Matevž Jakelj, sreda, 26. marec 2008 ob 15:37

Strelci za PŠK Ljutomer 1: Miholič S. 12, Črnjavič 8, Belšak 8, Zemljič 7, Jakelj P. 6, Jakelj J. 3, Miholič N. 3, Rošker 0, Vozlič 0
Strelci za KK Beltinci: Bojnec 22, Cör 20, Kukel M. 18, Farkaš 10, Horvat D. 7, Balažek 5

(9:17, 16:17, 22:15, 16:9)
Strelci za KK Lindau Lendava: Hozjan T. 22, Feher 12, Horvatič G. 12, Hozjan M. 8, Zrna 5, Svetko 0, Horvatič S. 0,
Strelci za PŠK Ljutomer 2: Šiškin 23, Plohl 11, Šumak 10, Kosi 8, Jurkovič 4, Frangež 2
sobota, 22.3.2008 ob 18.00 (SŠ Lendava); Chowdhury, Miser

V 14. krogu sta se srečali ekipi KK Lindau in PŠK Ljutomer 2. Tako gostje kot domačini so pred tekmo na lestvici bili med prvimi štirimi, vendar sta obe ekipi bile željne zmage. Ljutomerčani ker še niso ziher na F4, Lendavčani pa, da bi se izognili polfinalni tekmi proti Gornjim Petrovcem.
Tekmo so bolje začeli gosti saj so po nekaj zadetih zicerjev in par trojk naredili razliko in po koncu prve četrtine vodili za 8 (9 : 17).
V drugi četrtini so se domačini zbrali in s pomočjo conske obrambe rezultat nekajkrat znižali, vendar so se gostje dobro upirali in držali razliko osmih točk. Polčas 25: 34.
Druga polovica srečanja je pripadla domačinom. S še naprej dobro obrambo so nekajkrat ukradli žogo gostom in na lahek način dosegali koše, kar je bila prava redkost na tekmi.
Rezultat po treh četrtinah 46: 49.
Vodstvo gostov se je še naprej topilo in domačini so prvič povedli pri 52:53 in do konca vodstva niso več izpustili iz rok.Borbeno tekmo so tako dobili Lendavčani, ki so na tak način le še potrdili nastop na F4. Ljutomer bo se pa še moral dokazat na tekmi proti Radgoni. Čestitke Lendavčanom.
Sestavil: Mitja Hozjan (KK Lindau Lendava)

KK Gornji Petrovci : KK Krog
98 : 69
(32:25, 29:26, 21:11, 16:7)
Strelci za KK Gornji Petrovci: Ismajlovič 32, Ficko 14, Rajnar 13, Pavlovič 10, Čep 8, Ambruž 8, Kerčmar D. 7, Bodanec 6
Strelci za KK Krog: Lopert D. 22, Brinar V. 15, Kolman 13, Brinar R. 12, Sveetc 5, Cipot 2, Bertalanič 0

sobota, 22.3.2008 ob 18.30 (OŠ Šalovci); Kous, Dundek D.

Tekma ni odločala o ničemer in tako se je tudi začela. Želja in obenem tudi zahteva našega sponzorja je bila seveda še ena zmaga in konec rednega dela prvenstva brez poraza. V prvem polčasu na obeh straneh igra brez prave obrambe z veliko zadetih košev. Polčas 61:51 za Gornje Petrovce.V drugem počasu boljša obramba domačinov in daljša klop. Razlika v korist Petrovcev se je iz minute v minuto povečevala. Samo 18 pik gostov v drugem polčasu. Celotna tekma je potekala brez nervoze in incidentov v pravem prijateljskem duhu. Tudi ugovorov na morebitno sodniško napako ni bilo. Na koncu 98:69 in še dvanajsta zaporedna zmaga Petrovcev - kolikor vem drugič v zgodovini pomurske košarkarske lige. Gosti iz Kroga so komaj čakali na konec tekme, saj so imeli s seboj presenečenje za domače igralce. Gajba pive za vse sodelujoče na tekmi. Moram priznati, da je bilo dobro. Hvala za prijazno gesto gostov.
Sestavil: Darko Kerčmar (KK Gornji Petrovci)

