Tokrat obe ljutomerski ekipi zabeležili zmagi

Bioplin Gjerkeš Pomurska košarkarska liga 2010/11

Prlekija-on.net, četrtek, 10. februar 2011 ob 14:31
Ekipa PŠK Ljutomer 1, foto: Vedran Tomšić

V 12. krogu Bioplin Gjerkeš PKL 2010/11 sta obe ljutomerski ekipi zabeležili zmagi in sta ostali tik pod vrhom lestvice. Ekipa PŠK Ljutomer 1 je premagala ekipo SBK Gornja Radgona, ekipa PŠK Ljutomer 2 pa ekipo KK Sveta Ana. KK SE Kerčmar Gornji Petrovci so doma premagali ekipo KK Lindau Lendava, KK Paloma Sladki Vrh pa KK GMT Beltinci. Vodilna ekipa KD Sobota je v tem krogu bila prosta.

KK SE Kerčmar Gornji Petrovci : KK Lindau Lendava
71 : 61 (12:10, 15:21, 22:13, 22:17)
sobota, 5.2., 15.00, OŠ 1 Murska Sobota; Feher, Mlinarič
KK SE Kerčmar Gornji Petrovci: Lopert M. 20, Bratkovič 16, Lopeert D. 12, Ismajlovič 10, Brinar 8, Bodanec 5, Kuronja 0, Kerčmar D. 0
KK Lindau Lendava: Horvatič G. 12, Horvatič S. 12, Svetko 11, Žalig 6, Zrna 6, Hozjan M. 5, Kuk 5, Seršen 4

V soboto 5.2.2011 sta se v M. Soboti ob 15 uri udarili ekipi KK SE G.Petrovci in KK Lindau Lendava.

Obe ekipi sta tekmo začeli precej nervozno, posledica je bila precej zgrešenih metov. Gostujoči ekipi se je poznala odsotnost prvega organizatorja igre, za nas domačine je pa ta sezona tako ali tako najslabša v 11 letni zgodovini kluba.

Prva četrtina se je tako končala z manjšo prednostjo za domačo ekipo z rezultatom 12:10. Tudi druga četrtina ni postregla z dosti boljšo igro, razen tega da sta se ekipi otresli začetne nervoze. Rezultat polčasa je bil 27:31.

Nekaj je bilo treba spremeniti v naši igri, ker s tako predstavo ne bomo prišli do zmage, smo razmišljali domači igralci med polčasom. Tako smo se v drugem polčasu spremenili obrambo v consko. Ta je začela prinašati rezultate, saj igra pod koš ni več prinašala prednosti gostujoči ekipi temveč domači. Zaprli smo pot do koša in dvignili število skokov v obrambi, kar je omogočilo tudi nekaj hitrih protinapadov. Tretja četrtina se je končala v korist domače ekipe z rezultatom 22:13 oz. s skupnim rezultatom 49:44. Na tak način smo nadaljevali igro tudi v zadnji četrtini in prišli do 3. letošnje zmage s končnim rezultatom 71:61. Žal se je med tekmo poškodoval Rok Brinar, kateremu želimo čim prejšnje okrevanje.

KK Paloma Sladki Vrh : KK GMT Beltinci
60 : 53 (15:16, 18:9, 10:14, 17:14)
sobota, 5.2., 18.00, OŠ Sladki Vrh; Makovec, Chowdhury
KK Paloma Sladki Vrh: Kneževič 15, Cof 15, Cehnar G. 11, Arzenšek 7, Breg 6, Kikl 6, Vernik 0, Nerat 0
KK GMT Beltinci: Cör 18, Kukel T. 17, Kukel M. 11, Farkaš 5, Horvat 2, Tinev 0, Fujs 0, Bojnec 0, Ferčak 0

Dne 5.2.2011 sta se v Sladkem Vrhu pomerili ekipi iz Beltinec in domača iz Sladkega Vrha. Gostje so prispeli na tekmo da se maščujejo domači ekipi za poraz v prvem delu sezone. V domači ekipi je manjkal prvi strelec L. Cehnar zaradi kazni, ki jo je mogel odslužiti.

1. Četrtina (15:16): Tekma se je začela zelo izenačeno….nihče si ni mogel priigrati bistvene prenosti.. Ekipi sta se menjavali v vodstvu. Največje je bilo za goste 9:12. Domači so se približali a na koncu četrtine so bili gostje vseeno boljši.

2. Četrtina (18:9): Domačini so stopili na plin, odlično odigrali tako v napadu in v obrambi in naredili delni rezultat 14:0. Gostje so se po minuti odmora zbrali in se do konca četrtine približali na -8. (33:25)

3. Četrtina (10:14): Podobno kot v prvi četrtini, sta bili ekipi izenačeni…in si nobena od ekip ni priigrala bistvene prednosti. To četrtino so dobili gosti za 4 točke. Tako da sta ekipi v zadnjo četrtino stopili skoraj poravnani…(43:39)

4. Četrtina (17:14): Malo živčnosti se je poznalo na parketu pri obeh ekipah. Tako kot vse četrtine poprej je tudi ta bila izenačena. Gostje so se približali in rezultat poravnali na 45. A takoj v naslednjem napadu je Arzenšek zadel trojko  in  takoj zatem je bil spet uspešen še  dvakrat in domači so lahko spet lažje zadihali, in vodstva do konca tekme niso več izpustili iz roke. (60:53)

Zahvaljujem se igralcem iz  Beltinec za lepo športno in pošteno tekmo. Do konca sezone Vam želim še veliko uspehov in dobrih rezultatov-tako na igrišču kot izven njega. Prav tako sodnikoma za dobro sojenje.

