Alina Modlic, učenka OŠ Razkrižje, državna prvakinja v badmintonu

Zgodovinski nastop je uspel učenki OŠ Razkrižje Alini Modlic, saj je dosegla skupno 1. mesto in osvojila zlato medaljo. Njen fantastičen rezultat je s 3. mestom in bronasto medaljo dopolnila še učenka OŠ Razkrižje Zoja Zadravec Vidovič.

Prlekija-on.net, četrtek, 16. marec 2023 ob 18:36
DP v badmintonu za osnovne šole

V sredo, 15. 3. 2023, je na Osnovni šoli Mirna potekalo državno posamično prvenstvo v badmintonu za osnovne šole.

Državnega tekmovanja so se udeležili tudi učenci in učenke OŠ Razkrižje in OŠ Mala Nedelja. 0Š Razkrižje sta pod mentorstvom učitelja Saša Fišingerja zastopali Alina Modlic, učenka 8. razreda, tudi članica ženskega odbojkarskega kluba Ljutomer in Zoja Zadravec Vidovič, učenka 9. razreda, in članica atletskega kluba Murska Sobota. Za OŠ Mala Nedelja sta pod mentorstvom učiteljice Svetlane Oletič tekmovala učenca Matic Ritonja in Žiga Zmazek.

Tekmovanje je potekalo posebej za licencirane in nelicencirane igralce. Pri nelicenciranih se je zbralo 63 tekmovalcev, 28 deklet in 35 fantov. Vsi štirje učenci so tekmovali v kategoriji nelicenciranih. Prvi del tekmovanja je potekal v skupinah, kjer so učenci igrali vsak z vsakim znotraj skupine. Prva dva igralca iz skupin sta se uvrstila v drugi del tekmovanja, kjer so igrali na izpadanje.

Trije igralci Alina Modlic, Zoja Zadravec Vidovič in Matic Ritonja so se uvrstili v glavni del tekmovanja. Matic Ritonja je tekmovanje zaključil v osmini finala.

Učenkama iskreno čestitamo za vrhunski dosežek!