Radgonski rokometaši presenetili novega »B« prvoligaša

Arcont Radgona – Kočevje 34:30 (17:16)

Prlekija-on.net, ponedeljek, 17. april 2023 ob 07:20
Arcont Radgona

Rokometaši Arcont Radgone so v četrtem medsebojnem dvoboju v tekoči sezoni vendarle uspeli premagati Kočevje. Radgončani so odigrali eno boljših, če ne celo najboljšo tekmo sezone. Z garanjem v obrambi in hitro ter kombinatorno igro v napadu so skozi celotno srečanje nadzorovali rezultat. Gostje, ki so si že pred tem zagotovili napredovanje v 1. B ligo v naslednji sezoni, so edinkrat na tekmi vodili v 33. minuti (17:18). Na to vodstvo so Radgončani odgovorili s tremi zaporednimi zadetki in nato na krilih glasnih navijačev prednost počasi višali vse do 6 zadetkov (30:24).

Kočevci so poskušali tudi s sedmimi igralci v polju, a domačini niso popuščali in so se na koncu zasluženo veselili zmage. Radgončani so tako prejeli glasen aplavz svojih navijačev, ki jih je v novi športni dvorani v Gornji Radgoni iz tekme v tekmo več.

Arcont Radgona - Kočevje 34:30 (17:16)

Športna dvorana Gornja Radgona, 16.4.2023, 100 gledalcev, sodnika Slađan Dragić in Miloš Turnšek.

Arcont Radgona: Perša (6 obramb), Prosenjak (3 obrambe); Podlunšek 6, Breznik 6, Paldauf, Gorjup, B. Šijanec 5 (1), Hribar, Žunič 9 (1), G. Šijanec, Maier, Hedl 1, Šadl, Bratkovič 2, Ornik, Cotič 5. Trener: Neno Potočnjak

Kočevje: Blatnik (1 obramba), Češek (7 obramb); Jurič, Mihelič 8, Bizjak 1, Mihelič, Pungaršek 1, Begić Zbačnik 3, Zajc 2 (1), Stefanišin, Lesar, Štefanič 2, Tomšič 4, Bizilj Klobučarič, Slapšak 2, Škotnik 7. Trener: Aleksander Markl

Sedemmetrovke: Arcont Radgona 3 (2), Kočevje 1 (1); Izključitve: Arcont Radgona 2 minuti, Kočevje 8 minut.

V naslednjem, 5. krogu končnice Arcont Radgona, v soboto, 22. aprila, gostuje pri Kronosu v Logatcu.