Zmagi PŠK Ljutomer 1 in 2, tretja ekipa prikovana na dno lestvice

10. in 11. krog Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, sreda, 8. februar 2012 ob 23:29
Pomurska košarkarska liga, foto: Vedran Tomšić

Po odigranem 10. in 11. krogu Pomurske košarkarske lige se je ekipa PŠK Ljutomer 2 povzpela na 2. mesto lestvice, PŠK Ljutomer 1 zasedajo sredino, PŠK Ljutomer 3 pa so še brez zmage prikovani na dno lestvice.

10. krog
KK Lindau Lendava : PŠK Ljutomer 2
58 : 71 (15:10, 14:14, 17:22, 12:25)
Sobota, 28.1.2012, 16.00, SŠ Lendava; Kous, Kuster

KK Lindau Lendava: Horvatič S. 12, Kuk 9, Zrna 9, Horvatič G. 7, Tvrtko 7, Novak 6, Hozjan T. 4, Pamič 2, Žalig 2
PŠK Ljutomer 2: Preglej 12, Šiškin 12, Munda 10, Jurkovič 10, Frangež 10, Horvat 7, Karba 5, Kosi 3, Kolbl 2

V tekmo smo vstopili odločni, da tudi brez najboljšega igralca moštva Balažic Dejana poskušamo premagati dobro moštvo PŠK Ljutomera 2. Gostje se na začetku tekme nikakor niso mogli organizirati in tako smo četrtino dobili s 5 točkami prednosti. Naša zbranost je iz minute v minuto padala in to so gostje izkoristili in polčas končali s 5 točkami zaostanka. Žal sta se nam ob ne igranju Dejana že v 2. četrtini poškodovala Žalig Matej ter Horvatič Gorazd, tako da smo v drugem polčasu zaradi pomanjkanja ustreznih menjav pod košem izrazito izgubljali skok pod košem. Gostje so 3 četrtino zmagali s 5 koši razlike in s svojo dobro in agresivno igro pretili, da nas bodo s stalnim pritiskom na koncu "zlomili". Nekaj nepotrebne živčnosti v zaključku tekme v naših vrstah in nekaj odprtih zgrešenih metov je pomagalo Ljutomerčanom tekmo mirno pripeljati v končnico in zasluženo zmagati.
Sestavil: Horvatič Velimir (KK Lindau Lendava)

KK Sveta Ana : KK Paloma – Alfa Sladki Vrh
35 : 81 (6:16, 9:13, 11:29, 9:23)
Sobota, 28.1.2012, 19.00, OŠ Sveta Ana; Glavnik, Mlinarič

KK Sveta Ana: Kranjc 6, Jug 5, Markoč 4, Bauman 4, Kramberger 4, Georgev 4, Kuzma 3, Petrovski 3, Vučkovič 2, Breznik 0
KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Cehnar L. 43, Kikl 8, Pantelič 8, Arzenšek 6, Kneževič 6, Rošker Breg 4, Polič 4, Nerat 2, Mezgec 0, Breg 0

Tako, pa se je po krajšem premoru, začel 2. del lige PKL. Košarkarjii Svete Ane smo pričakali košarkarje Paloma - Alfa Sladki Vrh, ki so pred tem imeli niz 4 zaporednim zmag in so svoj niz nepremaganosti tudi nadaljevali.
Tekma se je začela dokaj izenačeno, to je bilo nekje do 6. minute prve četrtine, nato pa so igralci nasprotne ekipe pobegnili na prednosti +10 in končali prvi četrtino z rezultatom 6:16. V začetku 2. četrtine je igralcem domače ekipe uspel delen izzid 7:0 in igralcem Palome - Alfa so se približali na -5 točk, bilo je 15:20. Ampak igralcev Palome - Alfa to ni zmedlo in tako so vrnili z delnim izzidom 0:9 in zaključili prvi polčas z rezultatom 15:29. Potrebno je dodati, da je domača ekipa igrala dobro obrambo v 1. polčasu, kar je pripeljalo do dokaj nizkega števila doseženih točk gostujočih igralcev.
V 2. polčasu, pa so igralci Palome - Alfa prestavili v prestavo višje. V 3. četrtini so dosegli toliko točk kot v 1. polčasu skupaj, medtem ko je pri igralcih domače ekipe "škripalo" tako v napadu, kjer so izgubljali nepotrebne žoge in tudi sam koš je bil "zaklet" in v obrambi, kjer so dovoljevali protinapade in doseganje lahkih košev. To so je nadaljevalo tudi v 4. četrtini, kar je prineslo visoko zmago Palome - Alfa, z rezultatom 35:81.
Zahvaljujemo se gostom za lepo in fer igro in sodnikom za dobro sojenje. Pri zapisnikarski mizi pa je bilo nekaj težav, to pa je posledica odsotnosti dosedanjih merilcev časa in 24 sekund, tako da sta fanta prvič opravljala delo in posledično je bilo na trenutke nekaj težav.
V takšnem visokem ritmu, kot se je tekma končala, se je tudi nadaljevala po tekmi, saj je bil "afterparty", ki se je zavlekel dolgo v noč, pri katerem pa je domača ekipa le "premagala" igralce Palome - Alfa in sicer v nazdravljanju. :)
Sestavil: Uroš Markoč (KK Sveta Ana)