SBK Gornja Radgona - prosti

PŠK Ljutomer 2 : SBK Gornja Radgona
86 : 57
(16:14, 18:9, 30:15, 22:19)
Strelci za PŠK Ljutomer 2: Munda 18, Šiškin 17, Plohl 17, Marko 14, Jurkovič 12, Kosi 6, Šumak 2
Strelci za SBK Gornja Radgona: Slavič 23, Cvetkovič 18, Sluga 7, Korošec 4, Novak 3, Žnidarič 2

** prestavljeno na sobota, 29.3.2008 ob 14.00 (OŠ Ljutomer); zasedena telovadnica **; Kous, Maguša

Tekma je bila zadnja za obe ekipi v sezoni, prav tako pa tudi najpomembnejša za obe ekipi. Ljutomerčani so sicer imeli prednost ene zmage, a če bi gostje iz Radgone zmagali za več kot 3 pike (toliko je namreč bila razlika za Ljutomerčane na prvi tekmi v Radgoni oz. Apačah), bi se izenačila z Ljutomerčani v zmagah/porazih, ter bi zaradi boljšega medsebojnega rezultata ona odšla na Final Four!
Na tekmo sta obe ekipi prišli precej okrnjeni, obe z po le sedmimi igralci, vsaki je manjkal vsaj en igralec iz prve peterke, Ljutomerčani pa so sredi 2.četrtine za povrh še izgubili enega od težkih centrov zaradi poškodbe gležnja.
Prva četrtina se je začela počasi in previdno, ekipi sta bili ves čas skupaj, Ljutomerčani pa so jo zaključili z minimalnim vodstvom 16:14.
V drugi četrtini so domačini predvsem stisnili svojo consko obrambo, katera je začela »prijemati«, gostje pa se proti njej niso preveč znašli, in tako so si do polčasa Ljutomerčani nabrali že dokaj zadovoljivo prednost 11 točk (34:23).
Predvsem tretja četrtina pa je bila krvnica gostov, saj so po njej, če so imeli po polčasi še kake upe na vrnitev, lahko še le žalostno gledali na tablo z rezultatom. Domačini so še naprej odlično krili z consko obrambo, prav tako pa so dosegali dosti košov iz protinapadov ter odprtih metov, ki so si jih izborili z hitro igro v napadih. Četrtino so dobili kar z 30:15, tako da je rezultat bil 64:38.
Zadnja četrtina je minila v hitrih protinapadih domačih ter bolj ohlapnih obrambah, saj so domačini bili večino zadnje četrtine brez menjave (kot sem že omenil, en igralec si je poškodoval gleženj, eden pa je zaradi preveč vročekrvne obrambe dobil na začetku četrtine 5. osebno napako :)). Rezultat zadnje četrtine je bil 22:19. Končen rezultat: zmaga domačih za debelih 29 točk ter z tem zasluženo napredovanje na Final Four že v drugem letu igranja v ligi PKL. Čestitke Ljutomeru, prav tako pa čestitke Radgončanom za vseeno borbeno igro. Se vidimo na F4 na žuru :)!!
Sestavil: Jan Marko (PKŠ Ljutomer 2)

PŠK Ljutomer 1 : KK Lindau Lendava
80 : 88 (15:23, 21:26, 19:22, 25:17)
Strelci za PŠK Ljutomer 1: Vozlič 21, Jakelj P. 19, Jakelj J. 16, Miholič S. 15, Črnjavič 9, Miholič N. 0
Strelci za KK Lindau Lendava: Hozjan T. 22, Zrna 19, Kuk 13, Horvatič S. 10, Svetko 8, Hozjan M. 8, Magdalenič 6, Gönc 2
** prestavljeno na sobota, 29.3.2008, 16.00 (OŠ Ljutomer); zasedena telovadnica **; Dundek T., Chowdhury