Le točka na prvi uradnih tekmi v novi radgonski dvorani

Arcont Radgona – Kronos Logatec 31:31 (13:16)

Prlekija-on.net, ponedeljek, 10. oktober 2022 ob 10:18
Arcont Radgona

Rokometaši Arcont Radgone so sezono 2022/23 v II. SRL pričeli v 2. krogu, saj v ligi nastopa neparno število ekip in so ravno Radgončani uvodoma bili prosti. V novi športni dvorani v Gornji Radgoni je Arcont Radgona, v svoji prvi uradni tekmi gostil Kronos iz Logatca. V zanimivi in izenačeni tekmi so v prvem polčasu imeli rahlo pobudo gostje. Radgončanom igra nikakor ni stekla, Logatčani pa so njihove napake uspešno kaznovali in si do odmora priigrali tri zadetke prednosti (13:16).

Drugi polčas so igralci Arcont Radgone zaigrali bistveno bolje in do 40. minute najprej izenačil, nato pa v 48. minuti povedli za dva zadetka. Gostje so z dvema zaporednima goloma izenačili na 27:27. V napeti končnici sta v zadnji minuti obe ekipi imeli napad za zmago, a so bili oboji neuspešni in tekma se je končala z zasluženo delitvijo točk.

Arcont Radgona - Kronos 31:31 (13:16)

Športna dvorana v Gornji Radgoni, 50 gledalcev, sodnika: Adnan Buljubašić in Gregor Klemenčič.

Arcont Radgona: Perša (4 obrambe), Škrjanec, Prosenjak (5 obramb); Breznik, Plohl 1, Kralj, Šijanec, Žunič 9 (4), Šijanec, Ratnik 3, Zemljič, Šadl, Bratkovič 6 (1), Kolbl 6, Štumberger, Cotič 6. Trener: Neno Potočnjak

Kronos: Marušić (10 obramb), Maričič (1 obramba), Topolovec (2 obrambi); Kitić 2, Purkart 4, Lipovac 2, Ribić 8 (2), Levec 1, Kamnikar 1, Ločičnik 2, Šegula, Valentinčič 3, Stegel 7, Breznikar 1, Gombač. Trener: Nedeljko Ribič

Sedemmetrovke: Arcont Radgona 7 (5), Kronos 4 (2); Izključitve: Arcont Radgona 10 minut, Kronos 6 minut; Rdeči kartoni: Arcont Radgona 1, Kronos 1.

V naslednjem krogu Arcont Radgona gostuje v Ajdovščini.