PŠK Ljutomer 3 : KD Sobota
40 : 72 (14:23, 6:18, 9:22, 11:9)
Sobota, 28.1.2012, 19.00, ŠIC Ljutomer; Chowdhury, Feher

PŠK Ljutomer 3: Copot A. 10, Govedič 8, Leben 8, Filipič 7, Glavnik 3, Bogša 2, Robnik 2, Kupčič 0, Novak 0, Karba 0
KD Sobota: Melin 23, Ficko 14, Žigo 12, Vogrinčič 9, Skandali 7, Lukač 7, Čep 0

Prvo tekmo drugega kroga Pomurske košarkarske lige smo se igralci PŠK 3 pomerili z drugo uvrščeno ekipo iz Murske Sobote. Obe ekipi sta bili nekoliko okrnjeni. Tekmo smo z trojko odprli domačini, a so gostje hitro postavili stvari na svojo mesto in do konca četrtine pobegnili na prednost devetih točk. V drugi četrtini so gostje še bolj pritisnili v obrambi in nam dovolili vsega 6 točk. Gostje so dobili četrtino z rezultatom 6:18 in odšli na odmor s prednostjo 21 točk. Polčas se je končal z rezultatom 20:41. Tretja četrtina se je odvijala podobno kot druga. S trdo obrambo so gostje še naprej višali prednost, ki je po treh četrtinah znašala 34 točk. V zadnji četrtini smo domačini strnili vrste v obrambi, gostom dovolili vsega 9 točk, a tega nismo uspeli izkoristiti v napadu, kjer smo dosegli 11 točk in tako malenkostno ublažili poraz. Tekma se je končala z rezultatom 40:72. Ekipi KD Sobota čestitamo za dobro in fer odigrano tekmo. Pohvaliti velja tudi sodniško dvojko, ki je dobro opravila svoje delo.
Sestavil: Andrej Copot (PŠK Ljutomer 3)

KK GMT Beltinci : SBK Gornja Radgona
86 : 84 (19:28, 23:11, 25:18, 19:27)
Sobota, 28.1.2012, 19.30, OŠ Beltinci; Makovec, Semenič

KK GMT Beltinci: Farkaš 23, Kukel T. 21, Zver 20, Cör 12, Kukel M. 5, Ferčak 5, Bojnec 0
SBK Gornja Radgona: Novak 34, Gomboc 19, Rajnar 18, Kuhar 7, Niderl 6, Budja 0, Jurjovič 0, Kozic 0

Beltinčani smo v prvi tekmi drugega dela sezone PKL po dramatični  končnici premagali ekipo SBK Gornja Radgona.
Tekmo so nekoliko bolje začeli gostje, ki so si v prvi četrtini priigrali prednost devetih točk (19 : 28) ob zelo dobri igri v napadu. V drugi in tretji četrtini smo pobudo prevzeli domači igralci, ki smo si s pametno in disciplinirano igro, pred vstopom v zadnji del tekme zagotovili prednost velikih 10 točk (67 : 57). Prednost desetih točk še ni bila garancija za končno zmago. Kljub velikemu številu zgrešenih prostih metov v zadnji četrtini smo si zagotovili zmago in tako še drugič v tej sezoni premagali neposredne konkurente za uvrstitev na zaključni turnir četverice. Gledalcev: 40. Sojenje: dobro. Igra: borbena in napeta do zadnjih desetink sekunde. Izpostavil bi 2 tehnični napaki pri ekipi SBK Gornje Radgone ter  kar 12 zgrešenih prostih metov (8/20) KK GMT Beltinec v zadnji četrtini.
sestavil: Grega Farkaš, KK GMT Beltinci

PŠK Ljutomer 1 : KK Picerija Nona Lenart
78 : 49 (25:17, 10:10, 25:14, 18:6)
Sobota, 28.1.2012, 21.00, ŠIC Ljutomer; Chowdhury, Feher

