nedelja, 18. januar 2026
Sledite nam:

Prlekija-on.net je največji in najbolje obiskan spletni medij v Prlekiji, ustanovljen leta 2005.

Sledite nam

Nastavitev teme

Ormoški policisti obravnavali več primerov nedovoljenega prehoda meje

Vsi prijeti posamezniki so zaprosili za mednarodno zaščito.

Policija je prijela tujce
Policija je prijela tujce

Policisti policijske postaje Ormož so v petek, 17. oktobra 2025, na območju občine Središče ob Dravi obravnavali tri primere nedovoljenega prehoda čez notranjo mejo Evropske unije iz Republike Hrvaške v Republiko Slovenijo. V vseh primerih so prijeti posamezniki zaprosili za mednarodno zaščito.

Prvi primer se je zgodil okrog 5:30 zjutraj, ko so policisti prijeli enega državljana Afganistana. Drugi primer se je zgodil okrog 14:10, ko so prijeli državljana Afganistana in enega državljana Irana. Tretji primer pa so policisti obravnavali okrog 16:40, ko so prijeti še enega državljana Afganistana. Vsi prijeti posamezniki so zaprosili za mednarodno zaščito.

Policija nadaljuje z izvajanjem ukrepov za nadzor državne meje in obravnavo tovrstnih primerov v skladu z veljavno zakonodajo.