Notranjci so tokrat bili premočni

Arcont Radgona – Kronos Logatec 32:40 (16:17)

Prlekija-on.net, torek, 28. marec 2023 ob 12:01
Arcont Radgona

V 2. krogu končnice so rokometaši Arcont Radgona gostili Kronos iz Logatca in ostali praznih rok, saj so gostje tokrat bili superiorni, zlasti v 2. polčasu. Radgončani so tekmo dobro začeli in povedli s 4:1 ter vodili večji del prvega polčasa. A končnica prvega dela je pripadla gostom, ki so na odmor odšli z golom prednosti (16:17). V drugem polčasu so Radgončani naredili preveč tehničnih napak, ki so bile predvsem posledica razburjanja nad nerazumljivimi odločitvami sodnikov. Ta sta domačinom pokazala kar za 22 minut izključitev in gostom dosodila 11 sedemmetrovk. 15 minut pred koncem se je igra domačinov dokončno razpadla in tekma je bila odločena.

Arcont Radgona - Kronos Logatec 32:40 (16:17)

Športna dvorana Gornja Radgona, 50 gledalcev, sodnika: Jan Grum in Janez Grum

Arcont Badgona: Perša (3 obrambe), Prosenjak (5 obramb); Podlunšek 4, Breznik 8 (3), Plohl 1, Paldauf, B. Šijanec 4, Žunič 9 (1), G. Šijanec 2, Hedl, Ratnik 1, Šadl, Bratkovič 3, Ornik. Trener: Neno Potočnjak

Kronos: Marušić (10 obramb), Maričič, Topolovec (4 obrambe); Kitić 6 (2), Purkart 4, Breznikar 1, Lipovac 5 (1), Ribić 7 (6), Levec 2, Kamnikar 1, Šegula 7, Stegel 7 (1). Trener: Luka Denić

Sedemmetrovke: Arcont Radgona 5 (4), Kronos 11 (10); Izključitve: Arcont Radgona 22 minut, Kronos 12 minut.

Radgončane sedaj čaka 14 dni premora, nato pa 15. aprila gostijo Kočevje.