5. krog Tip-tours Pomurske košarkarske lige

5. krog Tip-tours Pomurske kosarkarske lige

Matevž Jakelj, ponedeljek, 7. januar 2008 ob 16:40

Strelci za KK Gornji Petrovci: Kerčmar D. 11, Bodanec 5, Ambruš 6, Ismajlovič 9, Čep 4, Ficko 14, Ulaga 19, Bratkovič 26, Pavlovič 7
Strelci za KK Beltinci: Kovač 2,
Cör 23, Glavač 9, Kukel 7, Žižek 5, Farkaš 18
sobota, 15.12.2007 ob 18.30 (OŠ Šalovci) - Chowdhury, Makovec

Domači ekipi je prišla v goste tradicionalno neugodna ekipa  iz Beltinec. Tak je bil tudi sam začetek tekme. Cona gostov in slab met domačih z razdalje ter takoj vodstvo za Beltince (6:13). Nato minuta odmora na zahtevo gostov (zakaj?), ki so imeli vse vajeti igre v svojih rokah - igrali so zelo dobro. Nekaj vzpodbudnih besed trenerja na domači klopi in dogovor za bolj agresivno igro v obrambi. Naslednje minute so bile povsem na strani domačinov. Delni rezultat 13:0 in vodstvo Petrovcev z 19:13. Beltinci so to razliko držali nekje do polovice druge četrtine, nato pa je do izraza prišla daljša in močnejša klop domačinov. Dobra igra domačih v obrambi in premoč v višini in razlika v prid domačih se je iz minute v minuto samo povečevala. Na koncu + 37 za Gornje Petrovce in četrta zaporedna zmaga ter napoved sigurne uvrstitve na finalni turnir. Zopet odlična igra novinca v domači ekipi (Bratkovič) ter dobra igra vseh ostalih je bilo preveč za samo dva razpoložena gostujoča igralca (Cör in Farkaš). Kljub začetni nervozi in nekaj vroče krvi na obeh straneh, tokrat ni bilo nobene tehnične napake - bravo.
Sestavil: Darko Kerčmar (KK Gornji Petrovci)

SBK Gornja Radgona : KK Lindau Lendava
51:63
(7:17, 10:9, 26:17, 8:20)
Strelci za SBK Gornja Radgon: Vukotič 6, Burjan 0, Korošec 1, Slavič 6, Mikič 3, Novak 20, Flisar 4, Sluga 2, Niderl 9
Strelci za KK Lindau Lendava: Zrna 8, Sijarič 4, Hozjan T. 31, Hozjan M. 4, Horvatič G. 4, Kuk 8, Feher 4

** prestavljeno na sobota, 5.1.2008 ob 19.00 (OŠ Apače) ** - Kous, Dundek. D.

Začetek tekme je bil dokaj izenačen z zelo malo koši. V 5. minuti samo 4:2?! Lendava je pritisnila na plin in naredila do konca četrtine delni izzid 15:3. Rezultat po 1. četrtini 7:17.
V drugi četrtini so se tudi Lendavčani »nalezli« slabega meta saj je bil rezultat 3. četrtine 10:9. Rezultat ob polčasu pa samo 17: 26.
Tretja četrtina je bila radgonska – 5 trojk pa tudi ostalo je šlo »not«, tako da smo v 4. četrtino šli izenačeni.
Držali smo se do 6. minute, potem pa je Lendava naredila delni izzid 10:3 in vsi upi za zmago so splavali po vodi. Čestitke Lendavčanom.
Sestavil Marko Borec (SBK Gornja Radgona)

PŠK Ljutomer 2 : KK Krog
73:58 (9:21, 27:13, 19:17, 18:7)
Strelci za PŠK Ljutomer 2: Marko 15, Munda 14, Preglej 14, Jurkovič 11, Šiškin 5, Plohl 5, Frangež 4, Šumak 3, Kosi 2
Strelci za KK Krog: Brinar R. 20, Lopert M. 14, Hari 11, Lopert D. 8, Kolman 4, Brinar V. 1, Jelenovec 0, Kuhar 0, Cipot 0, Bertalanič 0, Svetec 0

** prestavljeno na sobota, 5.1.2008 ob 18.00 (OŠ Ljutomer) ** - Chowdhury, Miser

Tekma  se je začela, kot je bilo pričakovati, počasi in previdno za obe ekipi. Ekipa Kroga je najprej povedla z 6 proti 3, nato pa so Ljutomerčani malce pritisnili v obrambi, in dosegli rezultat 9:6. Za tem pa je sledil padec domače ekipe, predvsem v obrambi, prav tako pa je padla igra v napadu, kar so dobro izkoristili nasprotni igralci ter 1.četrtino zaključili z izidom 21:9.
Do polovice druge četrtine so se izmenjavali koši na obeh straneh, nato pa so domačini zopet strnili vrste, predvsem v obrambi, ter v 7.minuti izenačili rezultat pri 27, četrtino pa po mnogih prostih metih zaključili z minimalnim vodstvom 36:34.
Prva polovica 3.četrtine je minila v izmenjavanju vodstva za 2 piki, v 2.polovici pa so Ljutomerčane gostje iz Kroga cel čas lovili za piko ali dve, na koncu je bil rezultat 55:51.
Četrta četrtina pa se je začela z usodnim nizom domačinom, ki je zapečatil usodo Kroga; Ljutomerčani so začeli četrtino z nizom 11:0, kar jih je privedlo do vodstva s 66:51 ob polovici četrtine, ko so gostje končno dosegli svoj prvi koš v zadnji četrtini. Do konca tekme Ljutomerčani vodstva niso več izpustili iz rok, saj so gostom pošle moči, in tako se je tekma zaključila z rezultatom 73 proti 58 za PŠK Ljutomer 2.
Sestavil: Jan Marko (PŠK Ljutomer 2)