PŠK Ljutomer 1: Domajnko 31, Vozlič 14, Miholič S. 12, Jakelj J. 6, Mihorič 6, Črnjavič 5, Jakelj P. 4
KK Picerija Nona Lenart: Holc 10, Dokl 10, Topolnik 8, Kraner 6, Dukarič S. 4, Erjavec B. 4, Erjavec P. 4, Zdravković 1, Dukarič R. 0, Koletnik 0

V nočni tekmi (ob 21.00) smo se pomerili igralci PŠK1 in takoimenovani Picopeki iz Lenarta. Ker je letošnja igra domačinov le bleda senca lanske, smo se že ob segrevanju dogovorili, da je nujno dvigniti krivuljo navzgor in da je skrajni čas da začnemo igrati, kot znamo. Upanje o vrnitvi na stare tirnice nam je vzbujala tudi vrnitev našega šuterja Miholiča, po novem z malenkost daljšimi lasmi :)
Prve tri minute tekme so pripadale gostom, kateri so povedli z 8:4, nakar pa smo domačini premaknili prestavo višje, začeli igrati bolj zbrano, strnili obrambo in dobili prvo četrtino z rezultatom 25:17. Drugo četrtino je zaznamovalo veliko napak na obeh straneh, zaradi tega je bilo doseženih malo točk, le po 10 na vsaki strani. Kot zanimivost, teh skupnih 20  točk v tej četrtini je doseglo kar 9 različnih igralcev!
V začetku 2. polčasa (35:27 za domačine) so Picopeki v obrambi postavili consko postavitev, na katero pa smo domačini z hitrim kroženjem žoge in dobrim prebijanjem dobro odgovorili, predvsem ob koncu četrtine, ko smo pobegnili s serijo 13:0 na varno vodstvo preko 20 točk. V tej četrtini se je izkazal Domajnko in dosegel 10 od svojih skupnih 31 točk.
Proti koncu tretje in v zadnji četrtini smo tudi domačini postavili consko postavitev, katera je v napadu popolnoma ustavila goste, nam pa omogočala lahke točke in miren zaključek tekme.
Čestitke gostom za dobro tekmo, prav gotovo se jim je poznala odsotnost Šijanca.
Lanski prvaki smo taki počasi začeli kazati boljšo igro in tudi odprto ciljamo na uvrstitev na Finalni turnir. Naj se dirka na prosta 4 mesta začne, mi smo pripravljeni!
Sestavil: Primož Jakelj (PŠK Ljutomer 1)

11. krog
KD Sobota : PŠK Ljutomer 1
54 : 70 (11:15, 16:10, 18:22, 9:23)
petek, 3.2.2012, 17.00, OŠ 3 MS; Zver, Feher

KD Sobota: Bilić 18, Skandali 12, Hari 9, Brinar 9, Melin 6, Čep 0
PŠK Ljutomer 1: Domajnko 21, Jakelj J. 14, Mihorič 11, Črnjavič 9, Jakelj P. 7, Sedmak 6, Dominko 2

V petek 3.2.2012 smo tekmo odigrali finalisti zadnjega FF KD Sobota in prvaki PŠK Ljutomer 1. Začetek tekme je bil nervozen, saj sta obe ekipi podajali v prazno in zgrešili zicerje. Prvi so zadeli gostje, vendar domači niso dolgo zaostajali. V prvi četrtini se je izkazal center Z. Bilič saj je prispeval kar 8 od 11 točk za domače. Četrtina se je končala z vodstvom PŠK-ja za 4 točke (11:15). Tudi v drugi četrtini se strelci niso izkazali, to kaže nizki rezultat ob koncu polčasa 27: 25. V tretji četrtini so strelci umirili svoje roke in začeli zadevati. Oboji smo zadeli tudi nekaj metov z razdalje. Semafor je na koncu četrtine kazal 45:47. Zadnja četrtina je v celoti pripadla gostom (9:23), tako da dvoma o zmagovalcu ni bilo. Ljutomerčani so upali, da bodo zmagali z večjo razliko kot so izgubili v Ljutomeru (60:79), vendar jim v zadnjem napadu ni uspelo doseči koša, na nasprotni strani pa je Z. Hari po dolgi podaji Skandalija  dosegel koš v zadnji sekundi. Čestitke nasprotniku ob zasluženi zmagi, sodnikoma za dobro odsojeno tekmo in hvala zapisničarski mizi za opravljeno delo.
Sestavil: Boštjan Melin (KD Sobota)

