KK Sveta Ana še desetič poraženi, tokrat proti PŠK Ljutomer 1

Bioplin Gjerkeš Pomurska košarkarska liga 2010/11

Prlekija-on.net, sreda, 2. februar 2011 ob 13:22
Tekma KD Sobota - KK SE Kerčmar Gornji Petrovci

V 11. krogu Bioplin Gjerkeš PKL 2010/11 je ekipa PŠK Ljutomer 1 premagala ekipo KK Sveta Ana, ki je v desetih tekmah zabeležila še deseti poraz. Vodilna KD Sobota je premagala ekipo KK SE Kerčmar Gornji Petrovci, SBK Gornja Radgona pa v gosteh ekipo KK Lindau Lendava. Tekma med PŠK Ljutomer 2 in KK Paloma Sladki vrh je bila prestavljena.

PŠK Ljutomer 1 : KK Sveta Ana
85 : 62 (15:8, 27:20, 16:18, 27:16)
nedelja, 30.1., 13.00, ŠIC Ljutomer; Feher, Glavnik
PŠK Ljutomer 1: Miholič S. 24, Mihorič Z. 21, Sedmak 14, Miholič N. 10, Jakelj J. 10, Jakelj P. 6, Črnjavič 0
KK Sveta Ana: Breznik 16, Kranjc 14, Polenšak 11, Markoč U. 10, Ketiš 5, Jug 4, Vučkovič 2, Ferk 0

V 11. krogu PKL lige sta se v Ljutomeru pomerili ekipi Sv. Ane in PŠK 1 Ljutomer. Slednji so na tekmo prišli v okrnjeni postavi, saj so manjkali kar trije igralci prve peterice. Tekma se je začela precej zmedeno. Do 6. minute prve četrtine je bil rezultat le 6:2 za domačine. Tekmo je s trojko poživel Simon Sedmak – skupaj jih je zadel štiri. V nadaljevanju so domači zaigrali bolj zbrano. Težave je povzročala predvsem obramba, saj so gostom iz Sv. Ane dopustili preveč prostora pod košem, zato so slednji z lahkoto dosegali točke.V tretji četrtini so boljše začeli gostje. Do pete minute so prevladovali s serijo 8:0, nakar so domačini zaigrali bolj organizirano in razliko povečali. V zadnji četrtini so domačini prikazali boljšo igro in do konca tekme prevladovali na igrišču. Prvi strelec tekme je bil Samo Miholič, ki je dosegel 24 točk. Izredno borbeno predstavo pa je prikazal Zoran Mihorič, ki je z 21 točkami bil drugi strelec, prav tako pa je dosegel največ skokov.

Priložnost so izkoristili tudi ostali igralci PŠK 1 (po dveletnem premoru zaradi poškodbe kolena se je na igrišča vrnil Niko Miholič), ki so v določenih trenutkih prikazali pravo igro, a v celoti gledano so izgubili preveč žog in izpeljali premalo organiziranih napadov. V 12. krogu čaka Ljutomerčane tekma proti SBK Gornja Radgona, kjer bodo za uspeh morali prikazati precej boljšo igro.

KD Sobota : KK SE Kerčmar Gornji Petrovci
85 : 50 (28:4, 13:16, 22:9, 22:21)
sobota, 29.1., 16.30, OŠ 3 Murska Sobota; Zver, Chowdhury
KD Sobota: Pok 17, Ficko 14, Žigo 12, Kuzmič 12, Bilič 10, Melin 6, Skandali 5, Hari 5, Titan 4, Čep 0, Lukač 0
KK SE Kerčmar Gornji Petrovci: Lopert M. 18, Ismajlovič 13, Kuronja 6, Kerčmar D. 5, Šinkec 4, Bodanec 3, Kerčmar R. 1, Lopert D. 0, Rajnar 0

V soboto smo se v dvorani OŠ 3 zbrali košarkaši dveh ekip, ki sta se srečali lani v finalu PKL! Takrat so bili uspešnejši Petrovci... Petrovcem letos igra nekako ne steče in to se je videlo tudi proti naši ekipi. Zelo hitro smo naredili razliko in tekmo tako rekoč rešili že v 1. četrtini. Pri tej visoki prednosti iz 1. četrtine smo tudi rotirali igralce tako da so dejansko vsi dobili kar veliko minutažo! 3. četrtino smo se odločili, da odigramo s peterko, ki je začela tekmo tako je razlika samo še naraščala. Zadnja četrtina je bila samo še formalnost.

