7. krog PKL 2008/09

PKL, sezona 2008/09

Matevž Jakelj, ponedeljek, 22. december 2008 ob 17:20

7. krog pomeni tudi konec prvega dela. Drugi del se začne z 8. krogom, takoj po Novem letu (9. - 11.1.2009). Očitno bo boj za preboj na finalni turnir četverice še ogorčen, saj se nasmiha 6. ekipam.

SBK Gornja Radgona : PŠK Ljutomer 2 (petek, 19.12.; 20.30, OŠ Gornja Radgona) - Zver, Miser
78 : 72 (24:21, 19:19, 14:16, 21:16)
SBK Gornja Radgona: Novak 23, Niderl 22, Trstenjak 15, Mikič 14, Burjan 2, Korošec 2, Slavič 0
PŠK Ljutomer 2: Jurkovič 15, Preglej 12, Frangež 12, Marko 11, Munda 11, Plohl 6, Šumak 4, Kosi 1, Kočevar 0
Tekma je bila pričakovano nepredvidljiva do zadnje minute. V prvi četrtini sta se ekipi menjali v vodstvu, vendar nobena ekipa ni povedla z večjo razliko. V drugi četrtini je povedla domača ekipa, vendar ne z večjo razliko , ta, ki so jo ustvarili pa se je proti koncu izstopila , ker niso izkoristili v zadnji minuti 6 prostih metov. V tretji četrtini je v prvih petih minutah razlika narastla na 11 toč v korist domače ekipe, kar pa so gostujoči igralci anulirali v zadnjih štirih minutah z delnim rezultatom 10 : 0 za gostujočo ekipo. Spet boljši start v zadnji četrtini domače ekipe (+9) , ki pa jim ga je uspelo zadržati do konca, navkljub 6 zgrešenim prostim metom v zadnji minuti gostujoče ekipe. tekma je bila celim tokom zelo izenačena in zanimiva delno nervozna, kar pa se je odrazilo na veliko zgrešenih prostih metov pri obeh ekipah. Čestitamo za dobro in borbeno tekmo obema ekipama. Prav tako čestitka vodstvu, igralcem in sodniški ekipi PKL , vesele božične praznike in srečno novo leto.
Sestavil: Branko Barišič (SBK Gornja Radgona)

KK Krog : KK Gornji Petrovci (sobota, 20.12; 15.00, OŠ Krog) - Makovec, Glavnik
61 : 88 (10:20, 22:11, 12:28, 17:29)
KK Krog: Lopert M. 26, Llopeert D. 15, Brinar R. 12, Cipot 4, Kerec 2, Bertalanič 2, Svetec 0, Ferko 0
KK Gornji Petrovci: Gomboc 18, Kerčmar D. 14, Rajnar 11, Farkaš 11, Ismajlovič 11, Ulaga 9, Šinkec 7, Štornik 5, Raj 2, Bodanec 0

PŠK Ljutomer 1 : KD Sobota (nedelja, 21.12.; 10.00, OŠ Ljutomer) - Zver, Chowdhury
68 : 65 (18:16, 12:19, 17:9, 19:21)
PŠK Ljutomer 1: Domajnko 24, Jakelj M. 13, Vozlič 9, Belšak 7, Črnjavič 5, Miholič N. 4, Jakelj P. 3, Jakelj J 3, Zemljič 0 KD Sobota: Vogrinčič 19, Kuzmič 12, Skandali 11, Melin 10, Pavlovič 9, Lukač 4 Na tekmo v Ljutomer so prišli gostje iz MS oslabljeni z le šestimi igralci. Domačini ravno tako v nepopolni prvi postavi. Po prvi četrtini je bil rezultat 18:16 za domače. V drugi četrtini so gostje bolj pritisnili in z nekaj uspešnimi meti dobili 2. četrtino za 7 točk. Tako je razlika po polovici tekme znašala +5 za goste. V 3. četrtini so domači z agresivno obrambo preprečili uspešne zaključke napadov gostov, ki jim je v napadu kar nekajkrat zmanjkalo časa za met na koš. Tudi skok pod obroči, je v tej četrtini pripadel domači ekipi, kar se je odražalo tudi v rezultatu. Domači so dovolili gostom v tej četrtini le 9 točk in dobili četrtino za 8 točk. Rezultat pred začetkom zadnje četrtine +3 v korist domače ekipe. Po začetnem košu gostov, je domačim uspelo zadeti 2 trojki zapored. Gostje se niso predali in z uspešnimi meti izza črte 6.25 m, razliko znižali na minimum, kar je obetalo napeto končnico. V zadnji minuti je bi rezultat izenačen na 64, vendar sta 2 zaporedna koša domačih končno zmago prinesla v Ljutomer. Starejši Prleki tako končujejo prvi del sezone s 4 zmagami in 3 porazi, za KD Murska Sobota pa je to prvi poraz sezone.
Sestavil: Belšak Marko (PŠK Ljutomer 1)

KK Beltinci : KK Lindau Lendava (prestavljeno na 21.2.2009)