Na dan slovenskega športa v Ljutomeru potekal 6. Lotmerški trail tek

23. september je bil v letu 2020 na pobudo Olimpijskega komiteja Slovenije razglašen za dan slovenskega športa. Tako so včeraj po celotni Sloveniji potekali najrazličnejši športni dogodki.

Kristina Žižek, sobota, 24. september 2022 ob 10:56
6. Lotmerški trail tek

Dan slovenskega športa so v Ljutomeru obeležili z že tradicionalnim Lotmerškim trail tekom, v organizaciji Športne zveze Ljutomer in Občine Ljutomer. Udeležilo se ga je več 100 tekačev različnih starosti.

Mlajše kategorije so tekmovale izključno po poteh Parka 1. slovenskega tabora, Lotmerški trail tek (7 500 m) pa je tekače vodil ob reki Ščavnici do Cezanjevcev in nazaj.

Pri cicibanih sta zmagala Julia Kristl (Vrtec Ljutomer) in Abel Makovec (NK Ljutomer), pri deklicah A (od 6 do 7 let) je slavila Teja Senčar (OŠ Cezanjevci), pri dečkih A Rene Nemec (OŠ Janka Ribiča), pri deklicah B (od 8 do 9 let) Mia Vunderl (Judo klub), pri dečkih B Filip Kolar (NK Ljutomer), pri deklicah C (od 10 do 11 let) Lana Ščavničar (OŠK), pri dečkih C Tomi Miklič (NK Ljutomer). Pri deklicah D (od 12 do 13 let) je zmagala Neja Roškar (OŠIČ Ljutomer), pri dečkih D Dino Semenič (NK Ljutomer), pri dečkih E pa Veno Makoter (KK Ljutomer).

Absolutna zmagovalca 5. Lotmerškega trail teka sta bila Anita Rižnar in Aljaž Novak (AK Ormož).

Medalje in pokale sta podeljevala predsednik Športne zveze Ljutomer, Miroslav Rauter, in podžupan Občine Ljutomer, Janko Špindler. Posebnost letošnjega trail teka so bile glinene medalje, ki so jih ročno izdelali učenci Osnovne šole Cvetka Golarja Ljutomer.