Fotogalerija Dušana Dundeka iz tekme si lahko ogledate tukaj.

KK Lindau Lendava : SBK Gornja Radgona
53 : 82 (13:16, 9:19, 19:17, 12:30)
nedelja, 30.1., 17.00, SŠ Lendava; Kous, Semenič
KK Lindau Lendava: Kuk 15, Horvatič G. 11, Žalig 9, Zrna 9, Svetko 5, Seršen 3, Pamič 1
SBK Gornja Radgona: Novak 28, Gomboc 17, Rajnar 15, Slavič 8, Kuhar 6, Kozic 3, Budja 2, Stranjšak 2, Zih 1, Belak 0

Lendava, 30.01.2011; Gledalcev vse polno, tisti ki so prišli malo kasneje so jim ostala le stojišča Tekma: brez komentarja! Sojenje: brez komentarja! Posvetimo se raje bolj pomembni zadevi in sicer to je BOGRAČ!!! Sestavine: 800 g govejega bočnika, 800 g divjačine, 800 g svinjskega stegna, 2 kg čebule, 1 kg krompirja, 2 dl olja, 1 dl suhega belega vina, 1 dl rdečega vina, 1 žlica soli, črni poper v zrnu, 4 žlice mlete rdeče paprika, 4 stroki česna, 3 lovorovi listi, 1 žlička suhega majarona, mleta kumina

■  V posodi (gl. izboljšanje) segrejemo olje, na katerega stresemo sesekljano čebulo. Med občasnim mešanjem jo počasi pražimo približno 20 minut, pri čemer ne sme spremeniti barve.
■  Meso oprhamo pod tekočo hladno vodo, obrišemo in narežemo na približno 40 gramov težke koščke.
■  Prepraženi čebuli dodamo narezano govedino. Med občasnim mešanjem vse skupaj počasi pražimo 15 minut.
■  V posodi pristavimo in zavremo približno 2 litra vode; pustimo jo na toplem.
■  Česen olupimo, stremo in drobno sesekljamo.
■  Čebulo in govedino potresemo z mleto rdečo papriko; gl. triki. Na hitro premešamo, potem pa zalijemo s toliko vroče vode, da prekrije vse sestavine. Dodamo sol, sveže mlet črni poper, sesekljan česen, lovorove liste, majaron in malo mlete kumine. Zavremo in počasi kujamo 15 minut.
■  V posodo dodamo narezano divjačino. Premešamo, zavremo in počasi kuhamo 15 minut.
■  V posodo stresemo narezano svinjino. Premešamo, zavremo in počasi kuhamo 15 minut.
■  Krompir olupimo in narežemo na koščke, ki naj bodo podobne velikosti kot meso. Koščke stresemo k mesu, potem pa vse skupaj kuhamo še približno 15 minut.
■  V posodo nalijemo belo in rdeče vino. Zavremo in počasi kuhamo še 10 minut. Gl. tudi različice

DOBER TEK!

Čestitke gostom za zmago in čestitke našemu največjemu borcu tistega večera HOZJAN Tomasu, ki se je postaral za leto dni in nas pogostil z dobrim domačim vinom! Lep pozdrav iz lendavske slačilnice, kjer še vedno v dobri družbi pijemo dobro vino in jemo dober bograč!!!
Sestavili: člani KK LINDAU LENDAVA

PŠK Ljutomer 2 : KK Paloma Sladki vrh