Beltinčani v finalu madžarskega državnega prvenstva

Izjemen uspeh prekmurskih ekip ulične košarke na Madžarskem in v Sloveniji

Prlekija-on.net, sreda, 16. avgust 2017 ob 15:32
Ulična košarka

Minuli konec tedna sta bili aktivni in tudi zelo uspešni ekipi ulične košarke GEZA PUB Beltinci in 3×3 Beltinci. Tako je ekipa ulične košarke GEZA PUB Beltinci sodelovala na turnirju madžarskega državnega prvenstva ulične košarke v Körmendu. V članski kategoriji med 13 ekipami so s petimi zmagami in brez poraza osvojili turnir in se uvrstili na zaključni finalni turnir, ki bo 23. septembra v Budimpešti.

Po drugi strani pa so si košarkarji ekipe 3×3 Beltinci, po odlični sezoni, kjer so bili kar trikrat drugi na lokalnih turnirjih širom Slovenije, zagotovili sodelovanje na finalnem turnirju v Ljubljani, ki je bil v nedeljo, 13. avgusta na Pogačarjevem trgu v Ljubljani. V konkurenci štirih skupno najboljših rekreativnih ekip iz slovenskih lokalnih turnirjev so zasedli nehvaležno 4. mesto.

Kljub temu je za ekipo 3×3 Beltinci naporna in uspešna sezona, medtem ko ekipo GEZA PUB Beltinci čaka še nastop na finalnem turnirju v Budimpešti.