SBK Gornja Radgona : PŠK Ljutomer 1
62 : 77 (21:21, 16:17, 13:21, 12:18)
sobota, 5.2., 19.00, ŠD Radenci; Kous, Juteršnik
SBK Gornja Radgona: Novak 25, Rajnar 8, Gomboc 7, Budja 6, Kuhar 5, Slavič 4, Belak 3, Zih 2, Loncner 2, Kozic 0
PŠK Ljutomer 1: Miholič S. 23, Mesarič 19, Domanjko 17, Mihorič 12, Vozlič 2, Miholič N. 2, Jakelj J. 2, Jakelj P. 0, Črnjavič 0

V soboto, 5. 2. 2011 sta se v Areni Radenci udarili ekipi SBK Gornja Radgona in PŠK Ljutomer 1. Že sam prihod gostujočih igralcev je marsikaj povedal, saj so le-ti prišli v kompletni zasedbi. Domačini pa smo že tretjo tekmo zapored pogrešali Niderla, ki si je vzel malo dopusta med sezono . Vzdušje v dvorani je bilo spet odlično, gledalcev okrog 150. Med njimi je bilo opaziti tudi nekaj znanih košarkarskih fac iz Pomurja.

Že prva četrtina je pokazala, da bomo imeli največ problemov s skokom in ga res praktično skozi celotno tekmo nismo imeli. Priključek do polčasa je pri domačih držal le Novak Tomaž (pohvale še enkrat za borbenost in željo), medtem ko smo drugi igralci ali bili zelo dobro čuvani (bravo Samo) ali pa drugače nerazpoloženi - tu mislim predvsem na napačne podaje in ne-vračanje v obrambo. No v glavnem gostje so nas parali počasi z metom, skoki in kontra napadi. V polčasu še ugodnih 37:38.

Drugi polčas smo domačini želeli preobrniti tok igre, vendar spet ni šlo nič na bolje. Gostje so imeli precej izenačeno klop in so lahko počivali nosilce igre, medtem ko se je pri nas še enkrat pokazalo, da "klop" z mlajšimi igralci še vseeno rabi kakšno leto ali dve, da mentalno in igralsko prešalta na višji nivo igranja košarke.

Tekma se je končala s 15 točkami razlike za goste. Razlika v kakovosti je bila tokrat prevelika, saj kotira letos ekipa PŠK Ljutomer 1 skupaj s KD Sobota na sam vrh lige.

Sodnika sta svoje delo opravila zelo dobro. Že v nedeljo gre ekipa SBK Gornja Radgona na gostovanje k neugodnemu tekmecu PŠK Ljutomer 2, ki je to kolo z veliko razliko odpravil novince v ligi - Sveto Ano. Upamo, da bomo imeli tam več uspeha.

KK Sveta Ana : PŠK Ljutomer 2
51 : 104 (6:32, 12:22, 12:30, 21:20)
nedelja, 6.2., 16.00, OŠ Sveta Ana; Kuster, Zdravković B.
KK Sveta Ana: Breznik 11, Polenšak 11, Markoč U. 9, Bauman 4, Kranjc 4, Ferk 4, Jug 3, Ketiš 3, Vučkovič 2
PŠK Ljutomer 2: Frangež 28, Preglej 20, Plohl 14, Kosi 12, Kolbl 10, Karba 9, Kočevar 6, Šumak 5

V nedeljskem lepem popoldanskem času (16.00) 6.2.2011 smo Anovčani odigrali tretjo tekmo 2 polovice sezone proti trenutno tretji uvrščeni ekipi na lestvici PKŠ Ljutomer2. Tokrat se je na tribunah zbralo lepo število navijačev.Prva četrtina se je začela s košem gostov. Domačini smo poskušali, da se gostje nebi preveč odcepili, a nam nikakor ni uspelo, saj je bila nasprotnikova obramba zelo dobro postavljena in koš zapečaten do konca četrtine. Tako je rezultat prve četrtine znašal kar 6:32. Druga četrtina se je začela skoraj enako kot se je prva končala. Domačini smo prišli do prvega koša komaj v 4 minuti, ko je v igro vstopil mislim da najstarejši igralec lige Ferk E. in zadel svoj prvi koš na tekmi, med tem ko pa so gostje zadevali in povečevali prednost. Četrtina se je končala za atraktivnim metom v zadnji sekundi od polovice igrišča Polenšaka M. in nam zmanjšala zaostanek za 3 točke (posnetek si lahko ogledate tukaj.)

Ob polčasu je semafor kazal 18:54 (12:22).Tretja četrtina je pripadala spet gostom saj so jo dobili z 18 točkami prednosti (12:30). V zadnjo četrtino smo domačini stopili odločneje in s trdo obrambo preprečevali gostom, da bi zadevali. Tako nam je v zadnji četrtini stekel tudi napad saj smo zadnjo četrtino slavili domačini, a vendar je bila razlika na koncu tekme zelo velika. (21:20) 51:104.Najprej moram pohvaliti zapisnikarje. Ljutomerčanom čestitam za zmago, vendar kritiziram posmehovanje med tekmo, saj se nam to zdi nešportno. Ker smo na zadnjem mestu lestvice in ekipe z nami nimate velikega in težkega dela za dosego zmage se še nam ni treba posmehovati. Prav tako moram kritizirati delo sodnikov, saj so sodniške odločitve več dopuščale Ljutomerčanom. Vem pa, da sta sodnika še mlada in še si nabirata izkušnje.