PŠK Ljutomer 2 klonili proti Lendavi

Pomurska košarkarska liga 2010/11

Prlekija-on.net, sreda, 22. december 2010 ob 18:28
Ekipa PŠK Ljutomer 2

V sedmem krogu Bioplin Gjerkeš Pomurske košarkarske lige 2010/11 je ekipa PŠK Ljutomer 2 doma izgubila proti  ekipi KK Lindau Lendava, ekipa PŠK Ljutomer 1 pa je v tem krogu bila prosta. Registracija tekme 6. kroga KD Sobota - PŠK Ljutomer 2 se je zaradi pritožbe preložila in tako še ni registrirana, kot je bilo sprva določeno z zmago v prid PŠK Ljutomer 2. Naslednji krog bo po novoletnem premoru.

KK GMT Beltinci : KD Sobota
76 : 96 (25:25, 20:23, 13:22, 18:26)
nedelja,19.12.2010, 18.30, OŠ Beltinci; Kous, Feher

KK GMT Beltinci: Bojnec 15, Zver 14, Kukel T. 11, Fujs 10, Kukel M. 10, Cör 6, Ferčak 6, Farkaš 3, Tinev 1
KD Sobota: Pok 31, Ficko 16, Bilič 11, Žigo 9, Hari 9, Lukač 6, Skandali 5, Vogrinčič 4, Čep 4, Melin 1, Kuzmič 0

V nedeljo, 19.12.2010 se je odigrala še zadnja tekma letošnjega leta v beltinški dvorani med ekipama KK GMT Beltinci in KD Soboto. Tako domačini kot gostje so prišli v polnih postavah in to je nakazovalo na zelo kvalitetno in predvsem napeto tekmo, kar se je tudi dokazalo za resnično. Na začetku tekme smo se bolje znašli domači igralci in na hitro povedli z 11:6 ampak so se nasprotniki zelo hitro zbrali in nas tudi ujeli, tako da se je prva četrtina končala z visokim in izenačenim rezultatom 25:25. V drugi četrtini so se na začetku nekoliko bolj znašli gostje in naredili hitro razliko šestih točk, tako da smo bili prisiljeni vzeti minuto odmora, po kateri smo zaigrali bolje in obdržali priključek proti zelo razigrani ekipi iz Sobote. Rezultat je tako ob polčasu kazal 45:48
v prid Sobočanom. Drugi polčas se je začel z približno istim tempom kot se je končal prvi in trajal vse do 3 minut do konca 3. četrtine, ko se je tekma prelomila v prid Sobočanom, saj smo domači igralci naredili preveč napak in bili kar nekaj časa brez točke, gostje pa so zadevali iz protinapadov ,  tako se je končala tretja četrtina z rezultatom 13:22 za Sobočane. Zadnja četrtina se je nadaljevala z podobno igro kakor na koncu tretje četrtine in tako so gostje prišli do dvajsetih točk naskoka in si teoretično že zagotovili zmago v Beltincih. Tekma se je zaključila v dokaj mirnem duhu in nekaj atraktivnimi akcijami na obeh straneh predvsem pa je izstopalo lepo zabijanje Kukel T., katerega so z aplavzom nagradili tudi številni gledalci (čez 30) in igralci obeh ekip. Tekma se je končala z
rezultatom 76:96 v prid Sobočanom.

KK Paloma Sladki Vrh : KK SE Kerčmar Gornji Petrovci
82 : 65 (14:18, 27:13, 21:17, 20:17)
sobota,18.12.2010, 18.00, OŠ Sladki Vrh; Makovec, Mlinarič

KK Paloma Sladki Vrh: Cehnar L. 30, Cehnar G. 21, Kikl 12, Vernik 9, Arzenšek 4, Breg 4, Kneževič 2, Horvat 0
KK Gornji Petrovci: Ismajlovič 17, Domjan 15, Brinar 15, Kerčmar R. 8, Kuronja 6, Šinkec 4

