Družabno
4. občni zbor EKD Künštni Prleki
Na občnem zboru je bila prisotna tudi županja Olga Karba

Dne 22.1.2011 smo Künštni Prleki organizirali že tradicionalni 4. občni zbor. Odvijanje občnega
zbora je bilo na sedežu Republike Prlekije v Železnih Dverih. Na občnem zboru
nas je bilo 36 članov, med gosti pa smo sprejeli tudi županjo Občine Ljutomer mag. Olgo Karba,
katera je tudi spregovorila nekaj spodbudnih besed o delovanju društva. Povedala
je tudi, da jo zelo veseli, da delamo na promociji Prlekije, saj meni, da že kot
otroci premalo poznavamo Prleške običaje ter da si želi v
bodoče sodelovanja z nami.
Bili pa smo tudi zelo ponosni, da je zraven članov
in našega ansambla zapela prleško himno. Po uradnem delu občnega zbora pa je
sledil zabavni del, na katerem smo tudi krstili Prleka Darka Mariniča. Seveda pa
ne smemo pozabiti, da smo ob njegovi glasbi zapeli, zaigrali in plesali. Veselili
pa smo se pozno v noč.
Več v družabno
Kultura in izobraževanje
ŠILA 2025/26: Pokal državnih prvakov se po dveh letih vrača na GFML!
Kultura in izobraževanje
Izšla je nova knjižica Srečka Pavličiča z naslovom Baron Ignac in lükov türen
Kultura in izobraževanje


