Prva ekipa izgubila; ljutomerski obračun pripadel drugi ekipi

12. krog Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, torek, 14. februar 2012 ob 23:27
12. krog Pomurske košarkarske lige, foto: Vedran Tomšić

Minuli konec tedna je bil odigran 12. krog Pomurske košarkarske lige. PŠK Ljutomer 1 so izgubili proti ekipi KK Paloma - Alfa Sladki Vrh, v obračunu med PŠK Ljutomer 2 in PŠK Ljutomer 3 pa je zmagala druga ljutomerska ekipa.

V soboto, 18.2.2012 ob 18.00 uri, bo na OŠ Sladki Vrh tekma zvezd PKL 2011/12.

Spored:
17.30 – prihod nastopajočih
18.00 – pričetek tekme zvezd PKL 2011/12 (med 1. in 2. četrtino kvalifikacije za tekmovanje v metu za 3 točke; med 2. in 3. četrtino tekmovanje v spretnostnem poligonu in finale v metu za 3 točke, med 3. in 4. četrtino tekmovaje v zabijanju.
22.00 – končana tekma zvezd, sledi afterparty.

KD Sobota : KK Picerija Nona Lenart
66 : 44 (23:8, 15:10, 14:9, 14:17)
sobota, 11.2.2012, 16.30, OŠ 3; Bilič, Horvat

KD Sobota: Holc 13, Šijanec 9, Dukarič 6, Erjavec B. 6, Erjavec P. 4, Dokl 3, Polanec 2, Dukarič 2, Zlodej 1, Koletnik 0, Puntnar 0
KK Picerija Nona Lenart: Bilič 28, Ficko 13, Lukač 12, Čep 7, Vogrinčič 6, Žigo 0, Skandali 0, Kuzmič 0, Hari 0, Melin 0, Brinar 0

KK Lindau Lendava : KK GMT Beltinci
70 : 98 (20:26, 15:23, 10:25, 25:24)

sobota, 11.2.2012, 17.30, SŠ Lendava; Maguša, Semenič
KK Lindau Lendava: Horvatič G. 17, Novak 17, Hozjan T. 13, Horvatič S. 7, Zrna 5, Žalig 4, Pamič 4, Svetko 3, Sijarič 0
KK GMT Beltinci: Kukel M. 22, Zver 19, Cör 13, Štihec 13, Tinev 8, Vöroš 8, Ferčak 7, Horvat 4, Kukel T. 4

V tekmo smo vstopili z osmimi igralci in upali, da bomo z zavzeto igro v obrambi dali močen odpor gostom, ki so v letošnjem letu ena izmed najboljših moštev PKL. Še nekako enakopravno prvo četrtino smo pokvarili v drugi četrtini, ki so jo gostje končali s prednostjo 14 točk. Upali smo, da nam bo igra v drugem polčasu stekla nekoliko bolj tekoče, toda zgodilo se je obratno. Gostje so z rutinirano in učinkovito igro z vseh položajev zadevali in povečali razliko. Zadnja četrtina je bila tako ob visoki razliki le formalnost za moštvo Beltinec, zato je bila igra na obeh straneh bolj sproščena in brez kakršnih koli napetosti. Čestitke gostom za zasluženo zmago in polno uspeha na zaključnem turnirju.
Sestavil: Gorazd Horvatič (KK Lindau Lendava)

PŠK Ljutomer 1 : KK Paloma - Alfa Sladki Vrh
79 : 84 (32:23, 19:20, 11:17, 18:24)
sobota, 11.2.2012, 21.00, ŠIC Ljutomer; Chowdhury, Feher

PŠK Ljutomer 1: Domajnko 38, Miholič S. 13, Jakelj J. 11, Vozlič 8, Miholič N. 7, Kačarevič 2, Črnjavič 0
KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Cehnar L. 34, Vernik 14, Breg 12, Kneževič 8, Kikl 7, Arzenšek 4, Cof 3, Pantelič 2

KK Sveta Ana : SBK Gornja Radgona
69 : 82 (14:16,17:15, 19:30, 19:21)
sobota, 11.2.2012, 19.00, OŠ Sveta Ana; Glavnik, Mlinarič

KK Sveta Ana: Polenšak 20, Markoč 16, Jug 14, Bauman 10, Vučkovič 6, Derbiš 3
SBK Gornja Radgona: Gomboc 31, Rajnar 20, Niderl 11, Kuhar 8, Kozic 6, Jurjovič 4, Budja 2, Belak 0

