Pregoreli v veliki želji, da bi dohiteli Primorce

Arcont Radgona – Ajdovščina 26:35 (14:15)

Prlekija-on.net, petek, 17. februar 2023 ob 08:05
Arcont Radgona - Ajdovščina

Rokometaši Arcont Radgone so pred pričetkom spomladanskega dela prvenstva odigrali še zaostalo tekmo 10. kroga. V Gornji Radgoni je gostovala ekipa Ajdovščine. Uvod je pripadel domačinom, ki so bili prvih 15 minut v rahli prednosti. Nato so sledile minute Primorcev, ki so povedli že za 4 zadetke (10:14), a so jih Radgončani do odmora praktično ujeli (14:15).

V drugem polčasu sta se ekipi večkrat menjali v vodstvu in tako je bilo napeto vse do 50. minute (23:25). Igralci Arcont Radgone so nato v veliki želji po preobratu naredili preveč napak, ki so jih izkušeni Ajdovci kaznovali in si priigrali visoko zmago.

Arcont Radgona - Ajdovščina 26:35 (14:15)

Gornja Radgona, 11.2.2023, 50 gledalcev, sodnika: Dejan Ivančič in Igor Ivančič

Arcont Radgona: Perša (4 obrambe), Prosenjak (7 obramb); Podlunšek 2, Breznik 5 (1), Plohl, Gorjup, Šijanec, Žunič 10 (4), Šijanec, Maier, Hedl, Ratnik, Šadl, Bratkovič, Ornik, Cotič 9. Trener: Neno Potočnjak.

Ajdovščina: Vodopivec, Kastelic (15 obramb); Štrancar 1, Mičovič 9 (4), Pinterič 10, Polanc, Svetik 6, Špacapan 1, Vidic 1, Masilo 2, Pregelj 2, Bratina, Arifi 3. Trener: Mirko Žvokelj

Sedemmetrovke: Arcont Radgona 6 (5), Ajdovščina 5 (4); Izključitve: Arcont Radgona 16 minut, Ajdovščina 14 minut

Arcont Radgona bo novo priložnost za točke imela to soboto, ko v domači dvorani gosti ekipo Kočevja.