Sloveniji se je po 24. letih ponovno uspelo uvrstiti na evropsko prvenstvo v nogometu

Slovenska nogometna reprezentanca bo drugič zaigrala na evropskem prvenstvu, prvič po letu 2000.

Prlekija-on.net, ponedeljek, 20. november 2023 ob 22:54
Slovenija - Kazahstan

Slovenska nogometna reprezentanca je v Stožicah na tekmi zadnjega kroga kvalifikacij igrala proti Kazahstanu ter zmagala z 2:1. S tem se je po 24. letih znova uvrstila na evropsko prvenstvo, ki ga prihodnje leto gosti Nemčija.

V prvem polčasu so bili Slovenci boljši in so svojo premoč potrdili v 41. minuti, ko je z 11 metrov zadel Benjamin Šeško. A so gostje nato v uvodu drugega polčasa hitro izenačili, tako da je tekma bila do konca napeta.

Zmagoviti zadetek so dosegli pet minut pred koncem tekme, ko je enkraten gol dosegel Benjamin Verbič za zmago z 2:1.

Slovenska nogometna reprezentanca bo tako drugič zaigrala na evropskem prvenstvu, prvič po letu 2000. Na veliko tekmovanje se bo uvrstila četrtič po Euru 2000, in svetovnih prvenstvih v letih 2002 ter 2010.

Slovenijaaa gree napreeeeej

Objavil/a Nogometna zveza Slovenije dne Ponedeljek, 20. november 2023

Goooool Benjamin Šeeeškooo Slovenija 1 Kazahstan nuuulaa

Objavil/a Prlekija-on.net dne Ponedeljek, 20. november 2023

2:1 za Slovenijoooo Benjamin Veeerbiiič

Slovenija gre na Euro 2024

Še malo včerajšnjega slavja ob uvrstitvi Slovenije na Euro 2024 Bravo fantje Več https://p24.si/slovenija-kazahstan