Odpoklicali so pleskavice (simbolična fotografija)
UVHVVR je v okviru uradnega nadzora odvzela vzorec mesnega pripravka v katerem je bila ugotovljena prisotnost bakterije Esherichia coli z verotoksičnimi lastnostmi.
Gre za BBQ PLESKAVICE; pakiranje: 480 g; lot/serija: 1512800; rok uporabe: 14.5.25, slovenskega porekla, proizvajalca Celjske mesnine d.o.o., distributer je bil Hofer.
Gre za mikrobiološko tveganje, saj bakterija sodi v skupino bakterij, ki lahko povzročijo hemoragični kolitis in hemoragični uremični sindrom. Uživanje nezadostno termično obdelanega živila predstavlja tveganje za zdravje.
Živilu je sicer že potekel rok uporabe. V kolikor so potrošniki živilo zamrznili, naj ga zavržejo. Pri temperaturi višji od pasterilizacije (v notranjosti izdelka), ki jo predvideva običajni postopek priprave tega živila, bakterije propadejo in ne predstavljajo tveganja.