PŠK Ljutomer 3 dosegli le 18 točk

7. krog Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, četrtek, 29. december 2011 ob 23:301
7. krog Pomurske košarkarske lige, foto: Vedran Tomšić

Pred prazniki in pred premorom je bil odigran še 7. krog Pomurske košarkarske lige. PŠK Ljutomer 1 so izgubili z ekipo KK Lindau Lendava, PŠK Ljutomer 2 so premagali ekipo KK Picerija Nona Lenart, PŠK Ljutomer 3 pa so proti ekipi KK Sveta Ana dosegli le 18 točk.

KK Picerija Nona Lenart : PŠK Ljutomer 2
60 : 85 (14:20, 17:25, 23:18, 6:22)
sobota, 17.12.2011, 16.30, OŠ Lenart; Maguša, Chowdhury

KK Picerija Nona Lenart: Šijanec 27, Holc 10, Dokl 8, Erjavec 4, Senekovič 3, Zlodej 2, Puntnar 2, Dukarič R. 2, Polanec 2, Koletnik 0, Dukarič S. 0, Topolnik 0
PŠK Ljutomer 2: Šiškin 27, Karba 20, Preglej 16, Horvat 10, Munda 6, Kolbl 4, Kosi 2

V soboto 17.12.2011 smo odigrali še zadnjo letošnjo domačo tekmo. V tekmo smo vstopili dokaj sproščeno in optimistično, saj sta se nam po dveh krogih neigranja vrnila naš najboljši strelec ekipe in pa prvi center ekipe. Prvo četrtino smo začeli dokaj dobro in organizirano z nekaj odigranimi akcijami, vendar so gostje vseeno v prvi četrtini povedli s 6 pikami razlike. Skoraj enaka igra se je nadaljevala v drugi četrtini, z nekaj našimi napakami tako v obrambi kot v napadau je gostom uspelo razliko še povišati za 8 pik. Nato je sledil polčas in nekaj manjših napotkov za igro v drugem delu tekme in tako smo tretjo četrtino dobili z 5 pikami razlike. Še je obstajala borbenost in želja da lahko goste v zadnji četrtini presenetimo in se jim približimo vendar so na koncu zadnjo četrtino dobili gostje z (6:22). In tako je šla zmaga v Ljutomer s končnim rezultatom (60 : 85).
Sestavil: Kristijan Kraner (KK Picerija Nona Lenart)

KK Sveta Ana : PŠK Ljutomer 3
57 : 18 (10:6, 12:5, 14:4, 21:3)
sobota, 17.12.2011, 17.00, OŠ Sveta Ana; Horvat, Kuster

KK Sveta Ana: Markoč 17, Polenšak 10, Breznik 9, Krajnc 8, Bauman 6, Vučkovič 5, Jug 2, Došler 0
PŠK Ljutomer 3: Kupčič 4, Govedič 4, Robnik 3, Pavličič 3, Copot A. 2, Leben 1, Filipič 1, Bogša 0, Budinski 0, Žitek 0, Glavnik 0

In tako smo dočakali 7. kolo, to je bilo zadnje kolo v tem koledarskem letu. Ekipa Svete Ane pa je gostila ekipo PŠK Ljutomer 3.Tekmo so bolje odprli gostje, saj so povedli s 0:3, kar pa se je izkazalo, da je bilo njihovo zadnje vodstvo na tekmi. Domači igralci so začeli tekmo nervozno in napravili veliko napak v napadu in tako komaj v 4. minuti igre dosegli prvi točki, v nadaljevanju povedli in vodstvo zadržali do konca četrtine in potem vodstvo samo večali iz četrine v četrtino.Tako se je 1. četrtina končala z rezultatom 10:6. Igro iz prve četrtine, so domači prenesli v 2. četrtino in nato tudi v drugi polčas, saj so "vrinili" svojo igro nasprotnikom iz Ljutomera in tako je igra bolje stekla. Polčas se je končal z vodstvom z 11 pikami za domačine (22:11). V 3. četrtini je bil najbolj vroč igralec Markoč U., saj je od 14 točk domače ekipe, sam prispeval kar 11. Nato pa je sledila še zadnja četrtina, kjer so domačini dovolili gostom zadeti samo 1 trojko, kar so bile njihove edine točke v zadnji četrtini, in dovolili samo 1 izvajanje prostih metov, medtem pa so domačini dosegli 21 točk, kar je bilo toliko, kot v celotnem 1. polčasu. Na koncu je domača ekipa slavila svojo prvo zmago v tej sezoni z rezultatom 57:18.Ekipa KK Sveta Ana se zahvaljuje za fer odigrano tekmo, ter sodnikom za dobro sojenje. Hkrati pa bi vsem ekipam zaželeli dober zaključek leta in uspešno novo leto 2012!
Sestavil: Uroš Markoč (KK Sveta Ana)

