Po odličnem prvem polčasu, poraz Radgončanov na Primorskem

Ajdovščina – Arcont Radgona 24:22 (9:15)

Prlekija-on.net, nedelja, 16. oktober 2022 ob 22:47
Arcont Radgona

Rokometni klub Arcont Radgona je na gostovanje v Ajdovščino, na tekmo 3. kroga II. SRL, odpotoval z le desetimi igralci. Kljub temu pa lahko žaluje za zapravljeno priložnostjo. Po izenačenem začetku so namreč Radgončani odlično odigrali drugo polovico prvega polčasa in na odmor odšli z visoko prednostjo šestih zadetkov (9:15). Drugi polčas pa je bila slika popolnoma obrnjena. Gostje so nerazumljivo popustili in Primorci so že v 42. minuti izničili (delni izid 8:2) zaostanek ter izenačili na 17:17. V napeti končnici so igralci Arcont Radgone tri minute pred koncem povedli s 21:22, vendar nato do konca več niso niti enkrat zadeli in Ajdovci so se veselili zmage s 24:22.

Ajdovščina - Arcont Radgona 24:22 (9:15)

Ajdovščina, 15.10.2022, 100 gledalcev, sodnika: Roman Gorišek in Miha Miklavčič

Ajdovščina: Vodopivec, Kastelic (10 obramb); Štrancar, Mičovič 5 (2), Polanc, Svetik 10, Špacapan, Vidic, Hreščak, Masilo, Pregelj 1, Bratina 4, Mrevlje Mervič, Arifi 4. Trener: Dario Šehovič

Arcont Radgona: Perša (6 obramb), Prosenjak (6 obramb); Breznik, Plohl, B. Šijanec 2, Žunič 8 (5), G. Šijanec, Ratnik, Bratkovič 5, Cotič 7. Trener: Neno Potočnjak.

Sedemmetrovke: Ajdovščina 3 (2), Arcont Radgona 6 (5); Izključitve: Ajdovščina 12 minut, Arcont Radgona 10 minut.

Arcont Radgona v naslednjem krogu, v soboto, 22.10., v Gornji Radgoni, gosti Dravo Ptuj.