Pomurje in Velika Nedelja med 8. najboljšimi rokometnimi ekipami Slovenije

Poleg zmage je bil presenečenje tudi rezultat, saj so domači zmagali z rezultatom 39:29 (16:17)

Prlekija-on.net, četrtek, 8. december 2016 ob 14:02
Pomurje se veseli velikega uspeha

Rokometaši Pomurja so v 1/8 finala pokala Slovenije še enkrat presenetili favorizirane nasprotnike. Tokrat so presenetljivo, ampak po prikazanem na parketu popolnoma zasluženo, premagali trenutno petouvrščeno ekipo 1B lige, ekipo Brežic. Poleg zmage je bil presenečenje tudi rezultat, saj so domači zmagali z rezultatom 39:29 (16:17).

Tekma se je začela z minuto molka v spomin na, v tem tednu preminulega rokometnega delavca, Milana Bogdanoviča - Mišoja, ki je v svoji igralski karieri bil vratar pri Poletu in Bakovcih, ter v času trenerske kariere trener Pomurja in nekaj časa tudi Radgone.

Začetek tekme ni napovedoval poteka tekme. Gostje so namreč že v 3. minuti povedli z 1:3. Z golom Mitje Kozelja do domači v 9. minuti izenačili na 5. Sledilo je obdobje izenačene igre "gol za gol" do 21. minute. Domači so v 23. minuti povedli z 13:11. Med 26. in 30 minuto so gostje naredili delni izid 0:4 in povedli z 14:16. Do konca prvega polčasa so domači zadeli še 2, gostje pa 1 zadetek. V zadnji minuti prvega polčasa so padli kar 4 zadetki. Končni izid polčasa 16: 17 za goste. Na koncu se je izkazalo, da je bilo to zadnje vodstvo gostov.

V slačilnici so se domači dogovorili, da lahko z daljšo klopjo igrajo hitreje. Le-to so nakazali že v začetku drugega polčasa z delnim izidom 4:0 v prvih 7. minutah drugega polčasa. Kljub minuti odmora gostujočega trenerja Kukavice se potek igre ni spremenil. Domači so držali prednost 3-4 zadetkov. Gostje so se nevarno približali v 28. minuti na 26:24. Domači so odgovorili z rezultatom 3:0 in v 51. minuti so domači povedli z 29:24. Gostom so popuščali živci in najprej je tretjo izključitev dobil gostujoči igralec Škoflek, ki si je z nešportnim obnašanjem prislužil še prijavo. Ob koncu tekme pa je gostujoči igralec Dučanovič ponovno nešportno vedel in si prislužil najprej 2 minuti kazni in naknadno še rdeči karton. Kljub dokaj visoki prednosti so domači pritisnili na plin in z odlično obrambo in hitro igro med 52. in 54. minuto zadeli 3-krat brez prejetega zadetka in povišali na 33:26. Takrat je bila tekma dokončno odločena. Zadnji 8 minut sta pri domačih Hedl (3 zadetke) in Falež (5 zadetkov) skupaj dosegla 8 zadetkov. Zadnje 4 zadetke na tekmi so dosegli domači in končni izid tekme je bil 39:29. Drugi polčas so tako rokometaši Pomurja dobili z rezultatom 23:12.

Tokrat v ekipi Pomurja ni bilo slabega igralca. 11 strelov (od tega 5 7metrovk) Hedla in prav toliko zadetkov, 7 zadetkov Faleža iz 8 strelov, 5 zadetkov povratnika Gregoreca, 4 zadetki Mitje Kozelja, dobra realizacija iz krilnih položajev (Pintarič 3, Kreft 3 (iz 3 strelov)), 2 zadetka Vasje Kozelja v pomembnih trenutkih, ter gol Hameršaka je samo učinek igralcev v napadu. Ne smemo pozabiti na igralce, ki so poleg omenjenih odlično igrali v obrambi in pomagali Kousu (11 obramb) in Černeli (3 obrambe) za zelo soliden odstotek obranjenih strelov - skupaj 36%.
Realizacija strelov je bila kar 71% in od tega vseh 5 realiziranih 7metrovk.

Z zmago so se rokometaši Pomurja, z obrestmi, maščevali za lanskoletno zmago Brežic v 1/16 finala pokala z rezultatom 30:34.

Rokometaši Pomurja sedaj čakajo žreb 1/4 finala pokala, kjer je ostalo 5 prvoligašev, ena ekipa iz 1B lige in kar 2 ekipi iz 2. državne rokometne lige. In med njima tudi soboško Pomurje. Žreb bo v ponedeljek 12. decembra 2016, tekma pa se bo odigrala predvidoma 21.12.2016.

POMURJE : BREŽICE 39:29 (16:17)
Hedl 11, Falež 7; Lipej, J. Tomše in Čanžar po 6.

RK Pomurje: Kous Marko 11 obr., Dorotej Černela 3 obr., Hedl Jernej 11 (5/5 iz 7m), Falež Gregor 7, Gregorec Gregor 5, Kozelj Mitja 4, Jankovič Marko 3, Pintarič Aleš 3, Kreft Robi 3, Kozelje Vasja 2, Hameršak Aljaž 1, Sever Anej, Blažič Tadej, Šavel Matej, Štumpf Marko, Raj Primož

RK Brežice: Jagrič Mitja 6 obr., Simakovič Denis 2 obr., Lipej Dejan 6, Tomše Jaka 6, Čanžar Franci 6 (4/4 iz 7m), Kovač Tilen 5, Tomše Miha 3, Dučanovič Alen 1, Mlakar Klemen 1 (1/1 iz 7m), Cerjak Matija 1, Deržič Anže, Škoflek Gašper, Derenda Gašper, Božič-Žagar Žiga

7metrovke: RK Pomurje 5/5, RK Brežice 5/5

Izključitve: RK Pomurje 10 minut, RK Brežice 12 minut

Časa za veselje ob pomembni zmagi ni, saj rokometaše Pomurja že v soboto 10.12.2016 čaka domača tekma z drugouvrščeno Ajdovščino. Tekma bo ob 19:00.

Med osem ekip se je uvrstila tudi ekipa Velike Nedelje, ki je premagala Hrastnik.

VELIKA NEDELJA : DOL TKI HRASTNIK 31:27 (15:13)
Kolmančič 13, Lorenčič 5; Ajdari 6, Ramič 5.