Na finalnem turnirju obe ljutomerski ekipi

Bioplin Gjerkeš Pomurska košarkarska liga 2010/11

Dejan Razlag, ponedeljek, 4. april 2011 ob 23:17
Obe ljutomerski ekipi sta se uvrstili na finalni turnir

V zadnjem krogu Bioplin Gjerkeš PKL 2010/11 je ekipa KK SE Kerčmar G. Petrovci premagala ekipo SBK Gornja Radgona, PŠK Ljutomer 1 so klonili proti KK GMT Beltinci, KK Paloma Sladki Vrh so premagali ekipo KK Lindau Lendava, KD Sobota pa ekipo KK Sveta Ana. KD Sobota so tako zasedli prvo mesto na lestvici, na finalni turnir pa se je po porazu Radgončanov uvrstila tudi druga ljutomerska ekipa.

Na finalni turnir, ki bo odigran 16. aprila v športni dvorani ŠIC v Ljutomeru, so se tako uvrstile ekipe KD Sobota, KK Paloma Sladki Vrh ter obe ljutomerski ekipi PŠK Ljutomer 1 in 2. Najboljši strelec lige je postal Luka Cehnar iz ekipe KK Paloma Sladki Vrh.

KK SE Kerčmar Gornji Petrovci : SBK Gornja Radgona
68 : 61 (16:18, 20:9, 14:21, 18:13)
petek, 1.4., 20.15, OŠ 1 MS

KK SE Kerčmar Gornij Petrovci: Bratkovič 19, Ismajlovič 16, Lopert M. 9, Brinar 6, Lopert D. 6, Domjan 5, Šinkec 4, Bodanec 3, Kerčmar D. 0
SBK Gornja Radgona: Novak 25, Kuhar 15, Rajnar 8, Zih 7, Slavič 3, Niderl 2, Budja 1, Kozic 0

V petek 01.04.2011 sta se ob 20:15 uri udarili ekipi KK SE G. Petrovci in SKB G. Radgona. Obe ekipi sta prišli na tekmo z velikim številom igralcev, kar se je za domačo ekipo letos dogajalo zelo zelo redko. Pri gostujoči ekipi je bil v civilni obleki Miran Gomboc (glavni »ŠUTER«) zaradi zloma prsta na roki, pri domači ekipi pa so manjkali Rok Kerčmar, Mitja Ambruš in najvišji igralec Janko Rajnar.Tekma je bila pomembnejša za SKB G. Radgono, saj bi si z zmago zagotovila nastop na FF. Domači igralci pa smo želeli prikazati, da znamo odigrati tudi na višjem nivoju, kakor smo kazali, z redkimi izjemami, celotno sezono.Prva četrtina se je začela izenačeno, oboji smo v igro vstopili odločno. Izstopala sta oba igralca s številko 14, ki sta prispevala 12 točk pri domači in 8 točk pri gostujoči ekipi (Bratkovič, Kuhar). Rezultat prve četrtine je bil 16:18.V drugo četrtino smo odločneje ali mogoče bolj sproščeno stopili domači igralci. Povedli smo v četrti minuti te četrtine in vsi prispevali svoj del, k temu da se je polčas končal v našo korist z rezultatom 36:27.Tretja četrtina se je začela tako, kakor se je druga končala z boljšo igro domačih igralcev, ki smo v tretji minuti povedli z rezultatom 43:27. Razliko okrog deset točk smo držali dokler ni prišlo do poškodbe, do takrat najbolj razigranega košarkarja iz domače vrste Bratkovič Tadeja, ki je prispeval 19 točk (zvin gležnja). Takrat je pri gostujoči ekipi na sceno stopil Novak Tomaž, ki je pridno nabiral točke in nižal razliko. Tretja četrtina se je končala z rezultatom 50:48.V začetku četrte četrtine so hitro povedli gostujoči igralci in vse je kazalo, da se bo ponovil scenarij, ki smo ga to sezono že prevečkrat videli. S tem pa se ni strinjal VELIKI PERO, ki je najprej zadel trojko za izenačenje 53:53 nato pa še v naslednjem napadu en prosti met, s čimer smo ostali v igri za zmago, kar se je na koncu tekme izkazalo za ključno.. Tako je VELIKI PERO še povečal pritisk na gostujoče igralce, ki so zaradi igranja na FF oz. nujnosti zmage že bili pod pritiskom. Očitno pa temu pritisku niso bili kos, saj se je razlika začela še povečevati in je v začetku zadnje minute bil rezultat že 65:56. Seveda je bila naša obramba tudi na precej višjem nivoju, kakor na večini ostalih tekem letošnje lige. Sledile so osebne napake ki so dale končni rezultat 68:61. Tekma je bila prava ligaška, kakršnih si za naslednjo sezono želimo več in jih tudi moramo realizirati, če se bomo hoteli uvrstiti na FF po enoletni odsotnosti.Čestitke vsem ekipam za odigrano sezono in lep pozdrav s strani KK SE G. Petrovci
Sestavil : Tomaž Bodanec (KK SE Kerčmar Gornji Petrovci)

KD Sobota : KK Sveta Ana
60 : 55 (17:6, 13:18, 17:15, 13:16)
sobota, 2.4., 20.00, OŠ 3 MS; Makovec, Mlinarič

