Na karate turnirju za Pokal mesta Ljutomer nastopilo 34 klubov iz treh držav

Na drugem mestu po skupno osvojenih medaljah so končali domačini TVD Partizan Ljutomer z 18 medaljami - 7 zlatih in srebrnih ter 4 bronaste

Prlekija-on.net, nedelja, 29. januar 2017 ob 10:221
Karate turnir Pokal mesta Ljutomer 2017

Karate sekcija TVD Partizan Ljutomer, je v soboto, 28, januarja, organiziralo karate turnir Pokal mesta Ljutomer 2017. Tekmovanje, ki se ga je udeležilo 34 karate klubov iz treh držav, Slovenije, Avstrije in Hrvaške, je potekalo v Športni dvorani OŠ Ivan Cankar Ljutomer.

Da je tekmovanje potekalo nemoteno, sta poskrbela Marjan Prelog in Riki Žibrat, pred tekmovanjem je vse zbrane pozdravila tudi županja Občine Ljutomer, mag. Olga Karba, v imenu upravitelja športnih objektov v Ljutomeru, KSP Ljutomer, pa je spregovorila Nina Alt.

Skupaj je v katah in borbah nastopilo 250 tekmovalcev v kategorijah od najmlajših do veteranov.

Največ zlatih medalj so osvojili člani in članice Karate kluba Rudar Velenje, ki so skupno osvojili 26 medalj (11-7-8), na drugem mestu so domačini TVD Partizan Ljutomer z 18 medaljami (7-7-4), sledi pa Karate klub Polzela s 14 medaljami (6-1-7). Člani in članice Shotokan Karate-do Kluba Gornja Radgona so dosegli skupno 8 medalj (2-1-5) in končali na osmem mestu, člani in članice Karate Kluba Radenci Shotokan pa eno medaljo (0-0-1) ter skupno končali na 27. mestu. Celoten sezam osvojenih medalj po klubih lahko vidite tukaj.

Medalje za TVD Partizan Ljutomer so dosegli:
Zlate (7):
Aleš Pokrivač - kata člani +18
Tobias Janžekovič - kata dečki (8 kyu)
Tija Janžekovič - kata deklice (8-4 kyu)

Gaja Žibrat - kata ml. kadetinje
Gaja Žibrat - kata ml. kadetinje (8-3 kyu)