Magi na EP v atletiki za veterane

V finalnem teku na 300 metrov z ovirami je med osmimi najboljšimi v Evropi zasedel odlično 6. mesto.

Prlekija-on.net, nedelja, 24. september 2023 ob 16:43

V Pescari v Italiji poteka Evropsko prvenstvo v atletiki za veterane. Nastopa več kot 4700 atletov iz 39 držav. Iz Slovenije je prijavljenih 28 atletov, 21 moških in 7 žensk. Iz dežele ob Muri je že nastopil Zdravko Mauko-Magi iz Melov, član Športnega društva Radenci. Magi se je v teku na 300 metrov z ovirami, kjer je bilo prijavljenih 24 atletov v njegovi kategoriji, s šestim časom uvrstil v finale. Tudi v finalnem teku med osmimi najboljšimi v Evropi je zasedel odlično 6. mesto. Zmagal je atlet Antonio Beca iz Portugalske.

Na tekmovanju so potrdili organizatorje naslednjih dveh velikih atletskih prvenstev. Tako bo Evropsko dvoransko prvenstvo v atletiki za veterane prihodnje leto meseca marca v Torunu na Poljskem. Svetovno prvenstvo na stadionu bo potekalo meseca avgusta v Göteborgu na Švedskem.