v prvem polčasu so Radgončani imeli več žogo v svoji posesti in so več napadali, a se je spet videlo, da gostitelji nimajo realizatorja. Po drugi strani so Hotižani, ki so igrali bolj obrambno, z dolgimi žogami in hitrimi nasprotnimi napadi, v 1. polčasu, imeli več lepih priložnosti, katerih niso izkoristili.

Podobno je na terenu bilo tudi v drugem polčasu, ko so domači očitno imeli večjo željo po zmagi in so deset minut pred koncem uspeli, ko je najstarejši izmed treh bratov Klobasa, Alen Klobasa, premagal več kot solidnega Davida Sarjaša. Po vsem videnem je domača ekipa vseeno zasluženo zmagala.

ŠNK Radgona - Hotiza 1:0 (0:0)
Stadion TŠC Trate v Gornji Radgoni, 220 gledalcev, glavni sodnik: Borut Janžekovič (Ptuj), pomočnika: Boštjan Bezjak (Markovič) in Nejc Barovič (Ptuj), delegat: Marjan Tompa (Turnišče).
Strelec: 1:0 Alen Klobasa (80.)

ŠNK Radgona: Peter Božek, Žiga Šipek, Alen Klobasa, Miha Cvetko, Tilen Klobasa, Mitja Adam, Marko Horvat, Srečko Sterniša (od 87. Alen Katan), Blaž Drašak, Jaša Zupančič (od 61. Borut Bračič), Aljaž Kocet. Trener Jože Sečkar.

Hotiza: David Sarjaš, Vito Šimonka, Denis Horvat, Anton Ftičar, Ignac Cigan (od 82. Jure Markoja), Patrik Vöröš, Andrej Fanedl, Fredi Cigan (od 46. Matej Imre), Mario Kustec, Matjaž Koudila, Mihael Magyar (od 85. Tilen Farkaš). Trener: Jože Hozjan.

Ostali rezultati 21. kroga: Avto Rajh Ljutomer - Črenšovci 6:3, Polana - Veržej 1:1, Odranci - Tromejnik Kuzma 5:2, Grad - Turnišče 4:0.
Vrstni red: 1. Odranci 47, 2. Grad 47, 3. Avro Rajh Ljutomer 44, 4. Polana 39, 5. Veržej (-1) 34, 6. Črenšovci (-1) 28, 7. Turnišče 17, 8. Tromejnik Kuzma 14, 9. Hotiza 11, 10. ŠNK Radgona 10.