četrtek, 13. avgust 2026
Sledite nam:

Prlekija-on.net je največji in najbolje obiskan spletni medij v širši Prlekiji, ustanovljen leta 2005. Mesečno nas obišče okoli 450 tisoč obiskovalcev.

Sledite nam

Nastavitev teme

Voznik začetnik vozil s hitrostjo 230 km/h

Policisti so vozniku osebnega avtomobila znamke Volkswagen izmerili hitrost 220 km/h, takoj za njim pa je po drugem prometnem pasu pripeljal voznik začetnik osebnega avtomobila znamke BMW, ki je vozil s hitrostjo 230 km/h.

Voznik začetnik je vozil 230 km/h, foto: PU Murska Sobota
Voznik začetnik je vozil 230 km/h, foto: PU Murska Sobota

V tednu od 3. do 9. avgusta 2026 so policisti po vsej državi izvajali preventivne aktivnosti za umirjanje hitrosti in izboljšanje prometne varnosti. Policisti PU Murska Sobota so v tem obdobju med poostrenimi nadzori ugotovili skupno 255 prekoračitev hitrosti, od tega 230 kršitev v naseljih.

Med poostrenim nadzorom hitrosti so policisti Postaje prometne policije Murska Sobota 7. avgusta 2026 na avtocesti A5, na odseku med Dolgo vasjo in Turniščem, ugotovili dve posebej izraziti prekoračitvi hitrosti. Na navedenem odseku avtoceste je največja dovoljena hitrost 110 km/h. Policisti so vozniku osebnega avtomobila znamke Volkswagen izmerili hitrost 220 km/h. Takoj za njim je po drugem prometnem pasu pripeljal voznik osebnega avtomobila znamke BMW, ki je vozil s hitrostjo 230 km/h. Oba voznika sta bila državljana Nemčije.

Vozniku Volkswagna je bila na kraju izrečena globa v višini 1.200 evrov in 9 kazenskih točk. Voznik BMW-ja je bil voznik začetnik, zato so ga policisti privedli v takojšnji postopek pred pristojno sodišče. Sodišče mu je izreklo globo v višini 1.200 evrov.

Pomurski policisti bodo tudi v prihodnje izvajali nadzore hitrosti ter z različnimi preventivnimi in represivnimi ukrepi skrbeli za večjo varnost vseh udeležencev v cestnem prometu.

Hitrost
Vozniku so izmerili hitrost 220 km/h, foto: PU Murska Sobota