PŠK Ljutomer 2 : KK Sveta Ana
77 : 50 (15:6, 18:11, 26:14, 18:19)
petek, 3.2.2012, 20.30, ŠIC Ljutomer; Zver, Juteršnik

PŠK Ljutomer 2: Horvat 21, Frangež 16, Munda 14, Karba 12, Zemljič 7, Preglej 5, Šumak 2
KK Sveta Ana: Markoč 17, Polenšak 16, Bauman 4, Krajnc 4, Jug 4, Vučkovič 3, Kramberger 2, Derbiš 0, Petrovski 0, Kuzma 0

V 11.krogu smo se pomerili z gosti iz Sv. Ane, na tekmo smo prišli v mali zasedbi, bilo nas je samo sedem, zraven tega smo, zaradi študijskih obveznosti, do nadaljnega ostali brez prvega strelca ekipe Igorja Šiškina. Zaradi kratke klopi smo se odločili za consko postavitev v obrambi, na katero gostje niso imeli odgovora,kajti v prvi četrtini so dosegli samo en koš iz igre,ostale točke pa iz prostih metov.Z nekaj ukradenimi žogami in lahkimi koši smo si priigrali prednost po prvi četrtini 15:6. V drugi četrtini so gostje pričeli zadevati,mi se najprej nismo znašli proti conski obrambi,a na koncu je met vendarle stekel in tudi drugo četrtino smo zmagali, in sicer z rezultatom 18:11. V drugi polčas smo obe ekipe stopile z dobrim metom, kajti v tej četrtini so gledalci lahko videli največ točk,skupaj smo jih dosegli kar 40. V zadnji četrtini smo obdržali prednost in tekmo zanesljivo pripeljali do konca, na koncu so se sicer gostje razigrali in dobili četrtino z 18:19.Še najboljši strelci,pri domačih je največ točk dosegel Horvat Rok - 21, pri gostih pa Markoč Uroš - 17. Zahvala zapisnikarski mizi in sodnikoma za dobro opravljeno delo.Čestitke gostom za fair play in hvala navijačem, kateri so iz tekme v tekmo bolj številčni.Verjamem da našo serijo zmag lahko nadaljujemo in da se na koncu borimo za Final four.Košarkarski pozdrav.
Sestavil:Rok Horvat

KK Picerija Nona Lenart : KK GMT Beltinci
54 : 64 (19:12, 10:17, 11:23, 14:12)
sobota, 4.2.2012, 16.30, OŠ Lenart; Glavnik, Feher

KK Picerija Nona Lenart: Šijanec 22, Holc 10, Erjavec B. 8, Polanec 6, Dukarič 4, Zlodej 2, Dokl 2, Erjavec P. 0, Topolnik 0, Puntnar 0, Koletnik 0, Kraner 0
KK GMT Beltinci: Kukel T. 20, Zver 12, Ferčak 9, Cör 7, Vöroš 4, Štihec 4, Kukel M. 4, Farkaš 3, Fujs 1

V  11. krogu PKL smo se v odlični ter topli dvorani v Lenartu pomerili z ekipo iz Beltincev. Tekma se je začela odlično za našo ekipo, saj smo dobili prvo četrtino z 19:12 in s tem naredili velik pritisk na Žute. Šijanec je dal 12 točk od 19. V 2. četrtini smo se odločili igrati še bolj agresivno ter napadalno, vendar se gostje niso pustili presenetiti, ter jo dobili z rezultatom 10:17 na krilih Kukla T. Na polčas smo odšli z veliko mera optimizma. Tretja četrtina se je začela dokaj klavrno za picopeke, saj nismo zadeli koša 5min, gostje pa so neumorno zadevali in s tem povečevali razliko. Tretja četrtina se je končala z izidom 11:23 za goste. V zadnji četrtini smo si zadali, da gremo na polno, vendar je bila obramba Žutih premočna, vendar smo nekako le uspeli dobiti zadnjo četrtino in sicer z minimalno prednostjo, kar pa je bilo premalo za prvovrstno presenečenje 11. kroga. Zadnja četrtina se je končala z 14:12 v našo korist. Zahvalil bi se gostom za izredno fer tekmo, ter se ob tej priložnosti še en krat opravičil za vodo, saj so bile vremenske razmere izredne.
Sestavil: Koletnik Rok (KK Picerija Nona Lenart)

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh : PŠK Ljutomer 3
100 : 46 (22:11, 20:14, 28:9, 31:12)
sobota, 4.2.2012, 18.00, OŠ Sladki Vrh; Chowdhury

