V 6. krogu PKL odigrana samo ena tekma

Na vrhu lestvice še naprej ostajata ljutomerski ekipi

Prlekija-on.net, torek, 14. december 2010 ob 11:03
V 6. krogu Bioplin Gjerkeš Pomurske košarkarske lige je bila odigrana samo ena tekma in sicer med KK SE Kerčmar G. Petrovci in KK GMT Beltinci. Tekmi SBK Gornja Radgona - KK Paloma Sladki Vrh in KK Lindau Lendava - PŠK Ljutomer 1 sta bili prestavljeni na 19. oz. 20. februar, tekma KD Sobota - PŠK Ljutomer 2 pa je bila odločena za "zeleno mizo", saj je vodstvo lige zaradi zasedenosti dvorane v Murski Soboti in nepravočasne objave, prisodilo zmago v prid PŠK Ljutomer 2.

KK SE Kerčmar G. Petrovci : KK GMT Beltinci
75 : 66 (20:10, 11:19, 27:21, 17:16)
sobota,11.12.2010, 14.30, OŠ 1 Murska Sobota; Zver, Feher

KK SE Kerčmar Gornji Petrovci: Bratkovič 28, Ismajlovič 14, Lopert M. 11, Brinar 7, Kerčmar D. 5, Lopert D. 5, Domjan 5, Bodanec 0, Šinkec 0, Ambruš 0
KK GMT Beltinci: Kukel T. 16, Cör 13, Kukel M. 12, Zver 10, Bojnec 10, Farkaš 3, Ferčak 2, Horvat D. 0

Za spremembo smo enkrat prišli KK SE KERČMAR G. PETROVCI na tekmo v skoraj popolni postavi, manjkal je le Rok Kerčmar. Prav tako je bila popolna tudi zasedba žutih, GMT BELTINCI. Že ta podatek je napovedoval težko tekmo za obe ekipi.

Kakor v večini tekem, smo tudi v tej tekmi prvo četrtino igrali domiselno in borbeno. Povedli so sicer gosteje s 4 proti 0, ampak prva četrtina se je končala z rezultatom 20:10 za domačine.
Začetek druge četrtine je dal upati, da tokrat ne bomo tako drastično padli v igri, kakor se nam to dogaja skozi celotno sezono, pa temu ni bilo tako. Gostje so počasi a zanesljivo nižali razliko, ki je v tretji minuti druge četrtine znašala še 6 točk, po zadetih dveh zaporednih trojkah gostujočih igralcev, na kar je na plano stopil še sodnik, ki je vsaj po mojem mnenju imel čuden kriterij. To pove že samo izvajanje prostih metov v drugi četrtini, kajti domače moštvo je izvajalo samo ene proste mete, gostujoče pa kar pet. Tak kriterij se je vlekel nato do konca tekme. Da končam z drugo četrtino ki se je končala v našo korist 31:29.
Tudi v tretji četrtini smo boljše začeli domači igralci, a so gostujoči kar hitro rezultat izenačili najprej na 37:37 nato pa še na 39:39. V tem delu igre se je tekma praktično lomila, saj smo vsi igralci nekako čutili, da bi manjša prednost lahko sprostila ekipo in ji tako dala večjo možnost za končno zmago. Tako smo domačini z večjo zbranostjo in serijo točk Lopert M. in Bratkovič T. naredili manjšo prednost, ki jo je  z trojko potrdil še Ismajlovič V. Končni rezultat tretje četrtine je bil 58:50.
V zadnji četrtini so gostujoči igralci še poskušali obrniti rezultat v svojo korist, kar jim ob domiselni igri v napadu in borbenosti v obrambi domače ekipe ni uspelo. Tako smo igralci KK SE  KERČMAR G. PETROVCI dočakali prvo letošnjo zmago. Končen rezultat tekme je bil 75:66.
Sestavil: Tomaž Bodanec (KK SE Kerčmar Gornji Petrovci)

Fotogalerijo Dušana Dundeka iz tekme, si lahko ogledate tukaj.

KD Sobota : PŠK Ljutomer 2
0 : 20 (b.b.) Sobota,11.12.2010, 15.00, OŠ 3 Murska Sobota; Chowdhury, Juteršnik
Vodstvo lige je zaradi nenadne zasedenosti dvorane v Murski Soboti in nepravočasne objave, prisodilo zmago v prid PŠK Ljutomer 2.

KK Lindau Lendava : PŠK Ljutomer 1