18.12.2010 sta v športni dvorani v Sladkem Vrhu pomerila domača ekipa KK Paloma Alfa in aktualni prvaki PKL KK Gornji Petrovci.
1. četrtina (14:18): Domačini so tekmo začeli boljše. In hitro prešli v vodstvo 4:0. Gostje so se zbrali in po nekaj hitrih proti napadih prešli v vodstvo in ki je v 7 minuti znašalo že 4:16... Domači trener je vzel minuto odmora in po tej minuti so domačini zaigrali boljše in četrtino končali z zaostankom -4.
2.četrtina (27:13): Domačini so nadeljevali kjer so končali in z zbrano obrambo in z veliko natačnostjo povečevali prednost zlasti veliki zaslugi Kikla ki je bil nezrgešljiv. Kasneje sta na plan stopila še brata Cehnar ki sta skoke dobivala po tekočem traku. Gostje so se poiskušali približati z nekaj meti od daleč a pri tem niso bili preveč uspešni. (41:31)
3.četrtina (21:17): Igra se v primerjavi z prvim polčasom ni nič kaj dosti spremenila. Domačini so odlično igrali v obrambi in v napadu in prednost je nekje na polovici 3 četrtine znašala že 20 točk. Gostje se niso dali zmest in so proti koncu četrtine zasdeli dve trojki in po koncu četrtine je semafor kazal (62:48)
4.četrtina (20:17): Domačini do konca tekme niso popuščali in igralcam iz Petrovc niso pustili blizu. Gostje so se zelo dobro borili a na koncu je zmaga ostala doma. (82:65)

PŠK Ljutomer 2 : KK Lindau Lendava
69 : 78 (13:13, 11:18, 22:28, 23:19)
nedelja, 19.12.2010, 13.00, ŠIC Ljutomer; Chowdhury, Dundek D.

PŠK Ljutomer 2: Munda 33, Kolbl 11, Jurkovič 11, Kosi 8, Šumak 4, Preglej 2, Kočevar 0
KK Lindau Lendava: Balažic 22, Hozjan T. 17, Zrna 17, Sijarič 9, Svetko 5, Horvatič G. 3, Žalig 3, Horvatič S. 2

Na tekmi zadnjega kroga v letu 2010 smo se pomerili igralci ekip PŠK Ljutomer 2 in KK Lindau Lendava. Domačini smo tekmo bolje začeli, vendar si več kot 4 točke prednosti nismo uspeli priigrati. Številčnejši gostje so nas do konca prve četrtine uspeli ujeti in rezultat četrtine je bil 13:13. V drugi četrtini so gostje strnili obrambne vrste in domači ekipi omogočili malo lahkih košev, kar se je poznalo na rezultatu. Na polčas so tako gostje odšli s prednostjo 7 točk.
Domači smo bili odločeni, da prednost gostov izničimo in tekmo obrnemo sebi v prid. Vendar nam to na začetku polčasa ni uspevalo, saj so gostje z štirimi zaporednimi trojkami prednost povečali na 17 točk.  Kljub temu se Ljutomerčani nismo predali in do konca tretje četrtine malenkost zmanjšali razliko. Semafor je ob koncu tretje četrtine kazal + 13 za goste iz Lendave. Zadnjo četrtino smo domačini začeli zelo vzpodbudno, saj smo z presingom uspeli prestreči nekaj žog in v slabi minuti smo rezultat znižali na + 7 za goste. Kaj več od tega pa nam zaradi lastnih napak in veliko napačnih podaj ter zgrešenih zicerjov ni uspelo. Na koncu je Lendava slavila z rezulatom 69:78.
Naj omenim še, da je bila celotna tekma precej živčna in napeta (ena tehnična napaka in celo izključitev gostujočega igralca), z veliko ugovarjanja sodnikoma, ki sta sicer naredila nekaj napak, ampak bistvenega vpliva na potek srečanja nista imela.

KK Sveta Ana : SBK Gornja Radgona