Velika Nedelja premagala Pomurje

RK Velika Nedelja Carrera Optyl - RK Pomurje 26:24 (13:11)

Prlekija-on.net, torek, 6. oktober 2015 ob 09:49
RK Pomurje, foto: rk-pomurje.si

Bivši 1B ligaš Velika Nedelja je v domači dvorani premagal ekipo Pomurje iz Murske Sobote. Ekipi sta se v pripravljalnem obdobju že srečali in razlika je bila identična - 2 gola v korist domačih. Tokrat je bil rezultat 26:24 (13:11) za rokometaše Velike Nedelje.

Boljše so začeli domači, ki so povedli z 2:0. Gostje so jih ujeli pri rezultatu 3:3, ko so gostje iz Murske Sobote spet popustili in ponovno zaostajali 6:3. Na 8 in 9 je bil rezultat ponovno izenačen. Do konca prvega polčasa so domačili dosegli 3, goste pa 1 zadetek. Končni rezultat polčasa je bil 13:11.

V drugem polčasu so dobro začeli gostje, ki so igralce Velike Nedelje ponovno ujeli na 15:15. Do rezultata 18:18 je bil izid izenačen, ko so domačini ušli najprej na 20:18, nato še na 23:20. Nekaj nezbranosti v vrstah gostov, ter izključitve so pripomogle, da so domači povedli s 26:21, kar je tudi bila najvišja prednost na tekmi. Do konca tekme so gostje sicer lovili rezutat (zadeli so tudi s 3 in 4 igralci v polju), vendar kaj več od končnih 26:24 niso zmogli. Nekaj sukund pred koncem so gostje zapravili še en strel in zmaga Velike Nedelje bi lahko bila še nižja.

RK Velika Nedelja Carrera Optyl: Mavrič Damir 9 (2/2), Lukman Vid 6 (2/2), Zorec Peter 4, Kociper Dejan 2, Topolovec Matic 1, Bezjak Aleš 1, Šerod Uroš 1, Hojžar Gregor 1, Žižek-Cvetko Boštjan 1, ...

Trener: Hanželič Matjaž

RK Pomurje: Zavodnik Luka 6 (4/4), Gregorec Gregor 5, Kozelj Vasja 4, Gorjup Denis 3, Šavel Matej 2, Legnar Nino 2, Hedl Jernej 1 (1/2), Sever Anej 1, Pinarič Aleš, Kreft Robi, Blažič tadej, Raj Primož, Hameršak Klemen, Kous Marko.

Trener: Neno Potočnjak

7m: RK Velika Nedelja Carrera Optyl 4/4, RK Pomurje 5/6

Izključitve: RK Velika Nedelja Carrera Optyl 12 minut, Pomurje 8 minut

Že v soboto 10.10.2015 ob 19:00 Pomurje gosti ekipo Ajdovščine, ki je v prvem krogu premagala mlado ekipo Metlike. Tekma bo v športni dvorani OŠ III v Murski Soboti.