Taja Plohl na Balkanskem prvenstvu v Črni gori osvojila vrhunsko 5. mesto

Taja je prikazala vrhunske borbe, kljub napornemu ritmu borb in tekmovanja ter vsekakor dokazala, da sodi med sam vrh slovenskega in balkanskega karateja. Taja je s ponosom in častjo zastopala svoj matični klub Karate sekcija TVD Partizan Ljutomer, Občino Ljutomer, Prlekijo in Republiko Slovenijo!

Prlekija-on.net, sobota, 27. maj 2023 ob 11:32
Sašo Rauter in Taja Plohl

Prvi dan tekmovanja je na 27. Balkanskem prvenstvu, ki poteka v Črni gori na tatami stopila tudi članica ljutomerskega karate kluba, Taja Plohl. Pod strokovnim vodstvom trenerja Saša Rauterja, je Taja osvojila vrhunsko 5. mesto. Na prvenstvu tekmuje 1.426 tekmovalcev iz 11 držav.

Taja je v kategoriji KUMITE FEMALE 12 let +50kg, med 30 tekmovalkami osvojila končno 5. mesto. 5 borb do polfinala je Taja nasprotnice premagovala kot po tekočem traku. V polfinalni borbi pa so se že malo kazali znaki utrujenosti in trenutek nepazljivosti 8 sekund pred koncem, ko je nasprotnica iz Severne Makedonije osvojila točko in končno zmago, na koncu je postala tudi prvakinja.