Radgončani do prve zmage

Arcont Radgona - Kronos 34:30 (21:14)

Prlekija-on.net, ponedeljek, 25. november 2019 ob 07:45
Arcont Radgona

Šele v 6. krogu so igralci Arcont Radgone osvojili prvi par točk v tej sezoni v II. SRL. Pred domačimi navijači v Radencih so se namreč Radgončani veselili prve zmage v sezoni, in sicer proti Kronosu iz Logatca. Tekma je bila izenačena do 16. minute (11:10), nato pa so gostitelji počasi začeli nabirati prednost. Do odhoda na odmor je slednja narasla na visokih sedem zadetkov (21:14). V drugem polčasu so domačini zanesljivo nadzirali potek tekme in gostom z Notranjske niso pustili blizu. Gostje so se še najbolj približali prav ob koncu srečanja (34:30). Po zadnjem sodniškem žvižgu je sledilo zasluženo veselje domačih igralcev in navijačev.

Tekmo v Radencih sta pred okoli 50 gledalci, vodila sodnika D. Ivančič in I. Ivančič.

Arcont Radgona: Nino Perša, Matic Škrjanec; Adam Vrbnjak, Adrian Plohl 1, Denis Gorjup, Boštjan Šijanec 4, Gašper Šijanec, Matej Rojht 13 (5), Blaž Bratkovič, Jure Ratnik 9, Gregor Štefanec 3, Marko Cotič 4. Trener: Neno Potočnjak

Kronos: Luka Magdalenič; Tilen Virant 9 (2), Hibi Atsushi 6, Luka Okorn, Tilen Breznikar 2, Gašper Hočevar 7 (2), Kliment Purkart 1, Luka Kamnikar 3, Andraž Jereb, Jani Stojanov, Tilen Musar-Kumer, Boštjan Valentinčič 1, Miha Oštir 1. Trener: Jurko Pergar

Sedemmetrovke: Arcont Radgona 6/5, Kronos 5/4; Izključitve: Arcont Radgona 10 min, Kronos 10 min; Diskvalifikacija: Miha Oštir (48. minuta).

V naslednjem krogu Arcont Radgona gostuje v Gorišnici.