KD Sobota: Skandali 11, Žiga 12, Lukač 10, Kuzmič 10, Hari 8, Čep 4, Vogrinčič 3, Ficko 2, Titan 0, Melin 0
KK Sveta Ana: Polenšak 16, Bauman 14, Kranjc 10, Ferk 8, Vučkovič 7

Zadnja tekma rednega dela KD Sobote se je odvijal v soboto 2.4. v goste so nam prišli igralci Svete Ane. Ker je gostov bilo samo 5 in tekma ni odločala praktično o ničemer so v prvi postavi začeli igralci, ki so igrali manj čez sezono. Začeli smo silovito in povedli z 11:0, gostje so dosegli svoje prve točke šele v 6 minuti in še te iz prostih metov. Gostom igra ni in ni stekla saj so v 1. četrtini dosegli zgolj 6 točk, iz igre pa so dosegli le 2 točki. Četrtina se je končala z 17:6. V 2. četrtini smo naredili hokejsko menjavo in zamenjali celotno peterko. Gostje so to izkoristili in ob neučinkovitih napadih domačih začeli zadevati in četrtino dobili 13:18. Na polčas smo odšli z razliko 6 točk pri rezultatu 30:24. Nadaljevanje je prineslo neka zadeti košev z obeh strani.  Domačini se niso mogli odlepiti na večjo razliko, gosti pa se niso mogli približati na manj kot 8 točk. Četrtina se je končala 47:39. V zadnji četrtini spet menjava celotne peterke. Z mislijo da je tekma že dobljena, saj je razlika narasla na 12 (54:42), smo malce popustili. Gostje iz Svete Ane so to izkoristili in začeli zadevati. Četrtino so dobili z 13:16, kar pa ni bilo zadosti za 2 letošnjo zmago, saj je na koncu semafor kazal 60:55 za domačine.
Sestavil: Boštjan Melin (KD Sobota)

PŠK Ljutomer 1 : KK GMT Beltinci
56 : 67 (14:14, 14:16, 12:19, 16:18)
nedelja, 3.4., 13.00, ŠIC Ljutomer; Chowdhury, Glavnik

PŠK Ljutomer 1: Jakelj J. 20, Miholič N. 18, Mihorič 8, Miholič S. 7, Črnjavič 3, Jakelj P. 0
KK GMT Beltinci: Kukel T. 18, Kukel M. 16, Bojnec 15 (5 trojk), Zver 14, Farkaš 4

Po stavnicah na forumu sodeč je le malokdo verjel, da bodo gostje iz Beltincev premagali favorizirane domačine, ki so tako dolgo ohranjali prvo mesto na lestvici PKL lige. A zgodilo se je ravno to - domača ekipa je prišla na tekmo številčno oslabljena, a tako je bilo tudi pri gostih, saj so se oboji pred tekmo ogrevali le s petimi igralci.Boljše so sicer začeli domačini in povedli s 14:8, nakar je tempo padel, kar so dodobra izkoristili gostje in do konca četrtine rezultat izenačili. Težave z osebnimi napakami je že na začetku imel Samo Miholič, ki je zaradi tega presedel skoraj celotno tekmo na klopi. Na srečo domačih se jim je v drugi četrtini pridružil Tomaž Černjavič, kar pomeni, da so domačini imeli vsaj eno zamenjavo. Tekma je naprej potekala precej izenačeno. Domačini nikakor niso mogli povesti in to kljub poškodbi Grega Farkaša in igranju Beltincev z le štirimi igralci. Tako se je prvi polčas končal s 30:28 za Beltince.V tretji četrtini se je na igrišče vrnil Farkaš, kar je gostom dalo dodaten zagon, saj so ravno v tretji četrtini pridobili odločilno prednost. V zadnji četrtini je bila vidna utrujenost obojih in kljub osmim zaporednim točkam Jerneja Jaklja v slabih dveh minutah se domačini enostavno niso približali gostom in tako zadnjo tekmo v sezoni izgubili, kar pomeni tudi padec iz prvega na drugo mesto na PKL lestvici.
Sestavil: Niko Miholič (PŠK Ljutomer 1)

KK Lindau Lendava : KK Paloma Sladki Vrh
83 : 95 (22:23, 20:15, 19:24, 22:33)
nedelja, 3.4., 17.00, SŠ Lendava; Kous, Juteršnik

KK Lindau Lendava: Balažic 24, Horvatič S. 17, Hozjan T. 17, Žalig 8, Svetko 7, Kuk 5, Sijarič 5
KK Paloma Sladki Vrh: Cehnar L. 44, Vernik 14, Kneževič 14, Kikl 8, Breg 7, Cehnar G. 4, Nerat 4

Na zadnjo tekmo smo domačini vstopili z željo, da bi tekmovanje zaključili z zmago. V prvi četrtini smo bili tekmeci enakopravni. Gostje so prvo četrtino rešili v svojo korist z 22: 23. Druga četrtina je pripadla domačinom z 20:15.  Polčas smo zaključili z rezultatom 44: 38 v našo korist. Nadejali smo se tudi dobre igre v polčasu, vendar smo bili prešibki na zunanjih pozicijah. Nikakor nismo mogli ustaviti gostujočega igralca Luko Cehnarja, ki je zadeval z vseh položajev. Do konca je bila tekma napeta. Gostje so tekmo z mirno igro pripeljali uspešno do konca. Sojenje je bilo dobro.
Sestavil: Sandi Horvatič (KK Lindau Lendava)