Maribor na pragu Evropske lige

Na prvi tekmi je Maribor premagal Luksemburški Dudelange s 4:1

Prlekija-on.net, sreda, 1. avgust 2012 ob 21:504
Marcos Tavares je zadel za 2:0

Po lanski uvrstitvi v Ligo Evropa, je NK Maribor tudi tokrat na pragu le-te. V prvi tekmi 3. predkroga kvalifikacij za Ligo prvakov je Maribor premagal Luksemburški F91 Dudelange s 4:1 ter ima pred povratno tekmo, ki bo v sredo, 8. avgusta, ob 17. uri, lepo prednost.

V Ljudskem vrtu se je na današnji tekmi zbralo okoli 12.000 gledalcev, prvi gol pa je padel v 13. minuti, ko je bil uspešen Dejan Mezga, ki je s prostega strela mojstrsko zadel. V 38. minuti je Maribor podvojil vodstvo. Z 20 metrov je prav tako s prostega strela zadel Marcos Tavares.

Že po 71 sekundah nadaljevanja je Mezga povišal vodstvo. Hrvaški vezist je po preigravanju prišel do strela z 18 metrov in natančno zadel. Na 4:0 je povišal Robert Berić s strelom z okoli 25 metrov. Dudelange je častni zadetek dosegel že v sodnikom podaljšku, a prednost bi vseeno morala zadoščati. Če Maribor zadrži prednost na povratni tekmi, se bodo že uvrstili vsaj v Evropsko ligo, igrali pa bodo tudi v 4. predkrogu za Ligo prvakov.

MARIBOR - DUDELANGE 4:1 (2:0)
12.000; Mezga 13., 47., Tavares 38., Berić 77.; Joachim 92.

Maribor: Handanović, Mejač (58./Potokar), Trajkovski, Rajčević, Arghus, Mezga, Ibraimi (67./Ibraimi), Cvijanović, Mertelj, Tavares, Berić (85./Komazec).

Dudelange: Joubert, Prempeh, Tournut, Caillet, Payal (64./Hug), Legros, Steinmetz (73./Kitenge), Joachim, Da Mota, Idazza (64./Beltorangal), Melissse.

Sodnik: Aleksej Nikolajev (Rusija)