Pravi zimski 12. krog (glede zimskih razmer), se je brez zamud začel ob 19:00 med domačo ekipo KK Sveta Ana in gostujočo ekipo SBK Gornja Radgona.
Kljub neugodnim vremenskim razmeram, se je tekme udeležilo 8 gostujočih košarkašev, pri domačih pa je bilo samo 6 igralcev.
Začetek tekme je bil nekoliko nervozen za obe ekipi, saj je prvi koš padel komaj v 2min igre, pred tem pa je bilo zgrešenih kar nekaj metov. Posledica tega, je bil hitra minuta odmora gostov. Nato pa sta ekipi, dokaj izmenično, dosegali koše. Pri skoku pod košem pa si je stopalo poškodoval, eden izmed ključnih domačih igralcev B. Jug, ampak tekmo je borbeno  odigral do konca. 1. četrtina pa se je končala z rezultatom 14:16 za goste iz Radgone. V 2. četrtini, je nekoliko bolje zaigrala domača obramba in domačini so povedli za 5 točk (27:22), nato so se gostje zbrali in polčas se je končal z rezultatom 31:31. 2. polčas so bolje začeli gostje iz Radgone, ki so naredili delni izzid 15:5, si nabrali prednost 10ih točk, domači so se nato približali na 6 točk zaostanka, vendar so Radgončani do konca 3. četrtine prišli do prednosti 11ih točk (50:61). Tudi v tej četrtini, si je hrbet poškodoval eden izmed ključnih igralcev domačih U. Markoč, ki je nato odigral le nekaj minut zadnje četrtine, namesto njega je v igro vstopil naš najmlajši član ekipe  Derbiš Ž.  in pred koncem tekme dosegel svojo prvo trojko. Zadnja četrtina je minila v mirnem ritmu in končna razlika je bila +13 za goste iz Radgone (69:82).
Tekma je minila v napetem in športnem ritmu, sodniki in zapisnikarska miza so dobro opravili svoje delo, igralcem SBK Gornja Radgona pa se zahvaljujemo za napeto in "fer" srečanje, obenem pa želimo igralcem Radgone, dobro "relaksacijo" do All-Star vikenda in obema domačima igralcema čim hitrejše okrevanje in dober nastop na tekmi zvezd in tekmovanju v metanju trojk.
Sestavil: Uroš Markoč (KK Sveta Ana)

PŠK Ljutomer 3 : PŠK Ljutomer 2
42 : 66 (9:13, 14:16, 4:26, 15:11)
sobota, 11.2.2012, 19.00, ŠIC Ljutomer; Kous, Bilič

PŠK Ljutomer 3: Govedič 14, Leben 6, Kupčič 6, Copot A. 6, Filipič 5, Copot J. 3, Bogša 2, Karba 0, Glavnik 0, Robnik 0, Pavličič 0
PŠK Ljutomer 2: Frangež 18, Karba 14, Horvat 14, Preglej 6, Kolbl 5, Kosi 4, Kočevar 4, Plohl 1

V tekmi 12. kroga sta se v ljutomerski dvorani pomerili ekipi PŠK3 in PŠK2. Čeprav je bila favorit ekipa PŠK2, smo v tekmo šli z željo po dobri predstavi in z upanjem na prvo zmago. Na začetku prve četrtine tega na igrišču žal nismo pokazali, izgubili smo preveč žog in zgrešili številne odprte mete, kar so gostje izkoristili in povedli z 0:10. Kljub slabemu začetku smo strnili svoje vrste, pokazali boljšo igro ter do konca četrtine zmanjšali razliko. Prva četrtina se je tako končala z rezultatom 9:13. V drugi četrtini smo nadaljevali z dobro igro in prevzeli vodstvo, nato pa je sledilo obdobje slabe igre kar so gostje izkoristili in v drugi polčas krenili z vodstvom 23:29. V tretji četrtini so nas gostje z dobro igro v obrambi popolnoma ustavili in nam dovolili vsega 4 točke v celotni četrtini, ob tem pa se še razigrali v napadu ter si tako ustvarili skorajda neulovljivo prednost pred zadnjim delom tekme. Semafor je pred zadnjo četrtino kazal 27:55. Dogovor pred četrto četrtino je bil, da se ne predamo, vendar so izkušeni gostje tekmo rutinirano pripeljali do konca. Kljub temu nam je uspelo vsaj zmanjšati zaostanek, saj smo zadnjo četrtino dobili z rezultatom 15:11. Končni izid je bil 42:66 v prid gostov. Ekipi PŠK2 čestitamo za dobro odigrano tekmo in zasluženo zmago. Zahvaljujemo se tudi sodnikoma, ki sta dobro opravila svoje delo.
Sestavil: Miha Leben (PŠK Ljutomer 3)