KK Lindau Lendava : PŠK Ljutomer 1
75 : 66 (23:14, 17:18, 26:13, 9:21)
nedelja, 18.12.2011, 17.00, SŠ Lendava; Kous, Feher

KK Lindau Lendava: Balažic 29, Hozjan T. 12, Svetko 10, Horvatič S. 10, Horvatič G. 9, Novak 3, Balaž 2, Žalig 0
PŠK Ljutomer 1: Domajnko 27, Mesarič 14, Jakelj J. 13, Jakelj P. 10, Cafnik 2, Črnjavič 0

Tekmo smo začeli nekoliko presenetljivo sproščeno, kljub temu, da smo igrali brez treh igralcev, toda tolažilo nas je dejstvo, da je bilo tudi gostov le šest.Prvo  četrtino smo s trojkami in koši pod obročem zaključili  s prednostjo 9 košev. Gostje so se v drugi četrtini zbrali in s šestimi zaporednimi koši Domanjka zaključili četrtino s točko prednosti in zaostankom v polčasu za 8 točk. V drugem polčasu smo pričakovali pritisk gostov, ki pa jim met nikakor ni stekel, zato smo to četrtino dobili s 13 točkami in s skupno prednostjo 21 točk vstopili v zadnji del tekme. Kljub dogovoru, da ne bomo popustili, so  nam gostje s spremembo obrambe povzročali kar nekaj težav, ki pa smo jih znali vseeno s pametno igro v zaključku tekme uspešno rešiti.
Sestavil: Velimir Horvatič (KK Lindau Lendava)

KK GMT Beltinci : KD Sobota
86 : 68 (16:18, 22:19, 16:8, 32:23)
sobota, 17.12.2011, 20.00, OŠ Beltinci; Semenič, Glavnik

V soboto je bila v Beltincih odigrana zadnja letošnja tekma med ekipama KD Sobota ter domačini  KK GMT  Beltinci. Pri domačih so manjkali Štihec, Voroš ter Horvat pri gostih pa njihov prvi strelec Pok. Glede na to, da sta bili ekipi pred tekmo izenačeni na vrhu lestvice, se je obetal pravi derbi za vodilno mesto.Začetek tekme je bil izenačen, saj si nobena od ekip ni uspela priigrati večje prednosti. Pri gostih je v prvi četrtini izstopal predvsem Kuzmič, ki je zadel 4 mete z razdalje.Druga četrtina se je nadaljevala v podobnem ritmu kot prva, ekipi sta se večkrat izmenjali v vodstvu. Pri domačinih so svoje delo zelo dobro opravili igralci, ki so prišli v igro s klopi.V polčasu pred tretjo četrtino smo se domačini oboroženi z nasveti trenerja, odločili, da bomo zaigrali hitreje ter na protinapade. To nam je tudi zelo dobro uspelo, saj smo si uspeli priigrati razliko pred nasprotniki, ki so zelo težko dohajali naš ritem. Največ konter sta zaključila brata Kukel, napade pa je odlično vodil Simon Cor. Končen rezultat tretje četrtine je bil 16:8.Četrta četrtina je ponudila podobno igro kot prva. Domačini smo še vedno igrali hitro z dobro obrambo in zapiranjem ter domiselno v napadu. V sredini zadnje četrtine se je razlika povečala tudi čez 20 točk. Končen rezultat je bil 86:68. S to zmago smo Beltinci ostali na vrhu lestvice PKL.Pohvaliti je treba oba sodnika za opravljeno delo, ki sta ga opravila na zelo visokem nivoju. Zahvala gre tudi navijačem, ki so se tekme udeležili v lepem številu (okoli 40).
Sestavil: Leon Zver, KK GMT Beltinci

SBK Gornja Radgona : KK Paloma - Alfa Sladki Vrh