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Cehnar L. 39, Vernik 16, Kikl 12, Pantelič 11, Cof 7, Nerat 6, Kneževič 3, Mezgec 2, Breg 2, Rošker Breg 2
PŠK Ljutomer 3: Govedič 24, Robnik 7, Karba 5, Glavnik 4, Kupčič 3, Filipič 2, Copot A. 0, Copot J. 0, Leben 0, Bogša 0

Mraz in sneg je zaznamoval tekme 11 kroga vsaj na našem koncu Slovenije...k nam v našo Sladkogorsko dvorano, je prišla ekipa PŠK 3 iz Ljutomera. Zaradi težav, na naši strani igrišča-strgali smo mrežico, smo imeli manj časa za segrevanje. Tekmo je sodil samo en sodnik, saj je drugi zaradi težkih vremenskih in cestnih razmer imel manjšo prometno nezgodo. (upajmo da ni nič hujšega)V tekmo smo stopili odločni in polni želje po novi zmagi. Gostje so se dobro upirali predvsem na začetku saj so zadeli  kar nekaj nemogočih metov. Glede na to da se domači igralci še niso segreli na optimalno temperaturo, je bil tak začetek tudi pričakovan. V 5 minuti tekme je na sceno stopil naš najboljši igralec Cehnar in naredil razliko do konca četrtine na +11. V drugi četrtini so domači košarkarji nadaljevali s svojo igro in prednost do polčasa povečali na +17. A še vedno ni bila to igra kakšna bi zadovoljila trenerja in navijaško skupino Robčki. Med polčasom smo se zmenili da je treba stisnit v obrambi in poskušat doseči čimveč lahkih košev.  To nam je tudi uspelo...saj je prednost pred zadnjo četrtino znašala +35. Zadnjo četrtino smo odigrali zelo dobro nasprotniku nismo pustili dihati in na koncu zasluženo zmagali. V imenu KK Paloma-Alfa se zahvaljujem nasprotniku za čisto in športno igro. Sodniku za odlično opravljeno sojenje, pomožnim sodnikom za še eno izmed tekem brez napake in seveda navijaški skupini Robčki, ki je bila zaradi  vremenskih razmer sicer v manjšem številu kot smo vajeni za športno navijanje.
Sestavil: Mitja Vernik (KK Paloma – Alfa Sladki Vrh)

SBK Gornja Radgona : KK Lindau Lendava
79 : 75 (14:17, 19:18, 19:21, 27:19)
nedelja, 5.2.2012, 15.00, ŠD Radenci; Kous, Kuster

SBK Gornja Radgona: Rajnar 27, Jurjovič 15, Niderl 12, Budja 9, Kozic 9, Novak 7
KK Lindau Lendava: Hozjan T. 18, Novak 13, Horvatič G. 13, Zrna 9, Horvatič S. 9, Pamič 7, Žalig 6

V nedeljo, 5.2.2012 sta v Areni Radenci odigrali tekmo 11. kroga ekipi SBK Radgona in KK Lindau Lendava. Obe ekipi sta nastopili v okrnjeni sestavi, domači s 6 igralci, gostje pa s 7. Dodatna težava domačih je bila poškodba gležnja Novaka in prepoved igranja Gomboca.
Tekmo so bolje odprli gostje, ki so praktično skoraj celotno tekmo vodili. Domačini smo bili precej nerazpoloženi v napadu in luknjasti v obrambi. Še najbolje se je znašel centerski dvojec Rajnar - Jurjovič in pa organizator igre Kozic.
Največja prednost gostov je znašala 10 točk, največja domačih pa 6. Tekmo je zaznamovalo tudi veliko izgubljenih žog Radgoncev in zelo slabo izvajanje prostih metov (kar bi se lahko na koncu izkazalo za ključno).  Gostje so se držali svojega recepta in sicer šutov za 3 točke, kjer so bili precej uspešni, le ob koncu jim je nekaj tric padlo mimo koša (dobro za nas).
V zadnji četrtini sta se ekipi menjavali v vodstvu. En ključnih trenutkov tekme je bila 5. osebna napaka S. Horvatiča, s katero smo dobili prevlado pod košema. Več sreče smo na koncu imeli domačini in zmagali za nas zelo pomembno tekmo, ki nas ohranja v boju za F4. Tekma je potekala v športnem duhu, sodnika pa sta svoje delo opravila zelo dobro. Čestitam ekipi iz Lendave na fer tekmi in jim želim čim več zmag v letošnjem letu.
Sestavil: Miran Gomboc (SBK Gornja Radgona)