Alen Žitnik zmagovalec dveh kolesarskih etap na tridnevni kolesarski dirki Kids Tour of Slovenia

Trinajstletni Alen Žitnik je mladi up kolesarstva iz Borec, ki trenira v Kolesarskem klubu Tropovci.

Prlekija-on.net, ponedeljek, 3. julij 2023 ob 17:12
Alen Žitnik na Kids Tour of Slovenia

Trinajstletni Alen Žitnik je mladi up kolesarstva iz Borec, ki trenira v Kolesarskem klubu Tropovci in je že na večih dirkah v svoji kategoriji opozoril nase. Izjemno uspešno je nastopal na dirki Kids Tour of Slovenia od 30.6 do 2.7.2023, kjer je nastopilo okrog 360 mladih kolesarjev iz 11. držav.

V treh dneh so organizatorji izpeljali štiri etape v okolici Novega mesta. Alen je v 1. etapi vožnje na klanec osvojil 8. mesto, v 2. etapi na kronometru (v vožnji na čas), je bil na 12 km dolgi progi najhitrejši. Zaradi nevihte je bila prekinjena 3. etapa v 4. pa je Alen spet ugnal vso konkurenco. Tako je Alen dirko končal na skupno odličnem 4. mestu.

Alenu čestitamo in mu želimo še veliko vztrajnosti pri premagovanju dolgih kilometrov in težkih klancev.