Radgonski rokometaši prvenstvo končali na 5. mestu

Arcont Radgona – Nova Gorica 33:29 (15:15)

Prlekija-on.net, nedelja, 14. maj 2023 ob 08:37
Arcont Radgona - Nova Gorica

Rokometaši Arcont Radgona so prejšnji teden v Novi Gorici za gol izgubili prvo tekmo za končno 5. mesto v 2. SRL, zato so tokrat potrebovali vsaj remi. Povratna tekma se je začela z 30 minutno zamudo, saj so Primorci imeli težave zaradi zastojev na cesti. Goričani so tekmo bolje pričeli in povedli z 0:3. Radgončani so se nato zbrali, nekajkrat vodili za dva zadetka, a na odmor sta ekipi odšli izenačeni na 15:15. Do 45. minute domačini nikakor niso uspeli povesti za več kot dva zadetka. V zadnjih 15 minutah pa so le uspeli streti odpor gostov, si priigrati tudi že 7 zadetkov prednosti (32:25) in tekmo mirno pripeljati do zaslužene zmage 33:29

Arcont Radgona - Noca Gorica 33:29 (15:15)

Športna dvorana Gornja Radgona, 100 gledalcev, sodnika: Drago Ocvirk in Miran Štrigl.

Arcont Radgona: Perša (6 obramb), Prosenjak (13 obramb); Podlunšek 3, Breznik 8 (3), Paldauf, Gorjup 1, B. Šijanec 6, Žunič 11, G. Šijanec 1, Maier, Hedl, Šadl, Bratkovič 1, Ornik, Cotič 2. Trener: Neno Potočnjak.

MRK Nova Gorica: Belingar (9 obramb); Dugulin 2 (1), Klanjšček 5, Stantič 3, Komel 1, Volk 7 (2), Šuligoj 1, Vasič, Simčič 4, Petelin Gorjan, Komel 6. Trener: Andrej Pajntar.

Sedemmetrovke: Arcont Radgona 4 (3), MRK Nova Gorica 5 (3); Izključitve: Arcont Radgona 2 minuti, MRK Nova Gorica 4 minute.

Arcont Radgona je tako osvojila končno 5. mesto v 2. Slovenski rokometni ligi za kar so igralci prejeli glasen aplavz lepega števila navijačev, ki so se tokrat zbrali na tribunah radgonske dvorane.